Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2018, 13:08   #431
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

No pogorszone osiagi i zuzycie paliwa to pewnie tak, ale to w porownaniu ze standardowymi 16". No komfort to tez wiadomo, wkoncu opona ma nizszy profil. Ale skad ta informacja o ogranicznikach skretu? Skoro foldery i sprzedawcy nie wiedza o tym

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 13:27   #432
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No pogorszone osiagi i zuzycie paliwa to pewnie tak, ale to w porownaniu ze standardowymi 16". No komfort to tez wiadomo, wkoncu opona ma nizszy profil. Ale skad ta informacja o ogranicznikach skretu? Skoro foldery i sprzedawcy nie wiedza o tym

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka

Jestem na bieżąco z niemieckimi forami na temat Focusa MK4. Tam tych aut sprzedaje się 10 razy więcej niż w PL i o tyle też więcej jest postów i tematów z ciekawymi informacjami na temat tego auta. Informacja ta pochodzi bezpośrednio z centrali Forda w Köln. Jeden z tamtejszych forumowiczów wysłał zapytanie w sprawie tychże ograniczników i dostał taką odpowiedź - są i zwiększają średnicę skrętu o 0,7 m w przypadku 18 cali.

A co do spalania i osiągów. Standardowe koło 17 (felga 17x7 z oponą 215/50/17) będzie mniej więcej - strzelam - 4 kilogramy lżejsze od 18x8 z oponą 235/40/18. Te 4 kilogramy pomnóż razy 4 koła, a że to masa wirująca, to mniej więcej pomnóż wszystko jeszcze raz przez 3, żeby mieć wyobrażenie dodatkowego obciążenia które te cięższe koła generują silnikowi. Oprócz tego jeszcze nieco większe opory toczenia opony 235 względem 215.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 13:48   #433
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Ok ale w folderach i wogole danych technicznych jesli chodzi o spalanie niema wyszczegolnienia na poszczegolne rozmiary kol. Wiec porownanie raczej do standardowych 16". Chyba ze od wrzesnia wraz z wejsciem w zycie nowych norm testowania/homologowania aut producent podaje spalanie rowniez dla poszczegolnych rozmiarow kol. Bo to ze zmiana opon na szersze, wieksze, itd. powoduje wzrost spalania, zmniejszenie komfortu to wiadomo. Tylko zawsze pozostaje pytanie jaka jest roznica na poszczegolnych kolach.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 13:49   #434
yataz
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-10-2018
Model: Focus MK4 Kombi ST-Line
Silnik: 1.5 182 KM @ 222 KM
Rocznik: 2019
Postów: 184
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ok ale w folderach i wogole danych technicznych jesli chodzi o spalanie niema wyszczegolnienia na poszczegolne rozmiary kol. Wiec porownanie raczej do standardowych 16".

Bardzo możliwe, że tak jest.
yataz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 13:53   #435
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

I taka jest smutna prawda o autach kupowanych i ocenianych oczami. Gorsze i droższe wydaje się lepsze.
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 14:04   #436
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Nie wszystko w życiu musi być praktyczne lub racjonalne. Czasem mimo, że się nie opłaca to warto.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2018, 14:07   #437
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Ograniczniki skrętu były też w mk3, więc tak samo jest pewnie mk4?
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 00:07   #438
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał weuek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I taka jest smutna prawda o autach kupowanych i ocenianych oczami. Gorsze i droższe wydaje się lepsze.
Otoz to, np. taki VW

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 20:12   #439
Redziu
ford::beginner
 
Avatar Redziu
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 09-11-2013
Skąd: Bydgoszcz
Model: MK 4
Silnik: 1.5 EB 182KM
Rocznik: 2018
Postów: 33
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał zombie6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie róbcie sobie krzywdy i nie wkładajcie 18" !
- gorsze osiągi - przyspieszenie i trudności z osiąganiem v.max
- wyższe zużycie paliwa - ok. 0,5-1l na 100 km
- gorszy komfort - wyraźnie
Wygląd to nie wszystko !!!!!
Powiem tak.. mi sie moje 18 mega podobaja i auto wyglada dla mnie super to ze pali 0.5l wiecej mam gleboko w dupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Osiagi nawet jesli pogarsza to tez mam to w dupie bo to nie rajdowka na tor gdzie każde 0.1 sekundy robi roznice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do komfortu nie czuje zeby go nie bylo. A promien skretu to moga sobie bez urazy kobiety mierzyc bo ja zawroce wszedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał marcin'ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Otoz to, np. taki VW

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
polac mu ! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Redziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2018, 21:36   #440
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Nowy Focus 2018 - wyciek zdjęć przed premierą

Cytat:
Napisał Redziu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Powiem tak.. mi sie moje 18 mega podobaja i auto wyglada dla mnie super to ze pali 0.5l wiecej mam gleboko w dupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Osiagi nawet jesli pogarsza to tez mam to w dupie bo to nie rajdowka na tor gdzie każde 0.1 sekundy robi roznice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Co do komfortu nie czuje zeby go nie bylo. A promien skretu to moga sobie bez urazy kobiety mierzyc bo ja zawroce wszedzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O i tak jest i ma byc jesli sie kupuje niektore marki aut. Ma sie podobac przedewszystkim WLASCICIELOWI a innym to MOZE a NIE musi



Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.