Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-04-2020, 21:02   #1
nickt7
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Drgania na kierownicy

Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na kierownicy w moim fordzie Escape 2.0 Ecoboost 4x4 pojawiają się drgania. Co dziwne nie zawsze są one odczuwalne. Czasami pojawiają się w zakresie prędkości 60-80 km/h, czasem przy wyższych. W ostatnich dniach nie było żadnych objawów aż do wczoraj. Jechałem po długim łuku i przy hamowaniu zaczęło trząść. Podczas hamowania na prostej tego nie było. Przy wymianie klocków hamulcowych mechanik stwierdził, że tarcze hamulcowe są jak nowe. Ktoś ma jakiś pomysł? Czy to może być związane z elektrycznym wspomaganiem? A może ktoś może polecić dobry warsztat w okolicach Wrocławia gdzie będą to w stanie dobre zdiagnozować?
Z góry dziękuję.

nickt7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2020, 13:36   #2
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Felgi sprawdzaleś czy nie biją ??? opony wyważone??
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2020, 17:42   #3
po--ziomka@wp.pl
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 27-08-2016
Skąd: Radom
Model: Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2019
Postów: 2
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

sprawdz czy nie poluzowały się śruby od kół
po--ziomka@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-04-2020, 18:52   #4
keplak
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 27-04-2019
Skąd: Otwock
Model: ford escape se
Silnik: 2.5 hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 161
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Ja osobiście zacząłbym od sprawdzenia opon z przodu wizualnie . Może coś Ci się wbiło , może Ci ciężarek spadł i trzeba wyważyć . Jeżeli masz czas i gdzie zamień je miejscami przód-tył sam lub u wulkanizatora .
keplak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 07:58   #5
nickt7
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Dzięki za sugestie. Koła były wyważane 2 tygodnie temu i prostowana (podobno) jedna skrzywione felga. Ponieważ objawy nie ustępowały wczoraj pojechałem do innego warsztatu i okazało się, że podobno wszystkie 4 felgi są do prostowania. Oczywiście dam je do naprawy ale obawiam się, że przyczyna jest inna. Mam dziwne wrażenie, że te drgania pochodzą spod samochodu w okolicach przednich foteli (nie umiem tego racjonalnie wyjaśnić ale to może nawet nie są drgania tylko takie jak by tarcia-bez żadnych efektów dźwiękowych).
nickt7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 08:49   #6
lukasz5783
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2020
Model: Ford Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 150KM
Rocznik: 2015
Postów: 58
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Dupa tam do prostowania ... chca kase wyciagnać ... nie dawaj szukaj gdzie indziej przyczyny ... jedz do mechanika (chodz teraz ciezko hehe) zdejmij koło podlewarowac i zobaczyc tarcze czy nie bija ?? ja też mam ten objaw i mnie to wpienia ... kierownica lata lewo prawo nie duzo bo 1cm i nie zawsze .. ale czuje ze cos tam na dole trzesie mozę poducha ?? nie wiem tarcze musze spr tez w tygodniu wywazalem przod i to samo felgi obserwowalem przy wywazaniu i prosciutko na wyważarce.. felg bym nie naprawial jeszcze 4 jo yhymmm gdzies ty pojechal do jakis naciagaczy heh
lukasz5783 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2020, 09:24   #7
nickt7
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Cytat:
Napisał lukasz5783 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dupa tam do prostowania ... chca kase wyciagnać ... nie dawaj szukaj gdzie indziej przyczyny ... jedz do mechanika (chodz teraz ciezko hehe) zdejmij koło podlewarowac i zobaczyc tarcze czy nie bija ?? ja też mam ten objaw i mnie to wpienia ... kierownica lata lewo prawo nie duzo bo 1cm i nie zawsze .. ale czuje ze cos tam na dole trzesie mozę poducha ?? nie wiem tarcze musze spr tez w tygodniu wywazalem przod i to samo felgi obserwowalem przy wywazaniu i prosciutko na wyważarce.. felg bym nie naprawial jeszcze 4 jo yhymmm gdzies ty pojechal do jakis naciagaczy heh
No właśnie z tymi mechanikami jest problem...rozmawiałem z kilkoma i każdy ma inną diagnozę ( a to sworznie,a to maglownica, a to półoś itp...). Dlatego szukam namiaru na jakiś dobry warsztat gdzie nie będą zgadywać i ściemniać. Nie sztuką jest wymiana połowy zawieszenia...
A tarcze są podobno jak nowe (tak stwierdził mechanik przy wymianie klocków z przodu).
nickt7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 00:02   #8
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

