Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2017, 22:19   #21
EyraCk
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 14-07-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

Ja tu o czym innym a odpowiedzi o czym innym, no cóż.
Możecie poprzeć swoje tezy dowodami lub chociaż newsami ze zmianami jakie wniesie nowa ustawa (która chyba jeszcze nie jest podpisana)?
Póki co widzę to tylko jakieś wywody bez pokrycia. Po za tym normy spalin będą chyba stałe, a nie dla samochodów z Euro 4 takie, dla Euro 5 takie, a dla starego trupa jeszcze inne.
Gdzieś na tym forum ktoś z wymontowanym DPFem i EGR pisał, że sprawdzał na stacji skład spalin i spokojnie łapał się w normie.
Nie wierzę w to, że stary Passat B3 w 1.9 z 300k przebiegu będzie miał piękne pachnące spaliny a mój bez DPF i EGR to już takie, że diagnosta się udusi w stacji.


Ostatnio edytowane przez EyraCk ; 03-01-2017 o 22:22
EyraCk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 22:51   #22
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

Według dyrektywy Unii Europejskiej nowe regulacje prawne muszą być gotowe w maju 2017 r. i wprowadzone w życie do maja 2018 r.
A dyrektor transportowego dozoru technicznego przejmie od starostów zarządzanie systemem organizacyjnym badań technicznych.

Czyli o szczegóły można pytać w powyższych urzędach.

To jest tak jak z podwyżką OC, myśleliśmy że to nierealnie, niemożliwe, niewyobrażalne
a stało się faktem.

Zasada będzie taka: Jak auto wyjechało z fabryki z dwiema lampami to ma mieć dwie.
A jak miało DPF i EGR to ma mieć i koniec.
Tak przykładowo piszę z lampami. Bo pewnie ktoś napisze że jak zgodnie z przepisami to mogą być cztery lampy, ok. Ale jedna już nie ?
Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 23:04   #23
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

Cytat:
Napisał Idkram Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest tak jak z podwyżką OC, myśleliśmy że to nierealnie, niemożliwe, niewyobrażalne
a stało się faktem.

Zasada będzie taka: Jak auto wyjechało z fabryki z dwiema lampami to ma mieć dwie.
A jak miało DPF i EGR to ma mieć i koniec.
Po pierwsze podajesz beznadziejne porównania co ma ubezpieczenie do przegladu.
Po drugie masz pojęcie jak wygląda wyłączony EGR albo usunięty filtr cząstek-chyba jednak nie,bo z zewnątrz nic nie widać.
Po trzecie dużo samochodów spełnia normy jakie chcemy w zależności od załadowanego softu co dziś na czas przeglądu dziecko potrafi zmienić na chwilę dla badania diagnostycznego.
Po czwarte diagności nie takie rzeczy obchodzili za 100 zł
i na to zdało się tutaj mądrzenie co poniektórych.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 23:31   #24
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) i na to zdało się tutaj mądrzenie co poniektórych.
Obyś miał rację. Niestety ja w tej kwestii jestem pesymistą.
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2017, 23:47   #25
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

Matych ale się zdenerwowałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. No professionalistom to ja nie jestem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za rady jak obejść prawo, nie skorzystamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Ciekawe jak to będzie? Daj znać jakby jednak było konieczne przywrócenie DPF i EGR, jakie koszty? Mam tylko nadzieję że nikt nie ukradnie mi DPFa przy zwiększonym zapotrzebowaniu na używkiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 10:53   #26
EyraCk
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 14-07-2015
Model: Focus
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 5
Domyślnie Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

Idkram, czyli takiej regulacji jeszcze nie ma gotowej to dlaczego zakładasz, że będzie badany skład spalin i że pewne samochody go nie przejdą, skoro nie są znane nawet normy jakie będą musiały one spełnić?
EyraCk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 11:20   #27
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

EyraCk - szczerze to nie wiem czy będzie sprawdzany skład spalin, nie zakładam że tak będzie.
Przepisy będą wynikać z dyrektywy do której musimy dostosować nasze przepisy.
Mogę się mylić, interesowałem się tym już jakiś czas temu.
Jak się nie mylę to sprawdzane będzie czy auto ma faktycznie DPF zamontowany, a jeśli nie to traci homologację.
Czyli nie może nawet na drogę wyjechać.
Jak to zrobią nie wiem, ale jak w krajach do których aspirujemy tak potrafią to u nas też będzie to możliwe
Prywatnie zastanawiałem się czy wtedy wystarczy powtórzyć przegląd czy złożyć wniosek o ponowną homologację ale nie zgłębiałem tematu.
Nie wiem jak będzie ale wolę poczekać aż sprawa się wyjaśni.
W każdym razie mnie to nie interesowało bo ja i tak nie zamierzam usuwać.
Często jeżdzę za granicę spotkałem się tam z kontrolą DPF.
Wtedy też z ciekawości poczytałem o karach za brak, jest to od 1000 do 5000euro plus laweta.
Mam nadzieję że u nas tak nie będzie.

