Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-07-2012, 13:12   #1
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Trójstrefowa klimatyzacja - serwis

Panowie , czy trójstrefowa klimatyzacja jest to coś ''ciężkiego'' w serwisowaniu , czy mogę podjechać do ''każdego'' serwisu i mi ją dobiją ? Czy to jest robota dla ASO.

dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 14:35   #2
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: trójstrefowa klimatyzacja - serwis

3 -strefowa ? masz na myśli nawiewy w suficie na drugi i 3 rząd + przednie siedzenia kierowca i pasażer - to się nazywa 3 strefowa ?

obsługa klimatyzacji (napełnienie, dodanie oleju, szczelność, filtr, odgrzybianie) jest taka sama jak dla ręcznej i automatycznej każdego rodzaju i stref.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 15:27   #3
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: trójstrefowa klimatyzacja - serwis

Nie kolego bartixr , dwa osobne obiegi , pierwszy i drugi rząd , osobno trzeci . To tak jak by w aucie były dwie klimy . Trzeci rząd można włączyć lub wyłączyć (nie nawiew , ale osobna klima-obieg) . Z czego to wiem , bo jak jest właczona klima na wszystkie trzy rzędy to kapie woda z pod auta w przodzie i w tyle . W ASO tłumaczyli że są dwa osobne obwody chłodzenia. A jak jest naprawdę to nie wiem i dlatego tu pytam. Ale widzę że użytkownik starszego modelu nie wie co to jest klima trójstrefowa i nabija się . Lepiej zapytać w dziale s-max bo tu nikt nigdy nie pomógł , tylko było wymądrzanie sie.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 15:57   #4
jblack
ford::advanced
 
Avatar jblack
 
Zarejestrowany: 14-02-2007
Skąd: niemcy NRW
Model: MB V-Klasse 220 CDI EDition
Silnik: 2,2 CDI 163 PS
Rocznik: 2014
Postów: 384
Domyślnie Odp: trójstrefowa klimatyzacja - serwis

to po cholere sie pytasz jak nikt nigdy nie pomogl spadaj do s-maxa tam sie dowiesz napewno wiecej ,jastem uzytkownikiem tego forum juz troche i wczesniej mialem galaxy i bardzo to forum mi pomoglo ,zawsze sa plusy i minusy ale ogolnie jest to bardzo dobre forum ,tez mam teraz trzy strefowa klime i z tego co wiem normalnie sie ja obsluguje chyba ze ty masz w swoim aucie dwa kompresory od klimy i kazdy uklad trzeba osobno nabijac i serwisowac ,enewement na skale swiatowa .
jblack jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 19:43   #5
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Talking Odp: trójstrefowa klimatyzacja - serwis

Cytat:
Napisał jblack Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to po cholere sie pytasz jak nikt nigdy nie pomogl spadaj do s-maxa tam sie dowiesz napewno wiecej ,jastem uzytkownikiem tego forum juz troche i wczesniej mialem galaxy i bardzo to forum mi pomoglo ,zawsze sa plusy i minusy ale ogolnie jest to bardzo dobre forum ,tez mam teraz trzy strefowa klime i z tego co wiem normalnie sie ja obsluguje chyba ze ty masz w swoim aucie dwa kompresory od klimy i kazdy uklad trzeba osobno nabijac i serwisowac ,enewement na skale swiatowa .
2 kompresory.. nie widziałem takiego auta osobowego, ale moze dikileiden sobie takie założył na specjalne żadanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (kolego dikileiden, teraz ironizuje, wcześniej pisałem serio - wyluzuj się stary.

Mam też 2 parowniki, z przodu i w tylnym lewym boczku i jak używać tylnych nawiewów zimnego powietrza to będzie kapać skroplona na parowniku woda - rurka za kołem" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprężarka jedna i obieg czynnika jeden, są jedynie trójniki idące do tyłu.... Ty pewnie też masz jeden kompresorek i nie bardzo wiesz o czym piszesz.

pokaz w foty jak jest sterowany 2 i trzeci rzad nadmuchu - nigdy tym się nie interesowałem.
W MK1 sterowanie jest z panelu klimatronika, i każdy pasażer (7 osób) ma swój nawiew (2 i 3 rząd w suficie), którym może regulować strumień powietrza i jego kierunek.

Ostatnio edytowane przez bartixr ; 05-07-2012 o 19:45
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2012, 23:23   #6
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: trójstrefowa klimatyzacja - serwis

Kolega trochę wyzej ma pewnie dwa parowniki, czyli dwustrefową, bo skropliny kapią mu w w dwa miejscach, a pomylił z dwoma kompresorami i wyszła mu 3-strefowa...ale szuka chyba specjanego serwisu klimy, by mu powiedzieli , ze ma 4-strefy.
No cóz jest upał...

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 05-07-2012 o 23:29
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 00:21   #7
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: trójstrefowa klimatyzacja - serwis

Niemiec coś ty taki nerwowy ? Dzięki panowie , muszę popytać w ASO jak to jest naprawdę z tą ''trójstrefową '' klimą .
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 01:01   #8
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Lightbulb Odp: trójstrefowa klimatyzacja - serwis

Cytat:
Napisał dikileiden Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niemiec coś ty taki nerwowy ? Dzięki panowie , muszę popytać w ASO jak to jest naprawdę z tą ''trójstrefową '' klimą .
szkoda, że nam nie ufasz. bo ci napisaliśmy jak to jest naprawdę, może trochę między wierszami trzeba czytać ale wszystko masz wyłożone Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

fajnie że jeszcze są osoby ufające ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., .. niech pomyśle 3 sekundy.. nie, nie znam takich Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 07:42   #9
dikileiden
ford::professional
 
Avatar dikileiden
 
Zarejestrowany: 21-07-2008
Skąd: Leiden NL - Kraków
Model: Transit Courier
Silnik: 1.5TDCi 90KM
Rocznik: 2017
Postów: 1,142
Domyślnie Odp: trójstrefowa klimatyzacja - serwis

tzn. znam takie ASO które naprawdę pomaga klientom , bez naciągania na kasę - FORD EURO CAR - Kraków. Może nie chodzi o pełne zaufanie , ale wole zostawić auto w ASO niż u ''pana Mietka'' , z moich doświadczeń wynika że ''pan Mietek'' często się uczy na moim aucie i nie ogarnia nowszych modeli. Dlatego pytam o klimę ,żeby ''pan Mietek'' nie wciskał kitu lub co gorsza jeszcze pogorszył stanu klimy, a u nas w kraju jest sporo takich ''panów Mietków''. Mietków czy innych fachurów.
dikileiden jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2012, 08:03   #10
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: trójstrefowa klimatyzacja - serwis

dikileiden klimatyzacja trójstrefowa raczej w Galaktyce MK3 nie występowała z tego, co widzę po przejrzeniu części. Masz jedynie regulację temperatury prawo lewo i możesz włączać gdzie to powietrze ma lecieć. A z tyłu masz nagrzewnice pomocniczą z opcją chłodzenia, która pomogą ta ogromną przestrzeń schłodzić lub nagrzać w zależności od potrzeb.
A tak to jest w max opcji w MK3 opisywane:

Cytat:
Klim. dwustref. z aut. kontr. temp., Tylny dod. układ klimatyzacji
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.