Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Po odpaleniu auta i pozostawieniu go na biegu jałowym słyszymy że:
Silnik wydaje metaliczny, brzęczący dźwięk przez 30 do 60s potem dźwięk ustaje 65 68.42%
Silnik wydaje metaliczny, brzęczący dźwięk dłużej niż 60s i/lub jest słyszalny także podczas jazdy 13 13.68%
Silnik na początku wydawał takie dźwięki, ale po jakimś czasie problem ustąpił 1 1.05%
Silnik nie wydaje żadnych niepokojących odgłosów i zawsze pracuje z akceptowalnym natężeniem dźwięku 6 6.32%
Nie interesuje mnie dźwięk silnika. Odpalam i jadę nie wsłuc***ąc się 10 10.53%
Głosujących: 95. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-10-2016, 09:33   #51
Krzak1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-09-2016
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 TDCI 180KM
Rocznik: 2018
Postów: 169
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zawór upostowy nie działa głównie przy gwałtownym odjęciu gazu?
To o czym piszesz nazywa się Blow Off, stosuje się go raczej w samochodach usportowionych, po to aby nie tracić obrotów już rozkręconej turbiny przy szybkich zmianach biegu, nie ma nic wspólnego z zaworem waste gate. Chyba, że w nowszych konstrukcjach silnika zaczęli go stosować również do samochodów "codziennych"
Ale ani jedno, ani drugie zastosowanie nie działa na wolnych obrotach czy też podczas delikatnej jazdy z niskimi prędkościami obrotowymi. Na wolnych obrotach udział spalin jest tak niewielki, że mogą spokojnie przelatywać przez wirnik turbo.

Gdzieś na forum był wątek (już nie pamiętam o czym dokładnie) ale w 1.5EB padnięta pompa paliwa czy wysokiego ciśnienia, jakoś tak. Generalnie dzwonienie w silniku szczególnie na zimnym to na pewno nie TTTM.

Krzak1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2016, 09:40   #52
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Ale jakieś logiczne wytłumaczenie musi być. Pytanie czemu ten dźwięk znika po 30 sekundach (czyli w efekcie (być może) wzrostu temperatury). Nie jest to regularne "dzwonienie", tylko jakby jakiegoś luźnego elementu. Czy pompa paliwa może zawierać coś takiego?
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2016, 09:44   #53
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale jakieś logiczne wytłumaczenie musi być. Pytanie czemu ten dźwięk znika po 30 sekundach (czyli w efekcie (być może) wzrostu temperatury).
Właśnie, obserwacje mówią o powtarzalnym i regularnym działaniu przez zbliżony okres czasu. Więc trudno podejrzewać o usterkę - bardziej przypomina to celowy proces, którego źródło należy jakoś zidentyfikować. Jeśli podejrzewany jest zawór - to czy mozna go wyłączyć lub zablokować i zobaczyć czy brzęczenie się powtórzy? Itd. kolejne podejrzane elementy?
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2016, 09:53   #54
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał kaan1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie, obserwacje mówią o powtarzalnym i regularnym działaniu przez zbliżony okres czasu. Więc trudno podejrzewać o usterkę - bardziej przypomina to celowy proces, którego źródło należy jakoś zidentyfikować. Jeśli podejrzewany jest zawór - to czy mozna go wyłączyć lub zablokować i zobaczyć czy brzęczenie się powtórzy? Itd. kolejne podejrzane elementy?
Dokładnie o to chodzi. A serwisy (z tego co piszą koledzy) zgodnie twierdzą, że TTTM, chociaż nie potrafią z całą pewnością wskazać źródła tego dźwięku - i to jest najbardziej wkurzające.
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 11:57   #55
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Po kilkumiesięcznym użytkowaniu mogę napisać, że brzęczenie się nie nasila. Jest stałe i trwa maksymalnie 40 sekund od uruchomienia.
Obecne lekkie mrozy nie wpływają na tą przypadłość w żadnym stopniu. Po rozgrzaniu silnik chodzi bez zarzutu.

