Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-10-2014, 10:39   #1
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Sprzęgło nie wysprzęgla

Witam serdecznie zakupiłem forda galaxy mk2 2004r 1,9 TDI 115 km ze ślizgającym się sprzęgłem , odstawiłem auto do warsztatu mechanik rozebrał stwierdził że trzeba wymienić komplet sprzęgła bez dwu masy . Zakupiłem komplet firmy sasch - docisk , tarcza i wysprzęglik po wymianie auto zaczęło jeździć bez ślizgania ale sprzęgło łapie z 2-3 cm od podłogi i nie zawsze wysprzęgla . Po wymianie płynu hamulcowego ( stary w zbiorniczku zrobił się czarny jak asfalt) i odpowietrzeniu układu było dobrze 2 dni teraz znowu jest czasami problem z wbiciem biegu wstecznego lub jedynki auto potrafi nawet delikatnie ruszać przy wciśniętym sprzęgle , pedał normalny nie opada czasami obserwuje jak by przy puszczaniu sprzęgła zawisł na 1-2s w połowie i odskoczył do góry mechanik twierdzi że to albo wadliwy wysprzęglik albo pompa sprzęgła kazał szukać plam po płynie i sprawdzać czy nie ma ubytku - płyn ma poziom więc ubytków być nie może sam już nie wiem czy jeśli przed wymiana sprzęgło działało tylko się ślizgało to po wymianie może mieć takie objawy i czy tak od razu mogła paść pompa ? Załatwiłem już pompę używaną sprawną tylko nie za bardzo wiem jak się do tego dobrać , może ktoś już miał podobny problem i udało mu się go rozwiązać .U mechanika jestem umówiony za tydzień ale już mnie trafia jak nie mogę wbić jedynki i ruszyć z pod świateł pompowanie pedałem nic nie daje .
Pozdrawiam i czekam na jakieś sugestię .


Ostatnio edytowane przez RobAlx ; 12-10-2014 o 14:13 Powód: Zmiana tytułu
RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2014, 10:57   #2
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów nie wysprzęgla.

Jak będziesz miał skrzynie na wierzchu to sprawdź czy nie masz luzu na wałku wychodzącym ze skrzyni.
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2014, 11:12   #3
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów nie wysprzęgla.

Zmień tytuł tematu bo skrzynia nie jest od wysprzęglania tylko sprzęgło do tego służy.

Napisałeś że wymienione było tarcza, docisk i WYSPRZĘGLIK, chyba chodziło o łożysko oporowe.

Może mechanik źle założył właśnie łożysko oporowe i nie celuje na łapki dźwigni sprzęgła.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg

Ostatnio edytowane przez jedi6667 ; 12-10-2014 o 13:19
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2014, 12:43   #4
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów nie wysprzęgla.

jedi6667 wysprzęglik czy wysprzęgnik był razem z łożyskiem w komplecie co do mechanika to go nie pilnowałem ale naprawia mi wszystkie auta i nigdy nie było problemu więc nie wiem , rozmawiałem jeszcze z innym mechanikiem i powiedział że na 99% pompa przepuszcza jak się płyn zrobił czarny może spróbuję wymienić i zobaczę .
Trojaczki myślę że jak by to był wałek to przed wymianą też by się tak działo a było dobrze .
RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2014, 13:26   #5
jedi6667
ford::advanced
 
Avatar jedi6667
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 02-04-2013
Skąd: Żyrardów
Model: Galaxy mk1 GHIA
Silnik: 2,3 + gaz
Rocznik: 2000
Postów: 230
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów nie wysprzęgla.

Czy przypadkiem jakby pompa przepuszczała to po wciśnięciu szprzęgła i wbiciu biegu nie puszczając pedału sprzęgła auto powinno samo ruszać coraz mocniej.

Jednak jeśli wszystko jest nowe bez pompy to tylko ona zostaje winowajcą lub jest jeszcze gdzieś powietrze w układzie.
__________________
http://img4.demotywatoryfb.pl//uploads/201308/1375579208_oqiy5e_600.jpg
jedi6667 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2014, 13:35   #6
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Skrzynia biegów nie wysprzęgla.

Wymień pompę sprzęgła, a będzie dobrze brało sprzęgło.
Czarny płyn , to ze starości rozpuszczone gumowe tłoczki w pompie, nie spełniają już swojej funkcji.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2014, 14:20   #7
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla.

jedi właśnie tak się dzieje że jak mam problem wbić bieg i wcisnę go na ,,siłę" to nie mogę go go wybić po zatrzymaniu a jak puszczę hamulec to przy wciśniętym sprzęgle auto zaczyna ruszać .
salom czyli potwierdzało by się to co mi powiedział mechanik tylko zaskakuje mnie że przed wymianą nie było takich objawów no ale wtedy wszystko było do wymiany i większe odległości może a teraz jak wszystko nowe jest to bardziej spasowane wszystko sam nie wiem idę zobaczyć czy dam radę to wygrzebać z pod tych pedałów .
RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 19:11   #8
gladiator_86
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: Niemcy
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2005
Postów: 17
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla.

Sory że się podpinam, ale też przymierzam się do wymiany sprzęgła. Czy da się wymienić pompę sprzęgła bez kanału? Czy ona wychodzi w stronę do środka samochodu czy w stronę silnika? Pytam ponieważ mam podobne objawy i być może u mnie winowajcą jest sama pompa i szkoda by było to wszystko rozbierać jeśli sama pompa miała by mi pomóc...
gladiator_86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2014, 19:49   #9
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla.

Witam

Do środka.Wymiana pompy sprzęgłowej, to mała kopalnia.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2014, 09:38   #10
RobAlx
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-06-2014
Skąd: Leszno
Model: Galaxy Mk2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Sprzęgło nie wysprzęgla

No panowie rozkładam ręce wymienione wszystko i sprzęgło bierze jak brało 2-3 cm przy ziemi , po odpowietrzeniu ( idzie sam płyn bez powietrza ) jest niby dobrze ale po jeździe w mieście korki itp zaczyna się to samo - po popuszczeniu pedału sprzęgła podjechaniu paru metrów i wciśnięciu go z powrotem auto rusza i nie można wybić biegu , trzeba całkowicie puścić sprzęgło i wcisnąć inaczej jest problem nawet jak się wyszarpnie na luz to po zmianie świateł nie zawsze chce wejść jedynka i wsteczny .
Nie mam już zielonego pojęcia odpowietrzany był układem hamulcowym (odpowietrznik koła + odpowietrznik wysprzęglika ) przepompowane 50x zero poprawy , odpowietrzone normalnie sprzęgłem + odpowietrznik niby jest ok ale po kilku dniach problem wraca odpowietrzanie płyn idzie czysty bez powietrza i tak w koło .
RobAlx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.