Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-11-2020, 18:03   #1171
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Masz miejsce na fabryczne to czemu nie zrobisz sobie jak z fabryki?

kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2020, 20:14   #1172
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Te z linku wyglądają jak fabryczne międzyliftowe, tylko brakuje maskownicy zewnętrznej ale to pikuś bo mozesz dokupić w ASO forda po 60 zł kiedyś kupowałem .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2020, 13:09   #1173
majcin111
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-11-2019
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 1.6 Benzyna
Rocznik: 2012
Postów: 22
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Hej,

Możesz zrobić fotkę o jakie maskownice chodzi?

Dzieki

Wysłane z mojego Redmi Note 8T przy użyciu Tapatalka
majcin111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2020, 07:38   #1174
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Chodzi o ramkę zewnętrzną tej lampy.Po wyjęciu zaślepek w twoim zderzaku będziesz mógł włożyć od spodu lampy o których pisałeś , ale na zewnątrz musi być ta maskownica / lampy dla estetyki całości . W moim profilu kliknij .... moja galeria , tam jest widać jak ja w przedlifcie dostosowałem lampy dzienne w wersji poliftowej / dwu funkcyjne .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2021, 12:01   #1175
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Witam Panowie,

który moduł z "alledrogo" polecacie do S-MAXa z funkcja (auto świateł) który jest wyposażony fabrycznie w czujniki zmierzchu?

Chodzi mi o to oczywiście że w pozycji "auto" świeciły dzienne, a w tunelu i w nocy mijania.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-06-2021, 19:44   #1176
kacza1982
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Ford S-Max flexi
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 103
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Tak jak pisałem rok wcześniej, mam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest to dość drogi moduł i moim zdaniem troszkę za drogi, ale działa nadal (już 2 lata prawie) bez żadnych problemów, możliwa zmiana mocy świecenia 30/50% i opcja świecenia przez kilkanaście sekund (follow me home) bez konieczności migania długimi. Oczywiście światła w automacie działają i przełączają się na mijania jak jest ciemno. Podłączenie banalnie proste choć ja nie znalazłem opisu koloru kabli na forum i sam dochodziłem co od czego jest.

Jeżeli chcesz to wal PW to podam Ci, który kolor kabla od czego jest i będziesz miał łatwiej pod warunkiem, że światła masz zwykłe halogenowe (nie soczewki i xenon), bo nie wiem jak jest w innych
kacza1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2021, 08:05   #1177
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał kacza1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak pisałem rok wcześniej, mam [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jest to dość drogi moduł i moim zdaniem troszkę za drogi, ale działa nadal (już 2 lata prawie) bez żadnych problemów, możliwa zmiana mocy świecenia 30/50% i opcja świecenia przez kilkanaście sekund (follow me home) bez konieczności migania długimi. Oczywiście światła w automacie działają i przełączają się na mijania jak jest ciemno. Podłączenie banalnie proste choć ja nie znalazłem opisu koloru kabli na forum i sam dochodziłem co od czego jest.

Jeżeli chcesz to wal PW to podam Ci, który kolor kabla od czego jest i będziesz miał łatwiej pod warunkiem, że światła masz zwykłe halogenowe (nie soczewki i xenon), bo nie wiem jak jest w innych
Dzięki za odpowiedź, widziałem Twojego posta wyżej i chyba się skuszę na ten moduł.
Mam właśnie lampy soczewkowe, ale z okablowaniem sobie poradzę miernikiem, albo próbówka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2021, 21:59   #1178
kacza1982
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 17-02-2019
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Ford S-Max flexi
Silnik: 2,0
Rocznik: 2008
Postów: 103
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Cytat:
Napisał Radek S-MAX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za odpowiedź, widziałem Twojego posta wyżej i chyba się skuszę na ten moduł.
Mam właśnie lampy soczewkowe, ale z okablowaniem sobie poradzę miernikiem, albo próbówka. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie zmuszam do zakupu tego modułu, nie polecam także, bo cena jednak bardzo wysoka, można kupić o wiele taniej. Ja się skusiłem właśnie, że jest drogi i ma pseudo homologację (czyli nie ma żadnej... o tym akurat wiedziałem), ale jednak myślałem, że będzie lepsze, o dziwo działa dobrze nadal, więc nie żałuję po dłuższym użytkowaniu

Co do znalezienia kabelków - ja robiłem jak elektronik czyli miernik i nakłuwanie kabli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak już wiedziałem co do czego służy podłączyłem na szybkozłączki z zestawu i ukryłem pod reflektorem zostawiając bezpiecznik wyżej, aby można było go wyciągnąć w razie "W"

Ogólnie - kup jaki uważasz albo ma wysokie oceny na serwisie, znakomita większość będzie działać, bo to bardzo proste układy, które można zastąpić dwoma przekaźnikami - jakieś 15 lat temu robiłem taki zestaw w maluchu dla dziennych na bazie świateł wstecznych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kacza1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-07-2021, 19:24   #1179
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Ok udało się, podłączyłem pod halogeny i dobrze współpracuje z fabrycznym czujnikiem zmierzchu.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 08:04   #1180
sl0niu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-11-2021
Model: S-Max
Silnik: 2.0Tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dołożenie świateł do jazdy dziennej

Witam, pozwólcie, że odgrzeję temat montażu świateł dziennych w miejsce halogenów. Pojawił się w tym wątku wpis, że montaż w takim miejscu będzie nielegalny - czy ktoś jest w stanie uzasadnić dlaczego?

Rozstaw 60cm pomiędzy światłami będzie zachowany, wysokość i odległość od bocznego obrysu również. Przy doborze odpowiednich świateł z automatycznym wyłączaniem w momencie załączenia świateł mijania powinny spełniać wszelkie wymogi.

Będę wdzięczny za odpowiedź.
sl0niu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.