Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-09-2010, 11:11   #41
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

Cytat:
Napisał SrebnaStrzała Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wydaje mi się że jakby nie mieli wiedzy to bym żadnej informacji nie otrzymał a jednak otrzymałem.
luk do wielu zestawów sprzęgła dodaje plastikowy kołek/przyrząd do centrowania sprzęgła więc sądzę, że ten rozbudowany przyrząd to wymóg aso a nie producenta. a sądząc po wielu procedurach dotyczących np. napraw układu wtryskowego w aso to nie zawsze mają rację i często idą na łatwiznę. kupowanie tak rozbudowanego przyrządu pod konkretną markę mija się z celem i powoduje dodatkowe koszty co przekłada się w efekcie na ceny napraw.

jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 12:34   #42
INVERTER
ford::advanced
 
Avatar INVERTER
 
Zarejestrowany: 25-08-2010
Skąd: Alfreton UK
Model: Mondeo Mk3 Ghia X Black Panther
Silnik: 2.0 TDCI 130 euro3
Rocznik: styczen 2004
Postów: 352
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

Haha, fajny ten temat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prawie jak instrukcja obsługi młotka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jak ktoś zna działanie jakiegoś mechanizmu i ma trochę wyobraźni to go wyreguluje nawet gwoździem albo młotkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak nie, to używa przyrządu dla osobników (sprytnych inaczej) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i też będzie dobrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nic na siłę, wszystko młotkiem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
INVERTER jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 14:49   #43
perry84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

ok dzięki koledzy za pomoc dzisiaj jadę odebrać samochód mam nadzieje że wszystko już będzie ok . Tylko szkoda że znowu 300 muszę zapłacić za robotę.
perry84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 17:23   #44
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

Oby dłużej Ci wytrzymało

a co do dyskusji to może pomylili słowo,wyważyć z wypośrodkowaniem,centrowaniem.
Tam nie ma co wyważać,analogicznie myśle polegałoby to na takim czymś jak wyważamy koło w samochodzie dokładając cieżarki.A takie wystepują do zestawów sprzęgła?No ja nie widziałem.A to urządzenie służy do centrowania,zeby tarczy otwór był równoległy z wyciskiem i resztą.Widząc z czego składa się sprzęgło wystarczy logicznie pomyśleć.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 17:31   #45
faficzek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: mondeoIII
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

Panowie, a czy przy dokręcaniu docisku bez owego przyżądu
faficzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 17:32   #46
faficzek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-10-2009
Model: mondeoIII
Silnik: 2.0tddi
Rocznik: 2001
Postów: 46
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

śruby niebędą krutkie? sory za poprzedni post
faficzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-09-2010, 20:20   #47
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

faficzek nie będą za krótkie. Dopychasz docisk ile się da, łapiesz lekko śrubami, centrujesz tarcze i dokręcasz. Oto cała filozofiaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 08:13   #48
perry84
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 34
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

odebrałem samochód i czuje różnicę pedał sprzęgła jest znacznie sztywniejszy od tamtych zepsutych części więc mniemam że sprzedano mi regenerowane części jako nowe bo innego wytłumaczenia nie widze poprzednie kupione przez allegro z firmy car-zone we Wrocławiu a teraz kupiłem u siebie w mieście i zapłaciłem znacznie drożej (Wrocław 1560 a u mnie 2000 zł) zobaczymy jak będzie dzięki wszystkim za pomoc napiszę co i jak z reklamacją tych części jak się coś wyjaśni Pozdrawiam :-)
perry84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2010, 10:38   #49
trafal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Kraków/Warszawa
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI: 115/153 PH
Rocznik: 2002
Postów: 204
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

Witam, mam pytanie - dopadła mnie choroba "dwumasy" i chciałbym kupić cały komplet. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jaki komplet mam kupić do mojego mondka (może jakieś numery dwumasy, sprzęgła, docisku i wysprzęglika aby nie zrobić pomyłki). Jaki sklep polecacie (może być w necie lub w okolicach Wa-wy) aby nie zrobić wtopy (kupując niby nowy zestaw który jest regenerowany lub podobne historie ) .
Pozdrawiam
__________________
Mondeo MK III TDCI 153 PS 363 Nm Powered by Heko

http://www.motostat.pl/user_images/25125/icon1.png
trafal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2010, 11:05   #50
adrianszef
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-04-2009
Skąd: Myszków
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 31
Domyślnie Odp: Wymiana sprzęgła+dwumasa i przejechanie 1200 km zaledwie !!!

Witam. Czytam powyższe posty oraz inne podobne tematy i doszedłem do wniosku że mnie też dopadły problemy ze sprzęgłem/dwumasą. Mianowicie przy puszczaniu pedału sprzęgła (jak sprzęgło zaczyna brać) coś tak dziwnie "rzęzi" silnik wyraźnie inaczej pracuje, jak by coś klekotało, wczoraj jadąc w trasie czasami odczuwałem lekkie szarpnięcia samochodu na mniejszych obrotach czy prze dodawaniu gazu po zmianie biegów. Dodam jeszcze że jak wcisnę lekko pedał sprzęgła do czuć drgania. Czasami na biegu jałowym nawet bez wciskania pedału sprzęgła coś czasami zaklekocze podobnie jak przy delikatnie wciśnietym sprzęgle. Aha a przy odpalaniu na zimnym silniku po przekręceniu silnika słychać przez ok sekundę jakiś świst jak by jakiś pasek sie tarł czy coś.
1.Czy to są typowe objawy padającej dwumasy sprzęgła?
2.Czy coś się może stać jeśli to padnie całkiem
3.Czy jeździć aż się rozleci.
4.Czy taki zestaw będzie się nadawał do mojego modelu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dodam na końcu że posiadam 2.0 TDCI 130koników 6biegw 2005r po liftingu przebieg 255 000 (podobno już dwumasa była robiona kiedyś)
Proszę o wypoiwedzi, podpowiedzi opinie. Nie zakładałem nowego tematu bo wydaje mi się że ten jest odpowiedni. Dziękuję i pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez adrianszef ; 04-10-2010 o 11:56
adrianszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.