Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2018, 14:05   #4711
prokop123
ford::advanced

Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: 2.0 EB 240 KM by Mayak
Rocznik: 2017
Domyślnie Odp: Wady wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez końca do... upływu gwarancji. :-/
ja kupiłem sobie 7 lat gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie ćwierkanie jest od tygodnia. słyszalne na 1 i 2 biegu wentylatora.
Wczoraj nurkowałem pod schowek i idealnie słychać że to właśnie ten wiatrak z filmu.
Ciekaw jestem co dalej, wystarczy nasmarować lub wymienić czy to będzie nawracać ;/

ciekawe co na to ASO, może gdzieś można to uszczelnić aby kolejny wiatrak nie był zawilgocony.

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pytanie czy wentylator w Mondeo EU jest faktycznie tak łatwo dostępny, jak w tym pokazanym na filmie, czy nie koniecznie.
Sprawdzałem u siebie i mam identyczne mocowanie plastiku pod wiatrakiem i sam wiatrak też jest w tym miejscu.

Ostatnio edytowane przez prokop123 ; 02-03-2018 o 14:09
prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 14:40   #4712
mbrejecki
ford::beginner

Model: Ford Mondeo Vignale
Silnik: 2.0 TDCI/180 KM

Wiatrak do wymiany. Nie idzie nasmarować. Mam te przypadłości w firmowych francuzach.
mbrejecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 14:51   #4713
stefanb

Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016

Cytat:
Napisał prokop123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdzałem u siebie i mam identyczne mocowanie plastiku pod wiatrakiem i sam wiatrak też jest w tym miejscu.
No to jedyne pocieszenie, że nie trzeba rozbebeszać całej deski...
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 22:36   #4714
tate00
ford::average

Model: Mondeo MK5,
Silnik: 2.0 TDCi 180KM / 209 KM,
Rocznik: 2015,

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Wielkie dzięki za namiar na ten filmik.

Mój uż po operacji usunięcia ćwierkania.
Demontaż bardzo łatwy, u mnie w wentylatorze coś się do niego dostało i czyszczenie go pomogło.
Całość wygląda jak nowe lub prosto z fabryki.
tate00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 22:49   #4715
kaldach
ford::amateur

Imię: Piotr
Model: Mondeo MKV AWD
Silnik: 2.0 tdci

Mój MKV AWD świeżo odebrany, przebieg 400km...

1.Parują reflektory przednie - lód wewnątrz
2.Klimatronik - nawiewy w desce grzeją, a te w słupku walą zimnym powietrzem - w trybie AUTO, w manualnym jest ok.
3.Sync3 wersja bez navi - radio na FM to jakaś padaka - brak wysokich tonów, czułość też taka sobie. Equalizer działa strasznie mizernie (3 pasmowy oczywiście), granie z bluetooth znośne. Ogólnie testowałem samochód z Sync2 - był ładniejszy graficznie i lepiej grał (tak mi się wydaje).
kaldach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 23:14   #4716
cattani75
ford::expert

Imię: Marek
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019

A jak jeździ?
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2018, 23:48   #4717
kaldach
ford::amateur

Imię: Piotr
Model: Mondeo MKV AWD
Silnik: 2.0 tdci

Co do trakcji brak zastrzeżeń, drogi trzyma się bardzo dobrze, przyspieszenie ok,jednakże nie sprawdziłem "w całym zakresie", ponieważ staram się oszczędzać silnik w pierwszych tysiącach użytkowania. Skrzynia mam wrażenie czasem zbyt szybko redukuje przełożenia trzeba się przyzwyczaić do automatu, jednakże na jej potężny plus szybkość manualnego przełączania biegów za pomocą łopatek. Porównując ją do Powershifta MKIV - dużo lepiej. Świetnie wyciszony, ale te redukcje powodują, że własnie wtedy oddzywa się pomruk silnika. Ogólnie z jazdy jestem zadowolony. Z rzeczy które wymieniłem post wcześniej... niestety nie za bardzo.

A i jeszcze jedna dolegliwość: Zacina się klamka zewnętrzna pasażera, trzeba czasem dopchnąć ją ręcznie.
kaldach jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2018, 00:55   #4718
adam127777

Imię: Adam
Model: Mondeo MK5 STL / Fiesta MK7
Silnik: EcoBiust R7 3.0 340 KM ;)
Rocznik: 2017 / 2016

Cytat:
Napisał kaldach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i jeszcze jedna dolegliwość: Zacina się klamka zewnętrzna pasażera, trzeba czasem dopchnąć ją ręcznie.
Podjedź do serwisu psikną jakimś 'czymś' i będzie dobrze też tak miałem z klamkami, po wizycie jest bardzo OK.
adam127777 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2018, 07:27   #4719
dekard
ford::beginner

Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 160km
Rocznik: 2016

Po półtora roku przygody z Mondeo i 40 tysiącach przebiegu przyszedł czas na małe podsumowanie:

Plusy:
- Właściwości jezdne tego samochodu są wspaniałe. Jest wprost stworzony do jazdy w zakrętach. Nigdy nie udało mi się zarzucić tyłem, a przód jeśli zacznie „żyć własnym życiem” to bardzo łatwo go oswoić. Jako ciekawostkę podam, iż na szarpaku przy 50 nie trzeba robić nic żeby auto wróciło na swój tor jazdy (średnia moc szarpaka), wystarczy puścić kierownicę, a ESP zrobi swoje,
- Wyciszenie od dźwięków zewnętrznych jest na wysokim poziomie. Przy 90 to jest bajka, a przy 180 niewiele się różni od 140,
- Funkcjonalność kabiny: Olbrzymie schowki w drzwiach, spory podłokietnik i dużo miejsca pod nim, każdy przycisk na miejscu i pod ręką, kierownica dobrze leży w dłoniach, duży zakres regulacji fotela oraz kierownicy, dobra widoczność, wystarczająca ilość miejsca oraz duży i regularny w kształcie bagażnik.

Minusy:
- Manualna skrzynia biegów, a dokładnie jej obsługa to w mojej ocenie duży minus tego auta. Drążek jest dość długi co przekłada się na precyzję w zmianie biegów. W ogóle nie pasuje do dynamicznego (mimo wszystko) charakteru auta.
- Seryjne opony letnie z zacięciem „ekologicznym” (niższe opory toczenia), które na mokrym zachowują się gorzej niż opony zimowe.
- Wymiana żarówek ale to już powoli standard w nowych autach.
Drobne usterki, które pomimo zgłaszania w serwisie nie są usunięte (różnie argumentowane – „ten model tak ma” lub „nie stwierdzono”:
- choinka na zegarach (czasami) po odpaleniu auta, gaśnie po przejechaniu 300m,
- trzeszcze słupka B kierowcy w okolicach mocowania pasów,
- chroboczący wentylator na dwóch pierwszych biegach,
- dziwne dźwięki przy operowaniu sprzęgłem na wstecznym i czasami przy zmianie biegów w okolicach 1,5-2 tys. obrotów,
- poluzowane siedzisko kierowcy (jakby sprężyny w środku się poddały).

Podsumowując: z zakupu jestem zadowolony i poczyniłbym go ponownie.
dekard jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-03-2018, 14:53   #4720
pitekantrop
ford::average

Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCi

Wyłączenie ogrzewania lub włączenie zamkniętego obiegu na myjni uchroni ten wentylator przed zamoczeniem?
pitekantrop jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania