Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2013, 20:34   #1
abbazabba
ford::beginner
 
Avatar abbazabba
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wadowice
Model: kiedyś Mondeo MkIII
Silnik: żaden
Rocznik: bieżący
Postów: 27
Domyślnie Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu

1.Panowie jak u Was wygląda spalanie LPG w tym silniku?

2. Czy normalnym jest dość szybki(w moim mniemaniu) ubytek benzyny na wskaźniku?
Zrobiłem ok. 1000 km od momentu zakupu i w tym czasie już zalałem benzyny za 110 zł + 3 x gaz po ok 100 zł.

Czy możliwe że któryś z wtrysków jedzie na benzynie a reszta na LPG?

abbazabba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 19:02   #2
koni53
ford::beginner
 
Avatar koni53
 
Imię: konrad
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: kraśnik
Model: Renault Scenic
Silnik: 1.9 dTi
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu

zdarzały sie takie sytuacje,ale to rzadkość.co trip pokazuje?policz mniej więcej spalanie na benie i lpg.u mnie jak na benie to prawie zgadzało się z tripem,a lpg w trasie ok 10l/100 km do 17l/100 km po mieście w manualu.na automacie było jeszcze więcej.nie dokręcaj korka od beny,żeby się nie zasysał,wtedy rzetelniej pokazuje wskażnik stan baku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.jeśli wychodzi za duże wyjdą ci rachunki,to trzeba zajrzeć w parę miejsc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mondeo mk2 green juice ghia v6 -była ... nie zapomniana
koni53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2013, 18:09   #3
abbazabba
ford::beginner
 
Avatar abbazabba
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wadowice
Model: kiedyś Mondeo MkIII
Silnik: żaden
Rocznik: bieżący
Postów: 27
Domyślnie Odp: Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu

Jak go kupowałem to trip pokazywał 11,2 i chyba był to zbiór z wielu miesięcy. po resecie wychodzi mi ok. 13 na tripie. robię głównie krótkie trasy do 20km.
Powiedz czy jest jakieś zagrożenie dla silnika(lub dalszej jazdy) jeśli na tripie zasięg zejdzie do zera, mimo iż wskazówka pokazuje że paliwo jeszcze jest?
abbazabba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2013, 09:59   #4
koni53
ford::beginner
 
Avatar koni53
 
Imię: konrad
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: kraśnik
Model: Renault Scenic
Silnik: 1.9 dTi
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu

Cytat:
Napisał abbazabba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak go kupowałem to trip pokazywał 11,2 i chyba był to zbiór z wielu miesięcy. po resecie wychodzi mi ok. 13 na tripie. robię głównie krótkie trasy do 20km.
Powiedz czy jest jakieś zagrożenie dla silnika(lub dalszej jazdy) jeśli na tripie zasięg zejdzie do zera, mimo iż wskazówka pokazuje że paliwo jeszcze jest?
myślę,że nie ,bo trip troche głupieje na lpg.zasięg schodzi,ale paliwa nie ubywa przecież.denerwuje to trochę,bo piszczy jak jest już mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. powinieneś też zauważyć,że trip powinien korygować sobie zasięg(albo zasięg nie schodzi albo dodaje sobie kilometrów) jeśli średnie spalanie się jakoś znacząco zmienia.na krótkich trasach też mi tak pokazywał,a nawet więcej (14-15l),na autostradzie do Italii zszedłem nawet do 8,3l/100 km,a gazu faktycznie wychodziło 9,5l/100 km. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
mondeo mk2 green juice ghia v6 -była ... nie zapomniana
koni53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 17:07   #5
abbazabba
ford::beginner
 
Avatar abbazabba
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wadowice
Model: kiedyś Mondeo MkIII
Silnik: żaden
Rocznik: bieżący
Postów: 27
Domyślnie Odp: Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu

Niestety nie zawsze trip odbija sobie zasięg. Muszę z tym korkiem popróbować.
A czy częste jest w fordach że na lpg włącza się check engine? Mnie się zaświecił w tym tyg. Nie wyczuwam żadnych zmian w jeździe, problemów.
abbazabba jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2013, 22:41   #6
koni53
ford::beginner
 
Avatar koni53
 
Imię: konrad
Zarejestrowany: 18-01-2013
Skąd: kraśnik
Model: Renault Scenic
Silnik: 1.9 dTi
Rocznik: 1999
Postów: 37
Domyślnie Odp: Mk3 2,5 V6 - spalanie benzyny/gazu

tripem się nie przejmuj.gorzej z checkiem.nie powinien sie świecić jeśli wszystko ok.lepiej sprawdż to.tradycyjnie zacznij od gazu.
__________________
mondeo mk2 green juice ghia v6 -była ... nie zapomniana
koni53 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.