Jestem ciekaw czy w modelach 2017 będzie jakaś znacząca różnica w brzmieniu, czy już definitywnie będzie to znak rozpoznawczy tego silnika?

Zachęcam nowych użytkowników 1.5 EB do zagłosowania w ankiecie.
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 19:33   #56
stefanb
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 08-05-2016
Model: Ford Mondeo
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2015
Postów: 394
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał microbot Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po kilkumiesięcznym użytkowaniu mogę napisać, że brzęczenie się nie nasila. Jest stałe i trwa maksymalnie 40 sekund od uruchomienia.
Obecne lekkie mrozy nie wpływają na tą przypadłość w żadnym stopniu. Po rozgrzaniu silnik chodzi bez zarzutu.

Jestem ciekaw czy w modelach 2017 będzie jakaś znacząca różnica w brzmieniu, czy już definitywnie będzie to znak rozpoznawczy tego silnika?

Zachęcam nowych użytkowników 1.5 EB do zagłosowania w ankiecie.
Ja poruszałem temat na niemieckich forach i tam też potwierdzają, że zarówno "szelest" na zimnym silniku, jak i praca na wolnych obrotach a'la "maszyna do szycia", to normalne objawy tej jednostki. Także dopóki te silniki nie zaczną się masowo sypać, to chyba nie ma powodów do obaw...

I jeszcze jedno - czy mam zwidy, czy rano był tu wpis kolegi, który pytał o brzęczenie przy schodzeniu z obrotów, tylko problem dotyczył Focusa z tym silnikiem ???
stefanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-12-2016, 21:19   #57
microbot
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 03-07-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MK5
Silnik: 1.5 EB
Rocznik: 2016
Postów: 41
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał stefanb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze jedno - czy mam zwidy, czy rano był tu wpis kolegi, który pytał o brzęczenie przy schodzeniu z obrotów, tylko problem dotyczył Focusa z tym silnikiem ???
To w wątku bliźniaczym o fokusach. Tutaj mamy ankietę dot. Mondeo, a tak poza tym, to problem jak najbardziej podobny. Dzwoni i tu i tam.
microbot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2016, 19:52   #58
wiedźma
ford::beginner
 
Avatar wiedźma
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 03-10-2016
Skąd: Sopot
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 160hp
Rocznik: 2016
Postów: 19
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Cytat:
Napisał marvel001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie jest dokładnie tak samo. Auto odebrałem 3 tygodnie temu. Macie jakieś pomysły co to? Ustaje po kilku minutach lub pow. 1300 obrotów.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
U mnie dokładnie to samo też auto 3 tyg.

Aż dziś sprawdziłem czy coś nie lata w silniku
wiedźma jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-07-2018, 20:20   #59
kuba2011
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-07-2013
Skąd: Opole
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 10
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Chciałem odświeżyć temat !!!
Kupiłem niedawno MK5 z 1.5 ecoboost (160km) i jak odpalam silnik to słychać metaliczny dźwięk, który ustaje po ok. 30-40 sek. Czy wiadomo jak pozbyć się tego metalicznego brzęczenia, albo co jest jego przyczyną ?

Dodatkowo jak silnik jest zimny i dodam gazu tak do 2000 obrotów to przy puszczeniu gazu też coś zadźwięczy w silniku.

Proszę o pomoc.

Ostatnio edytowane przez kuba2011 ; 13-07-2018 o 17:20
kuba2011 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2018, 07:37   #60
Pulse
ford::professional
 
Avatar Pulse
 
Zarejestrowany: 08-04-2006
Skąd: Wilda
Model: Mondeo/Titanium
Silnik: 1,5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 1,020
Domyślnie Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie

Dopiero niedawno metaliczny dźwięk pojawił się u mnie. Tylko brzęczy jedynie podczas dodawania lub odpuszczania gazu. Mam wrażenie, jakby jakaś metalowa obudowa czegoś wpadała w tym czasie w wibracje.
Czy ktoś ma coś podobnego i ma pomysł co to może być?
Pulse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
ecoboost , hałas , silnik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.