Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-11-2009, 21:08   #1
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie nowe oryginalne piszczące hamulce...

Witam.
Dziś wymieniłem przednie klocki hamulcowe na oryginalne nówki. Co prawda kupione na allegro, oryginały. I po paru kilometrach lewy przód piszczy, aż głowa boli. Głównie po odrobinie rozgrzania hamulców i raczej przy lżejszym dochamowywaniu...
HELP! Macie jakieś pomysły co z tym zrobić. Bo ten dźwięk do szaleństwa mnie doprowadzi...

p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 21:31   #2
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: nowe oryginalne piszczące hamulce...

Jeździć - ułozy się Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 21:34   #3
MikiST220
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2009
Skąd: Kraków
Model: Focus ST Mk3
Silnik: 2.0 EcoBoost 250
Rocznik: 2014
Postów: 7
Domyślnie Odp: nowe oryginalne piszczące hamulce...

Jeśli to są oryginały to nie powinno nic piszczeć a jeśli są jakieś zamienniki to jeśli klocki są za twarde - zazwyczaj tani zamiennik - to po dłuższej jeździe możesz nawet pokrzywdzić tarcze. Miałem identyczną sytuację w poprzednim samochodzie skończyło się toczeniem tarcz i wymianą klocków. Ale może się ułoży po paru kilometrach.
MikiST220 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-11-2009, 21:49   #4
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: nowe oryginalne piszczące hamulce...

Dzięki za pocieszenie. Powinny być oryginalne. Pudełko było odpowiednie i nadruki też... Ale nigdy nie wiadomo... Oby się ułożyły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2009, 00:14   #5
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: nowe oryginalne piszczące hamulce...

Mozesz miec niefarta w tranzolu oryginaly juz do wymiany sie szykuja i jak piszczaly tak piszcza, jak masz to mozesz potraktowac je benzynka w spreju czasem piszcza przez to ze zostaje warstwa oleju lub detergentu z myjki ale po kilku hamowaniach i to sie sciera.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2009, 21:42   #6
Shuen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2009
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: nowe oryginalne piszczące hamulce...

Mogą być dwie przyczyny:

- zabrudzili czymś tarczę przy wymianie

- nie dotarłeś klocków tylko od razu ostro hamowałeś. Klocki prawdopodobnie do wymiany - ewentualnie może pomóc zdjęcie i przeszlifowanie.

Ważne aby po wymianie klocków nawet przez ok 500km unikać ostrego hamowania. Klocki muszą ułożyć się do tarczy, dotrzeć. Jeżeli zahamowałeś ostro- najprawdopodbniej przypaliły się w którymś miejscu ponieważ źle przylegały i teraz w tym miejscu piszczą.

W służbówce miałem najtańsze zamienniki-ładnie je dotarłem i nie piszczą do dziś . Moja żona ma orygiały toyoty nie dotarła ich i teraz piszczą jak zdychające myszy...
Shuen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2009, 21:04   #7
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: nowe oryginalne piszczące hamulce...

Cytat:
Napisał Shuen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mogą być dwie przyczyny:

- zabrudzili czymś tarczę przy wymianie

- nie dotarłeś klocków tylko od razu ostro hamowałeś. Klocki prawdopodobnie do wymiany - ewentualnie może pomóc zdjęcie i przeszlifowanie.

Ważne aby po wymianie klocków nawet przez ok 500km unikać ostrego hamowania. Klocki muszą ułożyć się do tarczy, dotrzeć. Jeżeli zahamowałeś ostro- najprawdopodbniej przypaliły się w którymś miejscu ponieważ źle przylegały i teraz w tym miejscu piszczą.

W służbówce miałem najtańsze zamienniki-ładnie je dotarłem i nie piszczą do dziś . Moja żona ma orygiały toyoty nie dotarła ich i teraz piszczą jak zdychające myszy...
klocki zaczęły piszczeć po przejechaniu kilkudziesięciu kilometrów. I tak piszczały, ale jeździłem kolejne kilkadziesiąt spokojnie, aż pomyślałem - przychamuję ostrzej, to się dotrą... I się nie dotarły. Piszczą tak samo... Tylko po rozgrzani i przy bardzo lekkim hamowaniu. Nawet przy "średnim" nie piszczą. Ale to wnerwia jak delikatnie dohamowuje dotaczajac się do skrzyżowania, a tu pisk jak w pociągu... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2009, 22:36   #8
Shuen
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-02-2009
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1,8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: nowe oryginalne piszczące hamulce...

Pewno się przez te kilka kilometrów przypiekły...
Shuen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 13:35   #9
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: nowe oryginalne piszczące hamulce...

Cytat:
Napisał Shuen Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pewno się przez te kilka kilometrów przypiekły...
ok, ale jak się przypiekły to przcież jak przy hamowaniu się ścierają, to powinno się to przypalone miejsce zetrzeć i być już ok... czy nie??
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2009, 13:38   #10
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: nowe oryginalne piszczące hamulce...

aha, jak wymieniałem zamek w klapie tylnej to serwis przy okazji na moją prośbę zerknął na klocki i stwierdzili że wyglądają na oryginalne (nie kazałem im więcej robić, bo by mnie skasowali na więcej niż nowe klocki...chyba)
p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.