Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2009, 19:28   #1
rafall77
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Stłuczka i problem

Witam wszystkich....zacznę od początku, żona jadąc z pracy miała stłuczkę (nie z jej winy). Zostały uszkodzone lewe drzwi przednie i tylne oraz tylny błotnik w okolicy tego wąskiego elementu co łączy się z progiem i trochę nad kołem. Po oględzinach rzeczoznawcy okazało się, że przednie drzwi można naprawić, tylne drzwi do wymiany i błotnik....jeżeli jakiś tam program zaliczy do wymiany cały to rzeczoznawca będzie musiał wystawić szkodę całkowitą czyli mam przesrane bo nie będę miał kasy żeby naprawić autko (nie starczy na wszystko nawet robiąc to samemu). To wszystko jest trochę chore ponieważ obliczając szkodę całkowitą i pieniądze które miałbym dostać oblicza się z samochodu już po stłuczce czyli o wiele mniej niż jest warty. Najlepiej byłoby pozwać do sądu sprawcę (założyć sprawę cywilną) o to żeby pokrył resztę brakujących pieniędzy na remont auta (oczywiście naprawa musiała by być w warsztacie - FV), tylko nie wiem czy ma to sens. Czy był ktoś z was w takiej sytuacji i co robić - odwoływać się od decyzji Głównego Likwidatora???

Aha...sprawca był z Warty i wszystko idzie z OC.

rafall77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 07:59   #2
Falconx
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 02-12-2009
Skąd: Piaseczno
Model: BMW E46
Silnik: 318D
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Stłuczka i problem

Przy takich uszkodzeniach to masz kasacje . A wyliczają ją tak :wartość samochodu minus koszt naprawy i wypłacają Ci koszt naprawy pozostawiając wrak.W twoim interesie jest aby jak najwięcej części było do naprawy , bo wtedy obniżasz wartość wraku.Wrak możesz sobie sprzedać albo naprawiać . I gościa nie podawaj do sądu bo nic Ci to nie da.On jest ubezpieczony i likwidacja szkody leży w gestii ubezpieczyciela. Niestety - stary samochód jest nieopłacalny w naprawie .Możesz go zrobić na podróbach ale musisz mieć rachunki i ubezpieczalnia musi się zgodzić .Mogą wyrazić zgodę ale zażądać pokrycia różnicy w cenie ( chodzi o amortyzację elementów ) np : nowe drzwi kosztują 1000 zł , oni wypłacą Ci 500 a resztę musisz dopłacić .Możesz się odwoływać , ale przy tak starym aucie to nie wiem czy coś to da - odwołanie nic nie kosztuje wiec spróbuj - może dostaniesz parę zł więcej.
Pozdrawiam
Falconx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 11:37   #3
wawik
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Rybnik
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Stłuczka i problem

Podam przykład z mojego podwórka.
2 lata temu dostałem kopa na czerwonych swiatłach, przedemną tez stała skoda i miałem przedni zderzakw kawałkach i tył klapa wgięta i zderzak popękany.
Za 2 dni przyjechał rzeczoznawca porobił zdjęcia i dostałem za 21- letniego peugota 205 prawie 3000 zł jako szkoda całkowita.
Dwa zderzaki nowe kupiłem za 150 zł. - prostowanie klapy to 140 zł.
Za tydzień robiłem przegląd techniczny i jeździłem dalej jakby nigdy nic.
Do każdego przypadku należy podchodzić indywidualnie.
wawik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 21:43   #4
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Stłuczka i problem

