Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-06-2010, 22:22   #31
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: wymiana rozrzadu

Cytat:
Napisał weni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak Ty tak naprawiasz samochody jakie masz porady to dziękuję bardzo. Co zrobisz gdy pompa zacznie cieknąć po wymianie rozrządu ?? Kupisz na swój koszt rozrząd klientowi ?? Będziesz rolki naprawiał klejem kropelką ??
weni co ty za pierdoły gadasz. przecież antek napisał żeby wymieniać aby 2 razy roboty nie robić albo płacić. chyba że w dobrym stanie to nie ma potrzeby co też jest racją. według Ciebie to najlepiej robić remont silnika co zmianę oleju żeby dwa razy maski nie otwierać. byle gadać

__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 00:15   #32
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: wymiana rozrzadu

Cytat:
Napisał weni Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak Ty tak naprawiasz samochody jakie masz porady to dziękuję bardzo. Co zrobisz gdy pompa zacznie cieknąć po wymianie rozrządu ?? Kupisz na swój koszt rozrząd klientowi ?? Będziesz rolki naprawiał klejem kropelką ??
Kolego, ja to moge Tobie i pozłacana pompe założyc, jesli tylko za nia zapłacisz. Naprawiam tak jak powinno być, ale Caritas nie jestem, i nie dokładam z własnej kieszeni klientom nowych pomp do wymiany rozrządu. Rozumiem że Ty tak robisz? Czy poprostu lubisz poczepiać sie kogoś na forum? i popisac bzdurki?

Cytat:
Napisał Labobas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiesz Weni niektorzy lubia ryzykotylko niestety czeso naszym kosztem.
A przepraszam czyim kosztem to ma być? Moim? Jeżeli ktos skąpi na wymiane pompy przy wymianie rozrządu to tylko jego i wyłacznie jego sprawa.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 05:41   #33
weni
ford::average
 
Avatar weni
 
Zarejestrowany: 09-07-2006
Skąd: Bilcza
Model: Focus C-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 110
Domyślnie Odp: wymiana rozrzadu

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli auto ma bardzo duzy przebieg, zaleca sie wymianę tej pompy ( zakłada sie wymiane pompy co 2 wymiane rozrzadu) a to z tego tytułu zeby nie robic 2x tej samej roboty. Niemniej nie ma takiej konieczności i jesli pompa nie cieknie, i nie jest nadmiernie zurzyta, mozna ja zoastawić
sorry ale jak sprawdzisz czy pompa jest sprawna i po założeniu wszystkiego nie zacznie cieknąć ?? Czytaj czasem co napiszesz. O rozrządzie piszę bo to mnie dotknęło. Mechanik stwierdził że pompa jest ok i założyłem nowy rozrząd. Po miesiący okazało się że pompa siada.
Co do rolek, są na łożyskach kulkowych i to nie są majtki żeby je ściągać i zakładać jak się chce i kiedy chce. Każda ingerencja powoduję zniekształcenie kulek i bieżni. Ty mechanik i o tym nie wiesz ?? Nie wiesz że łożysk się nie demontuje i od nowa montuje ??
weni jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 06:55   #34
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Czy przy wymianie rozrządu należy wymienić pompę wody?

Zacytuj proszę fragment, gdzie napisałem coś o rolkach i łożyskach.

Zapoznaj się z budowa rolki i jej łożyska, i wtedy mów o zniekształceniach, spowodowanych montażem czy demontażem, zapoznaj sie z budową łożysk i o tym co można z nimi zrobić, oraz jak pracują, bo pojęcia o tym nie masz, sądząc po tym co napisałeś.

To ze Ty nie umiesz rozpoznać zużycia pompy to nie znaczy ze nikt nie umie.

A to ze Ty oszczędziłeś na wymianie pompy to Twój problem, nikt ci gwarancji na to nie daje, sam napisałeś ze padła miesiąc po wymianie rozrządu, czyli w momencie jego wymiany była dobra. Jak również miej pretensje albo do siebie, jeśli mechanik poinformował Cie o skutkach niewymienienia pompy, albo do mechanika u którego byleś jeśli o tym nie wspomniał. To właściciel samochodu decyduje o zakresie naprawy, nie mechanik czy warsztat.

