Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-07-2010, 09:59   #1
wojtusss
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-03-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 138
Domyślnie Uszczelnianie chłodniczki wspomagania

Witam, cieknie mi chłodniczka wspomagania uszczelniłem ją 2 tyg temu takim silikonem do samochodów który wytrzymuje różne skoki temperatur ale problem nadal się utrzymuje. Przyczyną jest napewno to że kleiłem na nierozmontowanej chłodnicy i był tam płyn który się sączył. Teraz chce już rozebrać i zrobić to porządnie. Pytanie czy lepiej to kleić np poxipolem (lub jakimś kleiej typu ośmiorniczka), lutowac czy zaspawać (cienkie rureczki i boje się żeby nie przegrzało ich w innym miejscy. W załączniku dodaje w którym miejscu mi cieknie, to nie dziurka tylko na złączeniu rurek tak jakby mniejsza wchodziła w większą i jest mikroskopijne rozszczelenienie
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 123.jpg (3.6 KB, 25 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez wojtusss ; 12-07-2010 o 10:06
wojtusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 10:16   #2
Labobas
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 16V LPG
Rocznik: 1998
Postów: 234
Domyślnie Odp: Uszczelnianie chłodniczki wspomagania

A powiedz mi dlaczego nie wymienisz na druga sprawna uzywana,koszt to okolo 50zl.Teraz wyjmiesz skleisz i za jakis czas znowu wyjmiesz,az kiedys wycieknie i zajezdzisz pompe.Moim zdaniem bez sensu kombinowanie.
Labobas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 10:45   #3
wojtusss
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-03-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 138
Domyślnie Odp: Uszczelnianie chłodniczki wspomagania

Dlatego nie wymienie bo nowa kosztuje ok 200-300zł a używana może być w gorszym stanie niż moja nie ma na niej grama rdzy jest idealna poza tym rozszczelnieniem a nie mam pewności czy używana za pare miesięcy też niezacznie cieknąć.
wojtusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 10:59   #4
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Uszczelnianie chłodniczki wspomagania

Witam

Kolego jakiś czas temu przerabiałem ten temat, dokładnie w tym samym miejscu mi sączyło...

Więc autko w górę, spuściłem płyn z wspomagania, wyczyściłem dokładnie miejsce z którego się sączyło...
Następnie poxilina (u mnie sprawdzona) obkleiłem dokładnie dałem czas aż sobie to wyschnie/zaschnie itp... i po problemie !

aha i nie rozbierałem tego, wole nie ruszać jak reszta jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdro
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 11:10   #5
wojtusss
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-03-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 138
Domyślnie Odp: Uszczelnianie chłodniczki wspomagania

no właśnie ale zeby spuścić płyn też trzeba odpisąć u dołu jedną obejme to co za różnica czy jedna czy 2 a odkręcić też nie problemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
wojtusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 11:27   #6
TySiK
ford::advanced
 
Avatar TySiK
 
Zarejestrowany: 13-03-2008
Skąd: Katowice
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2000
Postów: 275
Domyślnie Odp: Uszczelnianie chłodniczki wspomagania

ja Ci podałem mój sposób wykonania i sposób działania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a jak Ty już to sobie wykonasz to Twoja zasługa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdro
__________________
Nie Jedź Szybciej, Niż Twój Anioł Stróż Lata...
TySiK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 20:32   #7
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Uszczelnianie chłodniczki wspomagania

ja ją zdemontowalem jakieś 5 lat temu. i też po problemie....... chyba prościej.
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2010, 22:18   #8
wojtusss
ford::average
 
Imię: wojtek
Zarejestrowany: 21-03-2009
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 125km
Rocznik: 2004
Postów: 138
Domyślnie Odp: Uszczelnianie chłodniczki wspomagania

Cytat:
Napisał sumo75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja ją zdemontowalem jakieś 5 lat temu. i też po problemie....... chyba prościej.
a kleiłes ją? czy wymieniłes na nową?
wojtusss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 06:16   #9
sumo75
ford::average
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 30-01-2005
Skąd: Tarnów
Model: mondeo combi mk2
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 1998
Postów: 69
Domyślnie Odp: Uszczelnianie chłodniczki wspomagania

przeczytaj jeszcze raz mojego posta. z d e m o n t o w a ł e m . czyli ze jej od 5 lat nie mam. o ile dobrze pamietam to po ściągnięciu tej chłodniczki zdjąłem też jedną rurkę a drugą założyłem na kruciec.tzn zamknąłem obieg. chyba tak to robiłem to 5 lat temu było musiałbym zerknąć pod spód żeby sobie przypomnieć.
pewnie zaraz sie ktos wypowie że to bardzo żle ze coś sie zepsuje ale ja tak nie myśle. śamochód to nie wózek widłowy ze sie mieli non stop kierownicą
sumo75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 13:50   #10
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Uszczelnianie chłodniczki wspomagania

Szanowni Koledzy, podam Wam swój sposób załatwienia problemu. Przeciekała mi delikatnie chłodniczka płynu wspomagającego, więc kupiłem w markecie budowlanym za 5 lub 8zł aluminiową rurkę długości jednego metra, niestety średnicy dokładnie nie pamiętam, ale albo 6 albo 8mm, wygiąłem ją w kształt wydłużonej litery U, wmontowałem w miejsce oryginalnej chłodniczki (bez spuszczania płynu) i już drugi lub trzeci rok tak śmigam. Jedyny problem stanowiło mocowanie tej nowej "chłodniczki" ale poradziłem sobie przy użyciu dwóch pasków mosiężnej blachy, akurat taką pod ręką miałem. Co do naprawy starej, cieknącej chłodniczki, polecam wyłącznie lutowanie, ale wydaje mi się, że nie warto sobie tym głowy zawracać.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.