Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-02-2012, 05:22   #1
Emu74
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2012
Model: Ford Focus MK3
Silnik: 1,6 EcoBoost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Witam,

Chciałbym się dowiedzieć, czy możliwa jest wymiana panelu środkowego z radiem w Focusie MK3 na panel z GPS-em? Serwis mi nie odpowiada na majle.
Czy można gdzieś w autoryzowanym serwisie dokonać takiej wymiany? Auto to model Titanium 2011, w tej chwili ma radio Sony z 4,2". Chodzi mi o instalację firmowego zestawu, zdaje się, że są dwie opcje - właśnie z takim wyświetlaczem jak mam lub 5".

Dziękuję i pozdrawiam,
Emu

Emu74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2012, 08:27   #2
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Pewnie się da, ale koszt zabije... Nawigacja to zawsze 5" wyswietlacz i jego też musiałbyś wymienić, bo jest nad nim czytnik kart SD i zapewne ma większą rozdzielczość niż oryginał Sony.
Dodatkowo bez wymiany plastików się nie obejdzie. Wyświetlacz między zegarami już masz kolorowy.
Fabrycznie to dodatkowy koszt około 4k PLN, więc w serwisie około 6-8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Chyba że znajdziesz gdzieś taniej.
Każdy kto widział tę nawigację podkreśla, że wyświetlacz jest malutki i daleko od kierowcy, ja też.
Kup lepiej zewnętrzną nawigację i wrzuć do schowka w podłokietniku.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 11:28   #3
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

W tej chwili oferują na Allegro navigę do focusa za 1500.Ja włożyłem sam, działa.Niestety robiłem to w listopadzie i dałem za nią na allegro 2700 zł. Plastików się nie wymienia a działa ona na tym samym wyświetlaczu co radio (nie na tym między zegarami) i przy kupnie navigi dostaje się też wyświetlacz 5 " (każde radio MK3 też jest dwuczęściowe - tuner i wyświetlacz). Montaż (zamiana) jest stosunkowo prosty, tylko w wiązce trzeba dołożyć dwa przewody aby była fonia. Radio z navigą powinni wysłać także z anteną tą zdemontowaną z dachu oryginału. Tam jest antena GPS w podstawce. Aby nie odrywać podsufitki wrzuciłem antenę GPS za radio na podszybiu, pod plastikami. Jeśli nie ma oprogramowania to należy się liczyć z dodatkowym wydatkiem - karta SD. Ja dałem za nią 300 zł a na ebayu chodzą znacznie drożej. Naviga kolorystycznie jest dość uboga, utrzymana w szaro granatowej tonacji focusa, trasa żółta lub pomarańczowa.Naviga ma język polski (głos damski) i nie ostrzega przed fotoradarami. Ma chyba wejście monitorowe na wyświetlacz dla kamery cofania i ewentualnie telewizyjnego tunera.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 16:01   #4
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Czyli pewnie jest mniejsza ramka plastikowa wokół wyswietlacza w porównaniu do zwykłego bez navi.
Które radio demontowałeś? Bo ciekawi mnie czy Sony posiada wejscie monitorowe jak to w katalogu napisali.
Ponoć w orygnalnym komplecie navi dodatkowe komunikaty są tez pokazywane na wyświetlaczu między zegarami.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 18:09   #5
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Są tam informacje uproszczone strzałkami ale trzeba to zaprogramować IDS-em w zestawie zegarów
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 18:56   #6
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Demontowałem to najprostsze radio z wyświetlaczem 3,5 cala.. Tam nie było nic extra. Natomiast wielkość ramki jest dokładnie taka sama, tylko że teraz wyświetlane informacje rzeczywiście zajmują całe widoczne pole.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2012, 15:59   #7
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Cytat:
Napisał jadja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tej chwili oferują na Allegro navigę do focusa za 1500.Ja włożyłem sam, działa.Niestety robiłem to w listopadzie i dałem za nią na allegro 2700 zł. Plastików się nie wymienia a działa ona na tym samym wyświetlaczu co radio (nie na tym między zegarami) i przy kupnie navigi dostaje się też wyświetlacz 5 " (każde radio MK3 też jest dwuczęściowe - tuner i wyświetlacz). Montaż (zamiana) jest stosunkowo prosty, tylko w wiązce trzeba dołożyć dwa przewody aby była fonia. Radio z navigą powinni wysłać także z anteną tą zdemontowaną z dachu oryginału. Tam jest antena GPS w podstawce. Aby nie odrywać podsufitki wrzuciłem antenę GPS za radio na podszybiu, pod plastikami. Jeśli nie ma oprogramowania to należy się liczyć z dodatkowym wydatkiem - karta SD. Ja dałem za nią 300 zł a na ebayu chodzą znacznie drożej. Naviga kolorystycznie jest dość uboga, utrzymana w szaro granatowej tonacji focusa, trasa żółta lub pomarańczowa.Naviga ma język polski (głos damski) i nie ostrzega przed fotoradarami. Ma chyba wejście monitorowe na wyświetlacz dla kamery cofania i ewentualnie telewizyjnego tunera.
Odgrzeję troszkę kotleta... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz napisać gdzie/od kogo kupiłeś na alledrogo taką navi, szukałem ale nie bardzo mogę znaleźć...
A druga kwestia, to co na to gwarancja fordowska? Nie przyczepią się do takiej przeróbki?
Pzdr!
M.
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2012, 23:47   #8
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Hej,
zastanawiam się nad zamianą mojego radia na org. z GPS.
Znalazłem z "angola", czy ma to jakieś znaczenie, mogą być jakieś problemy z tego powodu że to po angliku?
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2012, 12:55   #9
keretey
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 23-08-2012
Model: Focus III
Silnik: EB 1.6 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 19
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Tak, będzie prowadził po drugiej stronie drogi ;-)
A serio - w demówce focusa mk3 (dzięki której wybrałem ecoboosta) była też oryginalna nawigacja. Po jednym dniu jeżdżenia z nią przeszła mi na nią jakakolwiek ochota (brak dotyku, ciężka w obsłudze, nieaktualna). Automapa Europa + nawi 4,3/5" jest od 700 zł.
keretey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-09-2012, 13:37   #10
Duuuzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-05-2012
Model: Focus MK3
Silnik: TI-VCT, EJ257
Rocznik: 2011
Postów: 52
Domyślnie Odp: Instalacja firmowego panelu środkowego z GPS

Cytat:
Napisał keretey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak, będzie prowadził po drugiej stronie drogi ;-)
A serio - w demówce focusa mk3 (dzięki której wybrałem ecoboosta) była też oryginalna nawigacja. Po jednym dniu jeżdżenia z nią przeszła mi na nią jakakolwiek ochota (brak dotyku, ciężka w obsłudze, nieaktualna). Automapa Europa + nawi 4,3/5" jest od 700 zł.
Zgadzam się, że nie ma to jak automapa, natomiast nie wiem co na to gwarancja fabyczna, jak sobie zasunę coś takiego: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Duuuzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.