Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-10-2017, 12:00   #1
balonik56
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-02-2014
Skąd: NS
Model: Focus I
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Światła dzienne odpalanie zdalne z kluczyka.

Witam serdecznie,
mam fusiona 2014r titanium, lampy przód usa.
Moje pytanie brzmi :
Czy da się włączyć światła do jazdy dziennej żeby na pozycji Auto świeciły ?
Jeśli tak to w jakim module szukać w ucds.

Drugie pytanie brzmi, na drugim kluczyku zapasowym był doczepiony breloczek a na nim " zdalne odpalanie samochodu - wciśnij zamknięcie + 2 x klawisz z taką strzałką okrągłą". U mnie to nie działa tzn auto nie odpala. Czy trzeba to jakoś uruchomić? włączyć w module w ucds?

Z góry dziekuję za pomoc.


Ostatnio edytowane przez balonik56 ; 25-10-2017 o 12:05
balonik56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 12:12   #2
maximus1986
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 27-05-2017
Model: Fusion MK2
Silnik: 2,0T
Rocznik: 2015
Postów: 144
Domyślnie Odp: Światła dzienne fusion / odpalanie zdalne z kluczyka.

Światła na pozycji auto u mnie świecą tylko jak wrzuci się bieg lub na luzie na pozycji Parking gasną. Co do odpalania to trzeba wcisnąć zamykanie auta i potem dwa razy strzałkę w kształcie kółka. Chyba że na zegarach masz wyłączoną funkcje remote start. Jeśli masz forscana to musisz zmienić chyba z tego co pamiętam.

Remote start BCM 726-19-01
Enabled 0148
Disabled 0047

Podpowiedź
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez maximus1986 ; 25-10-2017 o 12:38
maximus1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 13:57   #3
balonik56
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-02-2014
Skąd: NS
Model: Focus I
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Re: Światła dzienne fusion / odpalanie zdalne z kluczyka.

Bardzo ci dziekuję. Musze odpalić Forscana. Pozdro
balonik56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 21:33   #4
maximus1986
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 27-05-2017
Model: Fusion MK2
Silnik: 2,0T
Rocznik: 2015
Postów: 144
Domyślnie Odp: Światła dzienne fusion / odpalanie zdalne z kluczyka.

Dokładny opis z innego forum znalazłem wreszcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Factory Remote Start (System):
726-22-02 (2014+ MY) (BdyCM)xxxX xxxx xxxx
0 (Disabled)
1 (Enabled)

726-60-01 (2013 MY) xXxx xxxx
0 (Disabled)
1 (Enabled)

Factory Remote Start Runtime:
726-20-01 (2014+ MY) xXxX xXxX xXxx
0 (Disabled)
1 (5 Minutes)
2 (10 Minutes)
3 (15 Minutes)

726-28-01 (2013 MY) xXxX xXxX xXxx
(BdyCM) 0 (Disabled)
1 (5 Minutes)
2 (10 Minutes)
3 (15 Minutes)

Factory Remote Starter Parking Lights:
726-41-02 (2014+ MY) xxxx xxxX xxxx
1 (Enabled - Default)
0 (Disabled)
maximus1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 23:23   #5
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Światła dzienne fusion / odpalanie zdalne z kluczyka.

Cytat:
Napisał maximus1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dokładny opis z innego forum znalazłem wreszcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Tyle, że słabo przydatny...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak z fabryki było odpalanie zdalne, to się nie rozkofigurowało przecież... Ktoś by musiał wymienić BCMa i go ręcznie konfigurować (zamiast AS BUILDem) by to było po coś przydatne..
A jeśli zdalnego odpalania z fabryki nie było, to ta konfiguracja będzie zdecydowanie niewystarczająca by to ruszyło...

A poza wszystkim, to te zdalne odpalania z dodatkowym breloczkiem jak u kolegi @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] nie są fabryczne tylko dokładane i trochę wątpię, że "łykają" konfigurację z BCM...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 23:33   #6
maximus1986
ford::average
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 27-05-2017
Model: Fusion MK2
Silnik: 2,0T
Rocznik: 2015
Postów: 144
Domyślnie Odp: Światła dzienne fusion / odpalanie zdalne z kluczyka.

