Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-05-2008, 21:57   #1
shuwar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Postów: 12
Domyślnie [mk3] stuki, klekotanie w silniku 1.8 HE

Witam!
Panowie od jakiegos czasu cos mi stuka, klekocze w silniku. Kiedys myslalem ze to moze jakies lozysko w tylnym zawieszeniu bo tak jakos wydawalo mi sie ze z tamtad dochodzi dzwiek, jednkak teraz jak zrobilo sie cieplo i mozna jezdzic z opuszczonymi oknami, to jestemm pewien na 100%- cos wali w silniku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Klekocze, stuka w okolicy 1700 obrotow i zregoly przy gwaltownym dodawaniu gazu, czasem jak delikatnie przyspieszam to problem nie wystepuje, ale to naprawde czasem. Dzisiaj stuki sie nasilily i cos wali na kazdym biegu i praktycznie caly czas :/, ale tylko podczas jazdy. Na postoju, jak przygazowuje nic sie nie dzieje, silnik pracuje rowno i wydawaloby sie ze wszystko jest ok...jednak nie jest. No i panowie mam wielka prosbe, prosze o pomoc w zlokalizowaniu usterki, co to moze byc? No i czy moge dalej tak jezdzic, przynajmniej do czwartku?
Z gory za sugestie dziekuje :fcp29
Pozdrawiam!

shuwar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2008, 14:17   #2
damianoss
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Skąd: pomorskie
Model: MkIII
Silnik: 2.0Pb
Rocznik: 2002
Postów: 90
Domyślnie Re: [mk3] stuki, klekotanie w silniku 1.8 HE

kolego sciagnij oslone silnika. po prawej stronie przy przepustnicy bedziesz mialm taki jakby patyk ktory przy dodaniu gazu chodzi gora-dol. zaczepiony powinien byc na taka plastykowa glowke. sciagnij to i zobacz czy dalej klekocze. obroty ci nie faluja?
podejrzewam ze klapki w kolektorze powiedzialy papa.
pozdro
damianoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2008, 14:36   #3
shuwar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Postów: 12
Domyślnie Re: [mk3] stuki, klekotanie w silniku 1.8 HE

Obroty jak najbardziej sa wpozadku, a co do tych klapek to mozliwe ze jest z nimi problem tylko podczas jazdy? No i jak wyglada sprawa wymiany tych klapek? da sie same klapki czy caly kolektor? do wymiany? ewentualnie jak z kosztami?
shuwar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2008, 14:58   #4
damianoss
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Skąd: pomorskie
Model: MkIII
Silnik: 2.0Pb
Rocznik: 2002
Postów: 90
Domyślnie Re: [mk3] stuki, klekotanie w silniku 1.8 HE

stukot i klekotanie slychac rowniez w srodku auta? mozliwe jest ze to slychac podczas jazdy ale ciszej gdyz odglos silnika to zaglusza. co do klapek to raczej jest to nie do naprawienia sa osoby ktore pruboja ale nie wiem z jakim skutkiem. jedynie caly kolektor ssacy. sam sie przymierzam do tego zakupu tylko u mnie sa troche inne objawy. mam tez to klekotanie jak zaloze wlasnie ten plastikowy patyk. jak go scigne jest cisza. tylko slychac takie jakby bulgotanie. to wina jest kolektora ssacego.
damianoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2008, 15:12   #5
shuwar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Postów: 12
Domyślnie Re: [mk3] stuki, klekotanie w silniku 1.8 HE

No właśnie stukanie słychać tylko podczas jazdy. Na postoju mogę gazować, utrzymywać obroty w okolicy 1700-2000 i nic. Tylko klekocze podczas jazdy, w momencie gwałtowniejszego dodania gazu :/. I qrde teraz nie dam za to reki uciąć ale mam wrażenie ze to bardziej metaliczny dzwiek.
shuwar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2008, 15:29   #6
damianoss
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-02-2008
Skąd: pomorskie
Model: MkIII
Silnik: 2.0Pb
Rocznik: 2002
Postów: 90
Domyślnie Re: [mk3] stuki, klekotanie w silniku 1.8 HE

tak. na psotju tego nie bedziesz slyszal. tylko przy dodaniu gazu. dzwiek jest taKI metaliczny jakby zawory stukaly. sciagnij ten platik i pojezdzij troche.
damianoss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2008, 15:40   #7
shuwar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Postów: 12
Domyślnie Re: [mk3] stuki, klekotanie w silniku 1.8 HE

hmm no to lecę zdejmować pokrywę silnika i trochę pośmigam ...mam nadzieje ze znajdę ta główkę. Zdam relacje z testów jak najszybciej.
Dzieki!
shuwar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 12:28   #8
Mada_Fucker
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Scotland
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Durateq
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: [mk3] stuki, klekotanie w silniku 1.8 HE

Witam! Mmam ten sam problem w silniku 2.0 benzyna. Po zdjęciu tego patyka z żółtej małej główki problem został zniwelowany o 90%. Jak narazie (od wczoraj) nie ma ciągłego klekotu, ale pojawia się sporadycznie pojedyńcze "kleknięcie" (przy dodaniu gazu z obrotów jałowych i w tym momencie następuje kleknięcie, a przy zejściu z obrotów już cichutko, płynnie bez hałasu). Czasami kleknie przy zmianie biegów. Czy na tej podstawie można postawić diagnozę, że to kolektor? Jak sądzicie, czy wymiana na nowy wyeliminuje klekot całkowicie? Może to także coś z zaworami albo wtryskami? Dzięki za odpowiedź! Pozdrawiam!
Mada_Fucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 12:35   #9
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: [mk3] stuki, klekotanie w silniku 1.8 HE

Z tego co wyczytalem to lepiej calkiem je wywalic niz tylko odpinac.Jezeli jakas sie urwie i wpadnie tam gdzie nie trzeba to szuka sie drugi silnik
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2010, 18:59   #10
Mada_Fucker
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 10-06-2010
Skąd: Scotland
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Durateq
Rocznik: 2002
Postów: 7
Domyślnie Odp: [mk3] stuki, klekotanie w silniku 1.8 HE

Dzięki za odpowiedź. Poszukałem trochę na necie i widzę, że nie tylko ja mam ten problem. Prawdę mówiąc to częsty przypadek i wada tych kolektorów. Narazie pojeżdżę bez "klekotek". Nie mam teraz dostępu do mechaników, ale przy okazji postaram się zlecić ich wyjęcie. Tylko czytałem, że to bardzo czasochłonne zajęcie, więc nie wiem czy jest sens... Czy trzeba je koniecznie wyciągać?
Mada_Fucker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.