Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-12-2019, 12:05   #1
slux
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-12-2018
Skąd: Zielona Góra
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie 2.0 145KM LPG falujace obroty na luzie, szarpanie przy przyspieszaniu

Witam
Pojawił się problem z moim autkiem: Mondeo MK4 2.0 145KM LPG 2008 r
Objawy (na benzynie i na LPG takie same):

- falujące obroty na luzie podczas jazdy (np: podjeżdżanie do świateł)
- na postoju na biegu jałowym cały czas obroty na poziomie 1200-1400
- po odpaleniu autka obroty wskakują na poziom 4000 (nie dodaje gazu, trwa to około 10 sekund i obroty same zaczynają spadać do poziomu 1200)
- po podjechaniu do świateł na biegu jałowym obroty same wskakują na poziom 4000, silnik wyje przez jakiś czas i same spadają po 10 sekundach
- dziwne szarpanie podczas przyspieszania
- zwiększone spalenie

Z góry dziękuje za podpowiedzi co to możne być


Ostatnio edytowane przez slux ; 27-12-2019 o 12:11
slux jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2019, 12:39   #2
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: MK4 2.0 145KM LPG falujace obroty na luzie, szarpanie przy przyspieszaniu

Dzien dobry kolego. Jest gdzjes na forum juz taki temat z takimi objawami zajrzyj tam i poczytaj . Pewnie cos dopasujesz do swojego autka. Tez mam dyrateca z gazem i jak mialem nierowne obroty to byla wina luzow zaworowych. U mojej zony tez wariowal na lpg i pomoglo przeczyszczenie wtryskiwaczy gazowych. Przyzyn moze byc duzo. Znajdz temat na forum i przeczytaj.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2020, 00:09   #3
Marcino140
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-11-2018
Skąd: Mścice
Model: Ford mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: 2.0 145KM LPG falujace obroty na luzie, szarpanie przy przyspieszaniu

Witam miałem identyczny problem w moim mondziaku tydzień temu odebrałem auto od mechanika przyczyny szarpania były dwie. Wymiana świec i zawór klap kolektora do wymiany, koszt 300zł. Auto chodzi bez zarzutów.
Marcino140 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 10:26   #4
bugmenot
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: Duratec HE 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Re: 2.0 145KM LPG falujace obroty na luzie, szarpanie przy przyspieszaniu

Mam podobnie tylko inny zakres obrotów. Odpalam mam jakieś 1800, nie szarpie. Po nagrzaniu silnika na biegu jałowym mam raz 800 a raz 1100 obrotów. Wymieniłem świece. Wyczyściłem przepustnicę. Tak jak w poście powyżej nie ruszałem zaworu klap kolektora. Gdzie go szukać ? Czytałem że map sensor może być brudny ale też go nie znalałem.
bugmenot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 10:36   #5
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: 2.0 145KM LPG falujace obroty na luzie, szarpanie przy przyspieszaniu

Bylo juz tyle razy o tym pisane.ale jeszcze raz: zawor a wlasciwie zawory klapek sa po prawj stronie silnika u gory blisko puszki rezonansowej przy akumulatorze. A czujnik powietrza dolotowego a nie map sensor jest w kolektorze dolotowym z przodu po prawej stronie na dole mocowany torxem.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 10:41   #6
bugmenot
ford::beginner
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4
Silnik: Duratec HE 2.0 PB 145 KM
Rocznik: 2009
Postów: 27
Domyślnie Re: 2.0 145KM LPG falujace obroty na luzie, szarpanie przy przyspieszaniu

Dzięki za odpowiedź. Nie jestem mechanikiem a znachorzy chcą mi pół silnika wymienić. Masz może jakieś zdjęcie co gdzie jest? Jeszcze wyszukiwarkę przepytam. Ale wcześniej podejdę przed dom i otworzę maskę - może wynajdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak więc po oględzinach czujnik powietrza dolotowego znalazłem jest na 2 torxy przykręcony. Chyba uda mi się go wyjąć (jest pod przepustnicą). Natomiast zawory klapek są w ilości 2 szuki nad zaworem egr ? Tylko takie coś znalazłem.

Ostatnio edytowane przez bugmenot ; 20-05-2020 o 10:49
bugmenot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.