A teraz przeczytaj uważnie co napisałem w postach wyżej, i proszę waż słowa które wypisujesz. Stonuj także swoje wypowiedzi co do mojej osoby, wiedzy i jakości pracy bo nie masz o tym pojęcia, i troszkę się zagalopowałeś, proponuje abyś przeedytował fragmenty swoich wypowiedzi.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 08:19   #35
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Czy przy wymianie rozrządu należy wymienić pompę wody?

z pompami to taka dziwna sprawa bo wiele jest sredniej jakosci. jak ktos ma np skf to spokojnie co 2 rozrzad. ja mienialem rozrzad, zmienilem i pompe a po 50kkm (troche ponad rok wiec po gwarancji) pompa poszla sie walic (zakup na szybko w sklepie za rogiem bo auto rozebrane). kupilem skf i zakladam ze wymienie nei przy najblizszej a dopiero kolejnej wymianie rozrzadu.

ford wymslil to dosc kiepsko, bo mimo ze pompa zasilana jest wieloklinem to jest za rozrzadem i aby sie do niej dostac trzeba go rozpiac. i aby dwa razy roboty nie zaczynac wielu mechanikow pro forma proponuje wymiane co rozrzad (takich co maja skf i podobne raczej niewielu). nie jest to jakies naciaganie ale raczej dbanie o klienta i ewentualne skargi jak pompa siadzie po miesiacu czy dwu
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 09:13   #36
mjakubczyk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2010
Skąd: CK
Model: Mondeo TDDI Ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy przy wymianie rozrządu należy wymienić pompę wody?

Panowie w kwestii ścisłości
rozrząd przed 98 - zetec 1.8
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rozrząd po zmianie w 98
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oraz napęd pompy z wału paskiem wieloklinowym (kółko z czerwonym)
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

więc nie wiem po co kto wymyślił żeby pompę wymieniać przy rozrządzie?
miałem Focusa i żadnej pompy przy rozrządzie nie wymieniałem
pompa jest na osobnym pasku, więc jak padnie to nie ma żadnej potrzeby zciągania rozrządu
mjakubczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 09:14   #37
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Czy przy wymianie rozrządu należy wymienić pompę wody?

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to ze Ty oszczędziłeś na wymianie pompy to Twój problem, nikt ci gwarancji na to nie daje
Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To właściciel samochodu decyduje o zakresie naprawy, nie mechanik czy warsztat.
no,ale troche samo sobie zaprzeczasz,ja jade do warsztatu,kogos kto sie zna i mi doradzi.Weni napisal,ze jechal do mechanikow i wszyscy mu doradzali wymiane(moze i kryli swoja d....e w razie problemow i narazali na wydatek na pompe,kto wie,ale klient ma spokoj)Pozazdroscic sprawnego oka,ktore posiadasz i potrafisz ocenic sprawnosc pompy w aucie.A powiedz mi,jezeli powiesz klientowi,ze pompa jest sprawna i po co wymieniac(klient CI mowi,ze ma auto pare lat i nie wymienial pompe),a za 15-20 tysiecy przyjezdza klient i pompa do wymiany to co wtedy,wymieniasz pompe na swoj koszt?Przeciez on do Ciebie przyjechal jako do kogos kto sie zna i skoro mowisz,ze dobra i wiesz,ze trzeba bedzie rozrzad zrzucac przy wymianie,a ptem po paru tysiacach pada to..........czyja wina,co?
Ale wrocmy do meritum sprawy,czyli do zapytania kolegi,ktory zalozyl ten temat.Jezeli nie wiesz czy byla wymieniana pompa,a chcesz pojezdzic autem i jest w dobrej kondycji,doloz stowke lub troche wiecej i wymien,bedziesz mial spokoj.A najlepiepiej jakby wszystko mechas kupil bo jak sie zwali bedzie musial poprawiac.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 09:18   #38
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Czy przy wymianie rozrządu należy wymienić pompę wody?

Marcin,rysunek rysunkiem,ale ja juz nie od jednego mechasa slyszalem,ze w srebrnych pokrywach trzeba zrzucic rozrzad dow ymiany pompy.Nie wiem moze im sie nie chce nameczyc i wymieniac.nie wiem,ale wiem jedno,ze tak jest.Nawet poczytaj nasze forum i zobaczysz ile takich przypadkow bylo.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 09:22   #39
mjakubczyk
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-06-2010
Skąd: CK
Model: Mondeo TDDI Ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Czy przy wymianie rozrządu należy wymienić pompę wody?

Rafał w srebrnych może i tak, ale w czarnych na pewno nie
mjakubczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2010, 09:35   #40
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Czy przy wymianie rozrządu należy wymienić pompę wody?

Cytat:
Napisał mjakubczyk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafał w srebrnych może i tak, ale w czarnych na pewno nie
z tym sie calkowicie zgadzam,u mnie trzeba,ale w czarnej nie.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.