Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-06-2018, 11:26   #1
HenrykPortier
ford::amateur
 
Avatar HenrykPortier
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-06-2018
Skąd: Małogoszcz
Model: Ford Focus II
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Podczas jazdy często , ale nie zawsze odłącza mi turbinę 1.6 TDCI 109KM

Witam , to cięzki przypadek ( mam nadzieję ,że nie)
Przeglądałem już sporo postów na ten temat. Najpierw opiszę problem , a poźniej co wymieniłem do tej pory w związku z tym.Podczas jazdy (często , ale nie zawsze odłącza mi turbinę i chciałbym wiedzieć co jest tego powodem.Dzieje się to w różnych sytuacjach np. podczas wyprzedzania i w momencie już przejścia na wyższy bieg , zaraz po redukcji biegu , by sprawniej wyprzedzić odcina mi moc i tak samo się dzieje jeśli rozpędzę sie do 140-180 i hamuję tylko biegiem ( w momencie kiedy już wyhamuję do prędkosci 70-80 i przechodzę na 4 bieg znowu odcina .
Wymieniłem już samą turbinę , EGR 5 miesięcy temu , olej , wszystkie filtry .
PIszę tutaj , ponieważ byłem już u 2 mechaników i jeden mówi ,że najprawdopodobniej wężyki podciśnienia , a drugi mówi ,że zapchany EGR , ktory przeciez niedawno wymieniałem i cały układ wokół EGR był czyszczony . Według komputera wskazuje własnie na błąd EGR , mówi iż jest zapchany. I tutaj mam właśnie wątpliwości , bo pojade , zostawie na 2-3 dni , rozbiorą go wyczyszczą cały układ i podejrzewam ,że itak nie rozwiąze to problemu. Czy ktoś miał podobną sytuacje i jest w stanie mi pomóc . Jestem młodym człowiekiem i nie chce poprostu wyrzucać pieniędzy w błoto jeśli nie rozwiąze to problemu. I na mechanice znam się powierzchownie , ale coś tam kumam.

HenrykPortier jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 13:32   #2
Oliva
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2016
Skąd: Siedlce
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 12
Domyślnie Odp: Odcięcie mocy Ford Focus II 2004 1.6 TDCI 109KM

Cytat:
Napisał HenrykPortier Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem młodym człowiekiem i nie chce poprostu wyrzucać pieniędzy w błoto
Znajdź osobę z komputerem i Forscan'em.
Podłącz ,spisz błędy jakie pokaże i wrzuć na forum.
A jeszcze lepiej to podłącz komputer i w drogę aby wymusić odcięcie i wtedy
sprawdź i zapisz błędy.
Oliva jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 20:36   #3
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Podczas jazdy często , ale nie zawsze odłącza mi turbinę 1.6 TDCI 109KM

Tak jak kolega pisze, sprawdź błędy, oglądnij wężyki od zaworu sterującego turbiną (od Pierburga - zawór jest na tylnej części silnika dostępny z kanału i często w tych autach ulega uszkodzeniu). A tak poza konkursem to po wymianie, lub czyszczeniu zaworu EGR należy go na nowo adaptować (wyczyścić wartości wyuczone) bo nie będzie prawidłowo pracował i dalej może być błąd z niego.
__________________
Było Mondeo 1999 1.8TD, był C-Max 2007 1.6 TDCI, jest Fusion I, i Focus 2012 1.6 TDCI, o Merivie B nie wspomnę bo wstyd
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2018, 23:45   #4
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Podczas jazdy często , ale nie zawsze odłącza mi turbinę 1.6 TDCI 109KM

Kup zawór sterujący turbiną Pierburga na allegro za 70zł, podmień i zobacz efekt. Według mnie na 99% będzie OK.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , diesel , ford


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.