Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-11-2018, 19:06   #1
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Thumbs up Jaki video rejestrator?

Hej,
Przymierzam się do zakupu pierwszej kamery samochodowej do nowego auta. Nie ukrywam, że nie chcę wiszących kabli. Wybór jakiś jest, ale ja jestem kompletnie zielony w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jaką kamerę samochodową polecacie?

__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 20:52   #2
krolikPL
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 13-04-2016
Skąd: Łódź
Model: S-MAX MK1 + MK2
Silnik: Benzyna + Diesel
Rocznik: 2012 + 2019
Postów: 113
Domyślnie Odp: Jaki video rejestrator?

Ja miałem ten sam dylemat:

1. Kamera nie może oszpecić auta
2. Dobra jakość nagrań
3. Cena adekwatna do jakości (nie zapłacę tylko za napis producenta)

Wybór padł na VIOFO A119 v2 (teraz dostępna wersja A119S lepsza matrycą i A129 przód i tył).

Jeżdżę od 1.5 roku i jestem zadowolony. Za chwilę będziesz miał dylemat odnosnie wielkości karty. Moja dobra rada, kup taką, która się najbardziej opłaca w danym momencie (cena GB za PLN). Ja uważałem że 128 GB to optimum ale nie była opłacalna. Dobry argument który mnie wyprostował - po co Ci taka duża karta? Jeżeli nie chcesz oglądać z rodziną 8 godzinach filmów z trasy na wakacje, to nie ma sensu.
krolikPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2018, 20:59   #3
poLuz
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-01-2008
Skąd: Łódź
Model: S-MAX ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue 190km AWD A8
Rocznik: 2018
Postów: 54
Domyślnie Odp: Jaki video rejestrator?

proponuję zapoznać się z zestawieniami na stronie : [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

ja kupiłem Viofo A129 Duo, tylko jeszcze nie wiem jak ją zamontuję, problemem są wycieraczki (na środku najniżej zbierają) i czujnik na lusterku (żeby kamerą go nie zasłonić).
W mk1 miałem kamerkę B40 zamontowaną na konsoli głównej, w mk2 raczej tak się da więc będę kombinował

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
poLuz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 07:18   #4
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki video rejestrator?

Cytat:
Napisał krolikPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja miałem ten sam dylemat:

1. Kamera nie może oszpecić auta
2. Dobra jakość nagrań
3. Cena adekwatna do jakości (nie zapłacę tylko za napis producenta)

Wybór padł na VIOFO A119 v2 (teraz dostępna wersja A119S lepsza matrycą i A129 przód i tył).

Jeżdżę od 1.5 roku i jestem zadowolony. Za chwilę będziesz miał dylemat odnosnie wielkości karty. Moja dobra rada, kup taką, która się najbardziej opłaca w danym momencie (cena GB za PLN). Ja uważałem że 128 GB to optimum ale nie była opłacalna. Dobry argument który mnie wyprostował - po co Ci taka duża karta? Jeżeli nie chcesz oglądać z rodziną 8 godzinach filmów z trasy na wakacje, to nie ma sensu.
krolikPL dzięki! Super rada, jeśli chodzi o kartę. Też się nad tym zastanawiałem. A jakiej karty używasz teraz? 32, 64 GB?
Drugie pytanie: a jak filmy nocą? Nagrywa wyraźny obraz? Byłbyś w stanie np. odczytać tablice rejestracyjne auta z przeciwka lub przed Tobą?

Bump: ja kupiłem Viofo A129 Duo, tylko jeszcze nie wiem jak ją zamontuję, problemem są wycieraczki (na środku najniżej zbierają) i czujnik na lusterku (żeby kamerą go nie zasłonić).
W mk1 miałem kamerkę B40 zamontowaną na konsoli głównej, w mk2 raczej tak się da więc będę kombinował

poLuz, również dziękuję za rekomendację;
A jak będziesz podłączał zasilanie? Jak czytałem o tej kamerce to ma różne opcje podłączenia, np. tu są wymienione 4: https://www.wideorejestratory24.pl/kamera-samochodowa-viofo-a129-gps-dual?gclid=EAIaIQobChMIy4yi3bzn3gIV773tCh12ggdzEAA YASAAEgKiZfD_BwE

Myślałem, żeby zamocować ją u dołu szyby, ponad wycieraczkami, ale nie wiem czy za jakiś czas nie odpadnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. np. zimą, jak trochę zmrozi szybę albo przy upale? W zestawie są jakieś dodatkowe taśmy samoprzylepne, pytanie czy rzeczywiście takie dobre?
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 19:31   #5
marekelb
ford::average
 
Avatar marekelb
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Elbląg
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 140KM > 177KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: Jaki video rejestrator?

Mam zamontowaną A129 DUO w Galaxy od kilku miesięcy. Jestem bardzo zadowolony. Służę pomocą jakby co.
Pokrótce napiszę, że z przodu najpierw dałem po lewej stronie osłony czujnika, ale mi nie pasowało, bo osłona zasłaniała część widoku z prawej strony. Przeniosłem na prawą stronę i troszkę niżej. Jest OK. Tylną nakleiłem na szybę na samej górze, a kabel przeciągnąłem przez peszel gumowy i nad podsufitką przy korytku ze schowkami, które biegnie przez całą długość dachu.
Do tego kupiłem kartę 128GB Samsung EVO pomarańczową (z czerwoną EVO+ mogą występować problemy). To wszystko mam podłączone do niezależnego zasilania jakim jest bateria LiFePo4 firmy Cellink, dzięki czemu nie martwię się, że kamera rozładuje mi akumulator w trybie parkingowym. Do trybu parkingowego, który uruchamiany jest przez podany sygnał ze stacyjki używam zasilacza (adaptera) Viofo hardwire 3 żyłowego.
Żadnych kabli nie widać. Wszystko działa jak należy.
__________________
Ford Galaxy MK2 2000 1.9 TDI 115KM
Ford Galaxy MK3 2007 2.0 TDCI 140KM >>> 177KM
marekelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 20:33   #6
Jarri S-max
ford::average
 
Avatar Jarri S-max
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 18-10-2018
Skąd: Toruń
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI EcoBlue
Rocznik: 2018
Postów: 96
Domyślnie Odp: Jaki video rejestrator?

Marekelb dzięki!
Dokładnie o taki efekt chodzi, żeby żadne kable nie plątały się przed szybą, żeby nic nie zwisało. Czy „nad podsufitką” oznacza, że musiałeś jakoś odgiąć tapicerkę dachu? Da się to zrobić mądrze, żeby czegoś nie zepsuć? Pytam, bo jeszcze mojego nie odebrałem (kwestia kilku dni) i jeszcze nie mam się jak rozejrzeć w środku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Henry Ford powiedział: Każda porażka jest szansą żeby spróbować jeszcze raz, tylko mądrzej

Ostatnio edytowane przez SRS ; 16-01-2023 o 15:50
Jarri S-max jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-11-2018, 22:56   #7
marekelb
ford::average
 
Avatar marekelb
 
Zarejestrowany: 11-04-2008
Skąd: Elbląg
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCI 140KM > 177KM
Rocznik: 2007
Postów: 107
Domyślnie Odp: Jaki video rejestrator?

Twoje autko na pewno będzie się różniło, ale u mnie z tyłu podsufitki są dwie spinki i po ich zdjęciu można odchylić tapicerkę.

Poszło mobilnie.
__________________
Ford Galaxy MK2 2000 1.9 TDI 115KM
Ford Galaxy MK3 2007 2.0 TDCI 140KM >>> 177KM
marekelb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.