Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2008, 22:22   #1
jck264
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Lublin
Model: Galaxy GHIA Tiptronic
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 70
Domyślnie Automat nie zmienia biegów powyżej 2 -gdy zimny

Witam ,jestem nowym użytkownikiem Galaxy 1,9TDI 2003r i już pojawił się problem z automatem - przy temperaturze około zera ,po uruchomieniu samochodu praca aytomatycznej skrzyni (tipronic 5 biegów) kończy sie na drugim biegu (niemożliwa jest też ręczna zmiana biegu-kończy na 2).Dopiero po przejechaniu odcinka około 1-2 km praca skrzyni wraca do normy. Proszę o podpowiedzi , może ktoś miał takie objawy.


Ostatnio edytowane przez deku ; 04-03-2016 o 13:32
jck264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2008, 23:04   #2
mczubek
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-10-2007
Skąd: UK-Sway
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 ecoboost 203bhp
Rocznik: 2013
Postów: 150
Domyślnie Re: Automat nie mienia biegów powyżej 2 -gdy zimny

witam,mialem ten sam problem,po zagrzaniu autko jezdzilo ale z czasem nawet temperatura nie pomagala,zakonczylo sie wymiana skrzyni,akurat w moim przypadku byla to tansza opcja jako ze mieszkam w UK. za naprawe cena byla ok2100 funtow!!sciagnalem z Polski uzywke i z wymiana wyszlo ok800f.mysle ze na miejscu uda ci sie troche taniej to zalatwic.a tak w ogole to nie jest powiedziane ze jest to samo popsute,ja nie dostalem konkretnej listy popsutych podzespolow tylko napisane bylo ogolnie ''regeneracja''wiec skrzynia dalej lezy w garazu i czeka.moze sie za nia kiedys wezme,jak bedziesz naprawial swoja to daj znac gdzie i za ile i czy fachowo to moze zdecyduje sie naprawic swoja(tak na zapas w razie czegos...)
mczubek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2008, 19:21   #3
jck264
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Lublin
Model: Galaxy GHIA Tiptronic
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 70
Domyślnie Re: Automat nie mienia biegów powyżej 2 -gdy zimny

Byłem wczoraj w serwisie ASB w Jastkowie , (mechanik wydaje się dość solidny) po podłączeniu komputera nie odczytał żadnych błedów zaproponował by wymienić olej i zobaczyć co będzie się działo - stwierdził że przy przebiegu 200tys za wcześnie na wymianę lub regenerację sugeruje uszkodzenie któregoś z elektrozaworów z osprzętu skrzyni.Wymiana oleju i tak się należała z powodu braku informacji o wymianach - olej był brudny. Dzisiaj rano auto jechało bez problemu , zobaczymy co będzie w następnych dniach - co do opini na forum że automatyczne skrzynie Forda są kiepskie informuję żę skrzynia jest produkcji japońskiej - tak twierdzi fachowie od ASB.
jck264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2008, 17:38   #4
jck264
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Lublin
Model: Galaxy GHIA Tiptronic
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 70
Domyślnie Re: Automat nie mienia biegów powyżej 2 -gdy zimny

Niestety usterka powtarza się , choć nieregularnie. Jeśli ktoś posiada jakieś dane skrzyni (rysunki,schematy,instrukcje napraw lub opis usterek) to proszę o kontakt - jest to tiptronic 5-cio biegowy rocznik 2003. :fcp1
jck264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2009, 20:48   #5
jck264
ford::average
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 12-11-2008
Skąd: Lublin
Model: Galaxy GHIA Tiptronic
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 70
Domyślnie Re: Automat nie mienia biegów powyżej 2 -gdy zimny

Zdecydowałem się na naprawę w ASB PŁOCHEĆ , Panieńszczyzna 8 i co się okazało, że za tą usterkę odpowiada układ sterujący mojej skrzyni , który został wymontowany z pojazdu i testowany na urządzeniu w warsztacie . Dzięki temu udało się zlokalizować przyczynę nieprawidłowości i ją usunąć - koszt 1800 zł , może to niemało ale o wiele mniej niż koszt wymiany całej skrzyni na inną używaną ja sugerują niektórzy "mechanicy".Dostałem zapewnienie że skrzynka będzie już dziłać poprawnie , jakby coś się działo to napiszę napewno. :fcp7
jck264 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2022, 16:25   #6
Cirek05
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-12-2022
Skąd: Slupsk
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 td
Rocznik: 2000
Postów: 1
Talking Skrzynia biegów automatyczna,

jak zimna to nie zmienia biegów. Po około 10min jest ok, ktoś poradzi
Cirek05 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.