Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2014, 00:12   #1
jacmal
ford::beginner
 
Avatar jacmal
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: lipiec 2005
Postów: 17
Domyślnie Dziwne i kłopotliwe zachowanie centralnego zamka

Witam.Przeglądałem forum pod kątem mojego problemu ale nie trafiłem na dokładnie takie same objawy z centralnym zamkiem.
Od 3 dni pojawił się problem z centralnym zamkiem w mojej Foczce Kombi 1.8 TDCI z 2005 roku.
Po zamknięciu autka z pilota wszystkie drzwi + klapa bagażnika zamykają się tak jak należy z mrugnięciem podwójnym kierunkowskazów.Po kilku minutach następuje raz za razem samoczynne otwarcie i zamknięcie się wszystkich drzwi i klapy bagażnika tak jakbym otwierał i zamykał autko z pilota ale bez mrugnięcia kierunkowskazów.W ostatecznym efekcie centralny zamek pozostawia prawie zawsze otwarte autko.Przy zamknięciu z kluczyka lub wnętrza auta za pomocą rygla lewych lub prawych przednich drzwi sytuacja jest identyczna.Zdarza się również że podczas jazdy centralny zaczyna sam wariować otwierając i zamykając wszystkie zamki i nigdy nie wiadomo jaki będzie ostateczny efekt tych wariacji ( tz czy zakończy się zamknieciem czy tez otworzeniem zamków)
Niekiedy uda się zamknąć autko i centralny trzyma zamkniete wszystkie zamki ale nigdy nie wiadomo czy po powrocie zastanę otwarte czy zamkniete drzwi.Czas po jakim następuje odryglowanie centralnego jest mi nieznany.
Wyciągałem też pojedynczo bezpieczniki odpowiedzialne za moduły w każdych drzwiach ale centralny wariował bez zmian i wyjęcie tych bezpieczników nie miało wpływy na poszczególne drzwi ( wydawało mi sie że po wyjeciu bezpiecznika modułu konkretnych drzwi powinny one przestać otwierać się i zamykać a tak się nie stało - nie miało to żadnego znaczenia)
Mam jeszcze w planie wyjecie bezpiecznika przekaznika zamka centralnego i systemu bez kluczykowego ale nie wiem co tymi działaniami osiągnę oraz odpięcie wtyczki zamka tylnej klapy bagażnika aby wyeliminować to jako przyczynę zważywszy na fakt że w zeszłe wakacje wymieniałem w niej mikro wyłącznik na nowy.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i rady.
W innym wypadku zastosuję się do porad które znalazłem na forum.
Pozdrawiam.


Ostatnio edytowane przez jacmal ; 18-02-2014 o 00:17
jacmal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.