Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-09-2010, 11:15   #11
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Bierze Olej?

Zależy też jak jeździsz,u mnie nic nie znika,ale jak pogonie go po obwodnicach,autostradach z wyższymi prędkościami to ciutke poziom zjedzie na bagnecie,ale od wymiany do wymiany nie dolewam.

Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 11:52   #12
nicram4
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Bierze Olej?

Witam. Z Tym przebiegiem to różnie bywa. Mój wujek ma 3 samochody z czego jeden ciężarowy i robi nim dużo trasy, więc siłą rzeczy dwoma osobowymi mało jeździ. Mondeo z 95 ma przebieg 150 tyś. Zapewniam was że można robić tylko 10 tyś rocznie bez przekręcania liczników. Co do problemu, mam taki sam mondek z 95 i skoro twierdzicie że przy takim przebiegu (150 tyś) można wykluczyć pierścienie to je wykluczam. Zrobię tak jak mówicie, umyję silnik i zlokalizuję wyciek.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 12:51   #13
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie Odp: Bierze Olej?

Cytat:
Napisał pintonek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nieszczelnosc pierscieni to tylko jeden z wielu powodow. Kontrola kompresji cylindrow jest sesowna lecz najmniej prawdopodobną przyczyna znikania oleju. Chyba ze silnik ma przechulane 350 tysi... no, wedy mozna by sie zastanowic. Radze posprawdzać wycieki, umyj silnik od gory i dołu, niech popracuje troche,najlepiej jazda po miescie by nie rozdmuchac zrodel ewentualnych wyciekow. Mozliwe tez ze bierze olej na usczelniaczach zaworowych ale to tez raczej malo prawdopodobne. Sprawdz lepiej wycieki...
Witam !
Pisałem szczelność a nie kompresja czy ciśnienie sprężania. Różnica dosyć znaczna.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 15:04   #14
pintonek
ford::advanced
 
Avatar pintonek
 
Zarejestrowany: 23-08-2008
Skąd: Tychy
Model: Mondeo MKII kombi
Silnik: 1,8 16V + Junkers
Rocznik: 1997
Postów: 384
Domyślnie Odp: Bierze Olej?

Cytat:
Napisał spth Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam !
Pisałem szczelność a nie kompresja czy ciśnienie sprężania. Różnica dosyć znaczna.
pozdro
Witam!
Kolejny raz ma tym forum pisze ze to nie miejsce na przekomarzanie sie ale jak nazwałeś "szczelność cylindrów" do czego sie sprowadza twoim zdaniem ??
__________________
pintonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2010, 20:04   #15
spth
ford::advanced
 
Avatar spth
 
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Jelenia Góra
Model: audi & neon
Silnik: 2,5 & 2.0
Rocznik: 2004 & 1996
Postów: 202
Domyślnie Odp: Bierze Olej?

Witam !
Dwa inne przyrządy, których inaczej się używa do sprawdzenia stanu silnika. Do pomiaru kompresji wiadomo. Metoda bardzo niedokładna i często podaje nieprawdziwe wyniki. Do sprawdzenia szczelności cylindra jest inny przyrząd, który jest o wiele dokładniejszy. Dodatkowo można nim sprawdzić stan zaworów i uszczelki pod głowicą.
pozdro
spth jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 08:45   #16
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: Bierze Olej?

Cytat:
Napisał Adammo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dodam ze auto nie kopci a kontrolka od oleju po odpaleniu gasnie.
Żeby w miarę nowoczesne auto kopciło na niebiesko to musiałoby palić jakieś niesamowite ilości oleju. Zwróć uwagę, że dobrze wyregulowany dwusuw, który z zasady spala oleju bardzo dużo, kopci tylko nieznacznie.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 15:03   #17
dyda6joe
ford::professional
 
Avatar dyda6joe
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo Mk1/sedan/ghia
Silnik: 2.0
Rocznik: marzec 1993
Postów: 1,025
Domyślnie Odp: Bierze Olej?

a tam. non stop wku..iam się jak jadę za jakimś żrącym olej trupem. od paroletniego audi po wszelkiej maści lata dziewięćdziesiąte. dymią tak na niebiesko że nie tylko przy ruszeniu zostawiają chmurę ale i w trakcie jazdy capią że zamykam okna i nawiewy. nie wspominając o zapachu frytek, czarnych chmurach itd ale to już inny temat. ja nie wiem czym ci ludzie jeżdżą. mój trup niedługo pełnoletni ma spaliny jak trzeba zaraz po odpaleniu. czy to mróz czy gaz do dechy. może to nie tylko kondycja silnika wpływa na smród z tyłu? może, a raczej na pewno wpływa na to masa czynników. od świec, kabli, lamby, po stan katalizatora, olej
__________________
gorąca osiemnastka
dyda6joe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 18:29   #18
Adammo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo mk1 4x4
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bierze Olej?

Dzis rano sprawdzilem poziom oleju i pokazalo sie wiecej bo ponad minimum. Dolalem troche oleju zeby bylo pod maximum. zapalilem go pochodzil chwile i znowu sprawdzilem poziom. Znowu bylo ledwo znac na bagnecie. przygazowalem tak jak radziliscie i nic nie zakopcil. dokladnie obejrzalem silnik i silnik jest suchy wiec to ze gdzies go wyrzuca jest nieprawda. auto ma najechane 197tys co jest autentycznym przebiegiem gdyz byl od poczatku do konca serwisowany.
Adammo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 18:39   #19
szumi1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 12-09-2010
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 1.8
Rocznik: 1997
Postów: 7
Domyślnie Odp: Bierze Olej?

no to myślę że powinieneś go poszukać np. w zbiorniczku wyrównawczym
szumi1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2010, 18:44   #20
Adammo
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-09-2010
Skąd: Lublin
Model: Ford Mondeo mk1 4x4
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bierze Olej?

DobraGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzieki wszystkim za radyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jutro go porzadnie skontroluje i poszukam gdzie wedruje olej
Adammo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.