Cytat:
Napisał rafall77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich....zacznę od początku, żona jadąc z pracy miała stłuczkę (nie z jej winy). Zostały uszkodzone lewe drzwi przednie i tylne oraz tylny błotnik w okolicy tego wąskiego elementu co łączy się z progiem i trochę nad kołem. Po oględzinach rzeczoznawcy okazało się, że przednie drzwi można naprawić, tylne drzwi do wymiany i błotnik....jeżeli jakiś tam program zaliczy do wymiany cały to rzeczoznawca będzie musiał wystawić szkodę całkowitą czyli mam przesrane bo nie będę miał kasy żeby naprawić autko (nie starczy na wszystko nawet robiąc to samemu). To wszystko jest trochę chore ponieważ obliczając szkodę całkowitą i pieniądze które miałbym dostać oblicza się z samochodu już po stłuczce czyli o wiele mniej niż jest warty. Najlepiej byłoby pozwać do sądu sprawcę (założyć sprawę cywilną) o to żeby pokrył resztę brakujących pieniędzy na remont auta (oczywiście naprawa musiała by być w warsztacie - FV), tylko nie wiem czy ma to sens. Czy był ktoś z was w takiej sytuacji i co robić - odwoływać się od decyzji Głównego Likwidatora???

Aha...sprawca był z Warty i wszystko idzie z OC.
Co Ty piszesz, szkoda całkowita to wartosc pomiedzy autem sprawnym a po wypadku, reasumujac, sprawne auto było warte 3 klocki, po stłuczce jest warte 800zł, dostajesz 2200 na łape, za to sie da naprawic auto plus jeszcze z tego zostanie.

Ja miałem stłuczke swoim essem, do wymiany było : maska/błotnik/lampa/kierunek/przerysowana alu felga/lekko przetarte drzwi/a i pas przedni leciutko zamiety.
Oczywiscie była szkoda całkowita, nie pamietam juz na ile wycenili auto, ale szkode wycenili na 1900zł.
Auto naprawiłem sam, polakierowałem i to wszystko kosztowało mnie 1000zł z czesciami.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 18:12   #5
rafall77
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Odp: Stłuczka i problem

Magik123 no tak mi mówił ten gość co przyjechał zdjęcia robić, ale z tego co widzę to go chyba źle zrozumiałem. Dostałem wycenę - wyszło, że dostanę 2400 zł...i tak nawet nieźle, myślałem że będzie tego dużo mniej.

A teraz druga sprawa.... znaczy się jak go naprawię to autem będzie się można normalnie poruszać??? W dowodzie rejestracyjnym nie będzie żadnego wpisu??? Jak dojdzie do następnej stłuczki to sytuacja jak będzie wyglądała, skoro teraz była określona szkoda całkowita???
rafall77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 18:36   #6
wawik
ford::average
 
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Rybnik
Model: Fiesta
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 75
Domyślnie Odp: Stłuczka i problem

Cytat:
Napisał rafall77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A teraz druga sprawa.... znaczy się jak go naprawię to autem będzie się można normalnie poruszać??? W dowodzie rejestracyjnym nie będzie żadnego wpisu??? Jak dojdzie do następnej stłuczki to sytuacja jak będzie wyglądała, skoro teraz była określona szkoda całkowita???
Przeczytaj mój poprzedni post.
Jeśli masz dow. rej. to po naprawie jeździsz dalej, ale jeśli mundurowi zabrali papiery, to robisz przegląd techniczny i do wydziału komunikacji po dowód rej.
wawik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 20:15   #7
Magik123
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 01-10-2007
Model: Volvo
Silnik: spalinowy
Rocznik: nie młody
Postów: 5,297
Domyślnie Odp: Stłuczka i problem

Cytat:
Napisał rafall77 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A teraz druga sprawa.... znaczy się jak go naprawię to autem będzie się można normalnie poruszać??? W dowodzie rejestracyjnym nie będzie żadnego wpisu??? Jak dojdzie do następnej stłuczki to sytuacja jak będzie wyglądała, skoro teraz była określona szkoda całkowita???
Zadnych wpisow nie bedzie, bedzie tak jak by nie było zadnej stłuczki.

A przy kolejnym razie, to samo co i teraz.
Magik123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2009, 05:17   #8
rafall77
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-04-2008
Skąd: Sosnowiec
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 81
Domyślnie Odp: Stłuczka i problem

OK, dzięki za informację.
rafall77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:15.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.