Ostatnio edytowane przez Idkram ; 04-01-2017 o 11:27 Powód: .
Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 11:33   #28
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

Panowie gdy interesowałem się DPFem z 5 lat temu to w serwisie kosztował 6000zł a zamienniki z wymianą ok 2500 egr to tylko blaszka izolująca go od kanału spalin u mnie nie trzeba było nic grzebać w związku z nim w sofcie jeśli zaślepiamy sprawny działający to wystarczy zaślepić jest to odwracalne.Co do wkładu też można włożyć w każdej chwili.dziś jest więcej metod czyszczenia i zamienniki dużo tańsze.Każdy ma wybór,ale w uszczelnienie badań diagnostycznych nie wierzę.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 11:44   #29
Idkram
ford::average
 
Zarejestrowany: 30-12-2016
Model: Focus,Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2010,2016
Postów: 58
Domyślnie Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie gdy interesowałem się DPFem z 5 lat temu to w serwisie kosztował 6000zł a zamienniki z wymianą ok 2500 egr to tylko blaszka izolująca go od kanału spalin u mnie nie trzeba było nic grzebać w związku z nim w sofcie jeśli zaślepiamy sprawny działający to wystarczy zaślepić jest to odwracalne.Co do wkładu też można włożyć w każdej chwili.dziś jest więcej metod czyszczenia i zamienniki dużo tańsze.Każdy ma wybór,ale w uszczelnienie badań diagnostycznych nie wierzę.
Wkład DPF można włożyć w każdej chwili?

Miejmy nadzieję że będzie jak mówisz. Ale ja to widzę w coraz ciemniejszych barwach.
Tak samo jak ostatnio pojawia się temat że ubezpieczalnie nie będą wypłacać odszkodowań jeśli zmiana mocy silnika nie będzie wprowadzona do dowodu rejestracyjnego.
Mam nadzieję że tak nie będzie.
Idkram jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2017, 12:00   #30
TomQ62
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-01-2014
Model: Focus mk1
Silnik: 1.8
Rocznik: 1999
Postów: 415
Domyślnie Odp: Większa moc i moment obrotowy po usunięciu DPF/FAP i EGR

Cytat:
Napisał EyraCk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Idkram, czyli takiej regulacji jeszcze nie ma gotowej to dlaczego zakładasz, że będzie badany skład spalin i że pewne samochody go nie przejdą, skoro nie są znane nawet normy jakie będą musiały one spełnić?
Regulacja jest od dawna w formie dyrektywy UE, a Polska musi się jedynie dostosować. Analogicznie jak do wielu innych przed tą.
UE uważa, że nie może być tak, że np. w Polsce każdy trup przejdzie badanie, a w sąsiednich Niemczech zrobienie TUV często jest sporym problemem dla całkiem przyzwoitego auta. Czy słusznie? Odpowiedz sobie sam.

Dyrektywa wymaga żeby w dokumentacji badania technicznego pozostał wydruk z analizy spalin. Oczywiście jako jeden z wielu innych testów.

Jak to normy nie są znane? Żartujesz? A na czym są oparte wszystkie Euro od 1 do 6?

Czy i jaki % samochodów w Polsce przejdzie takie badania nie wiem. Zgaduję, że kilkadziesiąt procent wyląduje na złomie. Bo ten nie ma EGR, tamten wyciął DPF, a miliony zastąpiły katalizator kawałkiem rury. Powrót do oryginalnych rozwiązań często będzie droższy od wartości auta. Jakie ceny mają oryginalne katalizatory wiemy, jaką skuteczność i trwałość tzw. uniwersalne również.

Choć obiektywnie mówiąc zdania wśród najbardziej zainteresowanych są podzielone. Jeden ze znajomych diagnostów właśnie kupuje analizator spalin, drugi odkopał stary i wysłał do kalibracji, a trzeci mówi, że spokojnie czeka na konkrety i "co będzie, to będzie, a może nic nie będzie?" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Osobiście obawiam się tylko o jeden mój samochód i to niestety ten "najukochańszy". Staruszka Volvina już dawno nie ma w wydechu nic oprócz końcowego tłumika. Niestety 300 kucy z 2,3 litra nie weźmie się z niczego. Z drugiej strony ma już 23 lata, więc jeszcze 2 i można przerejstrować na pojazd zabytkowy. Pozostałe nie są w żaden sposób modyfikowane - 100% oryginał, w niezłym stanie technicznym, więc raczej powinno być OK.
TomQ62 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , egr , spalanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.