A na jakiej podstawie tak stwierdził ? Zakładał miernik zegarowy i je sprawdził ,czy tak na oko stwierdził ?
Drgania mogą być od wszystkiego.
Od opon , felg, tarcz, półosi, piast, sworzni, tulei, przegubów, maglownicy, podpory wału, poduszek silnika i pewnie jeszcze czegoś.
Felgi masz oryginalne fordowskie czy innej firmy ? Jeśli innej marki felgi to może otwór centrujący na feldze jest większy niż piasta ,a w takim wypadku koło nigdy nie będzie wycentrowane i zawsze będzie drgało budą.
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 07:57   #9
Dizelek
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-07-2017
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2011
Postów: 109
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Cytat:
Napisał nickt7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na kierownicy w moim fordzie Escape 2.0 Ecoboost 4x4 pojawiają się drgania. Co dziwne nie zawsze są one odczuwalne. Czasami pojawiają się w zakresie prędkości 60-80 km/h, czasem przy wyższych. W ostatnich dniach nie było żadnych objawów aż do wczoraj. Jechałem po długim łuku i przy hamowaniu zaczęło trząść. Podczas hamowania na prostej tego nie było. Przy wymianie klocków hamulcowych mechanik stwierdził, że tarcze hamulcowe są jak nowe. Ktoś ma jakiś pomysł? Czy to może być związane z elektrycznym wspomaganiem? A może ktoś może polecić dobry warsztat w okolicach Wrocławia gdzie będą to w stanie dobre zdiagnozować?
Z góry dziękuję.

Witam,
Mam podobny problem tylko w Mondeo MKIV.

Ogólnie ciężka sprawa ale może u Ciebie będzie łatwiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomijając fakt ze odwiedziłem cos kolo 8 mechaników i 4 stacje diagnistyczne i wydałem serio duzo kasy to:

wymienione przednie tarcze z klockami,wymienione półosie co prawda na używki ale bez żadnego efektu, końcówki drążków, poduszki w sumie roczne, targana i rozbierana skrzynia ( wymienione łożyska reszta ok),kola wywazane u roznych wuklanizatorow z 10 razy, 3 komplety opon w tym 2 nowe letnie i 1 nowy zimowy,później myślę może felgi wiec załozylem sprawdzony komplet rocznych opon i felg od znajomego dalej to samo.
Kierownica chodzi lewo-prawo jak u CIebie, w sumie zaczyna sie od 40km/h, czy przyspieszam czy jade na luzie to samo.
Czasem mam wrazenie ze przy tym telepaniu jest jeszcze taki delikatny odglos jakby opony byly walniete takie : 'tu tu tu tu' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to temat opon odpada na 100 %
Mówią ze może jeszcze maglownica...możeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Postanowilem poczekac az coś ku$@#$ odpanie i wtedy zrobie...
Także powodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.
Chyba że znajdzie sie na forum ktoś ogarnięty kto pomoże na żywo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Dizelek ; 08-04-2020 o 08:03
Dizelek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2020, 10:15   #10
nickt7
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 16-01-2016
Skąd: Wrocław
Model: Escape
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Drgania na kierownicy

Na oko. A felgi są oryginalne.

Cytat:
Napisał metall Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na jakiej podstawie tak stwierdził ? Zakładał miernik zegarowy i je sprawdził ,czy tak na oko stwierdził ?
Drgania mogą być od wszystkiego.
Od opon , felg, tarcz, półosi, piast, sworzni, tulei, przegubów, maglownicy, podpory wału, poduszek silnika i pewnie jeszcze czegoś.
Felgi masz oryginalne fordowskie czy innej firmy ? Jeśli innej marki felgi to może otwór centrujący na feldze jest większy niż piasta ,a w takim wypadku koło nigdy nie będzie wycentrowane i zawsze będzie drgało budą.
Bump:
Cytat:
Napisał Dizelek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Mam podobny problem tylko w Mondeo MKIV.

Ogólnie ciężka sprawa ale może u Ciebie będzie łatwiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pomijając fakt ze odwiedziłem cos kolo 8 mechaników i 4 stacje diagnistyczne i wydałem serio duzo kasy to:

wymienione przednie tarcze z klockami,wymienione półosie co prawda na używki ale bez żadnego efektu, końcówki drążków, poduszki w sumie roczne, targana i rozbierana skrzynia ( wymienione łożyska reszta ok),kola wywazane u roznych wuklanizatorow z 10 razy, 3 komplety opon w tym 2 nowe letnie i 1 nowy zimowy,później myślę może felgi wiec załozylem sprawdzony komplet rocznych opon i felg od znajomego dalej to samo.
Kierownica chodzi lewo-prawo jak u CIebie, w sumie zaczyna sie od 40km/h, czy przyspieszam czy jade na luzie to samo.
Czasem mam wrazenie ze przy tym telepaniu jest jeszcze taki delikatny odglos jakby opony byly walniete takie : 'tu tu tu tu' Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale to temat opon odpada na 100 %
Mówią ze może jeszcze maglownica...możeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Postanowilem poczekac az coś ku$@#$ odpanie i wtedy zrobie...
Także powodzeniaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

P.S.
Chyba że znajdzie sie na forum ktoś ogarnięty kto pomoże na żywo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No właśnie ja nie chce wymieniać połowy samochodu bo mnie po prostu nie stać na eksperymenty...W środę po świętach odstawiam auto do, wydaje mi się ogarniętego, mechanika i zobaczymy co powie...Jego pierwsza sugestia to była maglownica ale ma to sprawdzić. Zobaczymy...Rozważam jeszcze wyprawę do Ford Sławek w Katowicach (bo mają dobre opinie) ale w dzisiejszych czasach to trochę ryzykowne...nie mówiąc już o tym, że trochę to daleko ode mnie...
nickt7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.