Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-08-2023, 15:43   #1
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Brak kierunkowskazów w gniaździe haka

Cześć.
Mam Kugę z marca 2010, więc jeszcze przedlift (136 km). Posiada ona fabrycznie zamontowany hak. Gniazdo 7 pin.
I z tym gniazdem mam problem… kupiłem przejściówkę 7/13 i chciałem zamontować platformę rowerową. Wiem, że na instalacji 7 pin, nie będzie wstecznego światła, ale problem w tym, że w ogóle nie ma kierunkowskazów…
Nic to, miernik w dłoń…. Po sprawdzeniu gniazda, okazuje się, że pozycyjne działają, stop działa, podświetlenie tablicy rejestracyjnej działa… ale z kierunkami są czary:
Po włączeniu lewego kierunku w aucie - pojawia się w gnieździe haka prąd na pinie 1, 4, 6 (próbówka na pin 1 świeci jasno, na 4 i 6 ledwo ledwo, ale jednak) Tak samo jest po wrzuceniu prawego kierunkowskazu (jasno mruga na pin 4, na 1 i 4 ledwo, ale jest). Po podpięciu wtyczki platformy rowerowej (thule, żarówki sprawne), nie ma kierunkowskazów na platformie wcale.
Nie jest to kwestia zwarcia w gnieździe - piny nie mają przejścia/mostków.
Dogrzebałem się do modułu - posprawdzałem masy, poczyściłem styki, nie widzę uszkodzeń ani śladów jakiegoś grzebania w tym przez poprzednich właścicieli auta.
Znalazłem na jakimś forum o kamperach post z podobnym przypadkiem ( też Ford), ale bez opisu rozwiązania…

Co to może być? Uwalony moduł? Mam taki czerwony VOLTA SIK5. Czy jest opcja jakoś sobie z tym poradzić, czy też olać fabryczną wiązkę i moduł, kupić uniwersalny moduł i gniazdo 13 pin (potrzebuję tylko 8 - światła do platformy, kamperów ani przyczep nie ciągam), podpiąć się pod światła i nie wnikać?

Szukając tu na forum, trafiałem parę razy na zagadnienie aktywacji modułu przyczepy w forscan lub elmconfig…. W elmie, jak odpalę program dla mojego auta - w ogóle nie wykrywa mi nic co zawiera takie ustawienia. Dopiero jak wymiorę mondziaka/s/c-max, to doszukałem się opcji aktywacji modułu przyczepy. W forscan, ciut boję się grzebać w ustawieniach Gem….
Ktoś coś podpowie?
Z góry dzięki i pozdrawiam, Andrzej

AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.