Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Dealerzy, ASO i stacje paliw
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2021, 16:56   #1
kingotb
ford::beginner
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 02-01-2014
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 11
Domyślnie Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy

Witajcie,

Zepsuł mi się siłownik od tylnej klapy. ASO twierdzi, że nie naprawi mi na gwarancji, bo to część nadwozia, a nadwozie jest objęte gwarancją.
Ja z kolei uważam, że siłownik jest częścią mechaniczną i gwarancji podlega.
Zgodnie bowiem z ogólnie przyjętą definicją nadwoziem jest karoseria, elementy konstrukcyjne, osłony, zdeżaki i lusterka.

Czy Ford ma prawo sobie uznać, że siłowniki są nadwoziem, mimo iż nie jest nic takiego napisane w dokumentach gwarancji? Dodam, że s klepie z cześciami Forda siłowniki nie występują w sekcji "nadwozie".

Pozdrawiam,
Jacek

kingotb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2021, 10:47   #2
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy

inne aso sprawdź. często w jednym uznają, w innym nie.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 23-12-2021 o 11:04
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2021, 10:58   #3
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy

Cytat:
Napisał kingotb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodam, że s klepie z cześciami Forda siłowniki nie występują w sekcji "nadwozie".
w jakim sklepie bo w e-cat ( dokumentacji doboru części Ford-a) jest to dokładnie w tej sekcji 501-03/15A wraz z klapą bagażnika .
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2021, 11:10   #4
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy

Cytat:
Napisał kingotb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie,

Zepsuł mi się siłownik od tylnej klapy. ASO twierdzi, że nie naprawi mi na gwarancji, bo to część nadwozia, a nadwozie jest objęte gwarancją.
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już tak musisz.....


Nie uwzględnia się-napraw zespołów eksploatacyjnych lub ich części podlegających
normalnemu zużyciu.Ten punkt mówi o tym,więc nie wiem po co jakiś niepełnosprawny opowiedział koledze o nadwoziu.

Cytat:
Napisał AdoKrycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
inne aso sprawdź. często w jednym uznają, w innym nie.
Na początku przed edycją było "nie żyduj"(chociaż w dzisiejszych czasach może to być niepoprawne politycznie) -i było to dobrze przez kolegę napisane.Niektórzy nie mogą zrozumieć że siłownik klapy jednym słuzy 10 lat innym np.5 bo ci na mrozie otworzyli klapę np kilka tysięcy razy więcej niż ci od 10 letniego siłownika.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-12-2021 o 11:38
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2021, 11:14   #5
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Gwarancja Fort Protect a siłownik od tylnej klapy

przypomniałem sobie, że mi lewej wycieraczki w jednym aso nie chcieli wymienić w miesięcznym - wtedy - MK4. "Bo to część zużywalna". A była wadliwa fabrycznie, pół gumy nie ścierało i zostawał gruby pasek wody. pojechałem do innego aso i wymienili. niby pierdoła, ale zawsze warto spróbować, parę złotych do przodu, a może się uda.

generalnie siłownik, antena czy wycieraczka taka sama zasada. oczywiście zalezy ile auto ma wieku, z wycieraczką auto miało niespełna 3 tygodnie od wyjechania z salonu, więc wiadomo, że tylko dlatego mi wymienili.

Ostatnio edytowane przez AdoKrycha007 ; 23-12-2021 o 11:20
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.