Z tego co kolegę zrozumiałem to do kluczyka był przyczepiony breloczek taka karta z opisem jak używać. Jak w serwisach przyczepiają żeby kluczy nie pomylić. A wcześniejsi właściciela mają różne pomysły może ktoś chciał wyłączyć zdalne odpalanie i to zrobił i nie powiedział nabywcy. Ja na przykład wyłączyłem zdalne otwieranie szyb bo i po co to według mnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale może kolejnemu właścicielowi się spodoba ta opcja i sobie włączy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nigdy nic nie wiadomo no chyba że kolega w salonie kupił auto jako pierwszy właściciel ale jeśli to Fusion to nie sądzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maximus1986 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2017, 23:53   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,034
Domyślnie Odp: Światła dzienne fusion / odpalanie zdalne z kluczyka.

Cytat:
Napisał maximus1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co kolegę zrozumiałem to do kluczyka był przyczepiony breloczek taka karta z opisem jak używać. ...
OK to możliwe. Choć są takie niefabryczne odpalania jak napisałem...

Cytat:
Napisał maximus1986 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... A wcześniejsi właściciela mają różne pomysły może ktoś chciał wyłączyć zdalne odpalanie i to zrobił i nie powiedział nabywcy. ...
Amerykanin?! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z takimi kompetencjami?!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. I trzymał przywieszkę z "instrukcją obsługi" a umiał znaleźć (rzecz absolutnie nieprawdopodobna...) kogoś w całych USA, kto by to umiał zrobić???!!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Natomiast w Polsce to handlarz by musiał na głowę upaść by to wyłączać...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zdalne odpalanie jest blokowane po wypadku. Trzeba je odblokować. Prawidłowo pokasowane crashe odblokowują.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 16:21   #8
balonik56
ford::beginner
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 27-02-2014
Skąd: NS
Model: Focus I
Silnik: 1.8 td
Rocznik: 2000
Postów: 25
Domyślnie Odp: Światła dzienne fusion / odpalanie zdalne z kluczyka.

Przepraszam zę koledzy dopiero teraz,
samochód sprowadziłem sam wiec pośrednika który mógłby to wyłączyć raczej nie było , chyba że salon usa.

Samochód był uszkodzony jako szkoda parkingowa, nic nie wystrzeliło, żadne błedy się nie wyświetliły, lekko wgięty tylny błotnik więc też nie sądze żeby się zblokowało odpalanie zdalne.
Sprawdze sobię jeszcze te ustawienia ale jak porównywałem z tymi na youtube to w forscanie nie miałem wszystkich kodów. Być może dlatego że odpaliłem forscana na interfejsie ucdsa. Jak już pisze o forscanie to żeby w płeni z niego korzystać musze mieć elm 327 z przełącznikiem ? bo taki widziałem. Czy licencja z forum forscana odblokowuje wsyztskie opcje czy trzeba jakoś opłacać forscana ?

Nie jestem jakimś znawcą więc nie dziwcie się jak pisze głupoty, ale staram się wszytsko w miarę możliwości rozkminić sam. Taką mam naturę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do samochodu dostałem o dziwo 3 kluczyki. jeden był całkowicie nowy właśnie z tym brelokiem.

Załączam zdjęcie o co mi chodzi.

Bump: kolego maximus1986 dzieki wielkie za podesłane kody, włączyłem je i w licziku pojawiła się opcja remote start. Ale mimo wsyztsko jak włączam na pilocie mruga 3 razy czerwone czyli request failed. Nie spotkałeś się z tymi kodami także fdo licznika elektronicznego i do wyswietlacza czujników ciśnienia w oponach ?

Pozdro
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg kluczyki ford.jpg (88.8 KB, 91 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez balonik56 ; 30-10-2017 o 18:49
balonik56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.