Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2020, 18:34   #1
adams502
ford::average
 
Avatar adams502
 
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: Głogów
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 93
Domyślnie Wyświetlacz kolorowy 5 calowy MFD sygnał Video z innego urządzenia

Witam. Mam pytanie odnośnie wymuszenia przełączenia wyświetlacza na funkcję wyświetlania obrazu tak jak to się dzieje po wrzuceniu wstecznego lub włączeniu parktronika przyciskiem na konsoli. Mam przejściówkę z fakra na chinch i zamiennik kamery cofania wszystko działa jak należy po odłączeniu kamery i podłączeniu np. aparatu fotograficznego pod wspomniane gniazdo chinch i wrzuceniu wstecznego biegu obraz z aparatu wyświetlam na wyświetlaczu auta a dzwięk podaję za pomocą fabrycznego gniazda jack 3,5 koło gniazda usb i przełączeniu w radiu na AUX i w taki sposób mogę oglądać filmy na wyświetlaczu od fabrycznej nawigacji/radia oczywiście w formacie ntsc. Do wyświetlacza podłączona jest 1 wtyczka 12pinowa. Jak realizowane jest wspomniane przełączenie wyświetlacza na funkcję wyświetlania obrazu czy na któryś z tych pinów podawany jest sygnał czy odbywa się to cyfrowo?
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez adams502 ; 15-11-2020 o 18:37
adams502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 18:56   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,449
Domyślnie Odp: Wyświetlacz kolorowy 5 calowy MFD sygnał Video z innego urządzenia

Ciekawy pomysł, nigdy nie wpadło mi to do głowy. Niestety wymuszenie obrazu na wyswietlaczu nie jest takie proste, informacja o wrzuceniu wstecznego jest przekazywana CANem ze sterownika silnika. W prosty sposób nie da sie tego wymusić ale jest to do zrobienia. Nie znam sie kompletnie na programowaniu ale korzystałem wiele razy z pomocy "mądrzejszych" kolegów którzy robili dla mnie układy wyłapujące i nadające odpowiednie ramki CAN.
Jednym słowem da sie to zrobić, jeśli ma sie wiedze można to zrobić naprawde po taniości, jeśli takiej wiedzy nie posiadasz tak jak ja to trzeba za nią płacić i to wcale nie mało.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 20:07   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,026
Domyślnie Odp: Wyświetlacz kolorowy 5 calowy MFD sygnał Video z innego urządzenia

Cytat:
Napisał adams502 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... w taki sposób mogę oglądać filmy na ...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zadziwiająca pomysłowość "jak by tu sobie jeszcze życie skomplikować"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przecież jakość tego obrazu jest tragiczna, a byle smartfon ma większy ekran ed tego wyświetlacza 5cali...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie prościej jest więc oglądać owe filmy (nie koniecznie w NTSC...) wprost na ekranie smartfona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2020, 14:48   #4
adams502
ford::average
 
Avatar adams502
 
Zarejestrowany: 17-11-2009
Skąd: Głogów
Model: Fusion
Silnik: 2.5
Rocznik: 2016
Postów: 93
Domyślnie Odp: Wyświetlacz kolorowy 5 calowy MFD sygnał Video z innego urządzenia

Tedi idąc tym tokiem rozumiwania to po co ulepszać coś starszego jak lepiej kupić nowe, ale to żadna sztuka. Co innego dołożyć funkcję do czegoś co było ich pozbawione. Sprzęt spełnia wszystkie wymagania do wyświetlania filmów i zdjęć jednym problemem jest wymuszenie przełączenia wyświetlacza w trub video i mamy coś co dostępne było w Sync 2. Przykładem są mody do liczników i wyświetlaczy sync 3, każdy chce miec cos indywidualnego i animowanego zamiast nieruchomuch obrazków. Stąd mój pomysł na dołożenie takiej funkcji w sync 1. Może ktoś będzie w stanie pomóc przynajmniej wrzuceniem schematy tej 12 pinowej wtyczki od wyświetlacza. Wiem napewno, że pin 6 i 12 to dźwięk kumunikatow nawigacji. A które piny odpowiadają za komunikację can? I w jakiej formie są wysyłane sygnały do wyświetlacza. Kiedyś każdy przycisk miał swoje piny teraz na 2 pinach biegnie sygnał od nieograniczonej ilości przełączników wystarczy każdemu przypisać inna wartość oporu przepływu prądu i sterowni wie który został wciśnięty przycisk. Myślałem, że w moim przypadku może być podobnie wystarczy podać na 1 z pinów określoną wartość powiedzmy kohm i wyświetlacz się przełączy na video. Mam tak podłączoną kamerę cofania, że cały czas podczas jazdy jest włączona i wysyła obraz do wyświetlacza ale wyświetlacz wyświetla z niej obraz tylko wtedy gdy włączę wsteczny lub włączę parktronik ręcznie przyciskiem, nie podłączałem jej pod św cofania ponieważ mam przednie czujniki i po włączeniu przycisku nie wyświetlało by obrazu z kamery. Natomiast po wyłączeniu czujników w forscan i zostawieniu tylko kamery znika znaczek przednich czujników z wyświetlacza i wyświetlany jest jedynie obraz z kamery bez żadnych nakładek.

Ostatnio edytowane przez adams502 ; 16-11-2020 o 15:00
adams502 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.