Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Zobacz wyniki ankiety: Jaki felgi na zimę?
Stalowe R14 16 55.17%
Stalowe R15 6 20.69%
Aluminiowe R15 7 24.14%
Głosujących: 29. Nie możesz głosować w tej sondzie


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2014, 09:22   #1
geralt18
ford::amateur
 
Avatar geralt18
 
Zarejestrowany: 02-07-2014
Model: Fiesta
Silnik: 1.4
Rocznik: 2013
Postów: 3
Domyślnie Dobór kół i opon na zimę

Witam wszystkich fanów Fiest.

Mam Fiestę jak w opisie, aktualnie jeździ na alufelgach z oponami 195/50/R15.

Jako, że jest to moje pierwsze auto, chcialem prosić o poradę w sprawie doboru rozmiaru opon na zimę.

Mój problem polega na tym czy kupić stalowe felgi i opony, czy zostać przy alumach, kupić opony i przekładać opony co sezon? Nie potrzebuje pomocy w wyborze marki opon. Tylko chodzi o rozmiar.

Czy nie lepiej mieć osobne felgi stalowe na zime, a w alumach to tylko latem jeździć?
No i jaki rozmiar tych felg stalowych byłby lepszy?
R14 i wyższy profil opony, czy R15 i profil taki jak na alumach?
Nie ukrywam, że cena ogólnie jest ważna i wiadomo.

Z góry dziękuję wszystkim za okazaną pomoc

geralt18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 15:02   #2
boncio
ford::expert
 
Avatar boncio
 
Zarejestrowany: 03-11-2009
Skąd: Łódź
Model: Audi Q3 Sportback/Mazda CX-3
Silnik: 1.4e 245KM/2.0 121KM
Rocznik: 2022/2019
Postów: 3,725
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Jeśli zimą nie masz możliwości całkowitego omijania dróg z dziurami, to z doświadczenia polecam mniejsze felgi niż oryginalne 15. Po prostu profil opony na 15 jest bardzo niski i bardzo łatwo pogiąć felgi na dziurach. I nie ważne, czy stalowe czy alu, te pierwsze tylko łatwiej i taniej prostować.
Problemem jest, że instrukcja podaje tylko 175/65R14 jako zamiennik w 14".
Jeśli dziur masz mało, to kup tylko opony w tym samym rozmiarze co letnie.
boncio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2014, 17:46   #3
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

jak zimą jeździsz tylko parę kilasów dziennie po odśnieżonych miejskich drogach to nawet na alusach przezimujesz, a jeśli brykasz gdzieś dalej to jak pisze boncio, jakaś stal 14stki z trochę wyższym zimowym profilem
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2014, 14:22   #4
slick
ford::advanced
 
Imię: Mat
Zarejestrowany: 16-06-2011
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 2.5 RS
Rocznik: 2010
Postów: 281
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Lepsze na dziury są mniejsze koła, ale żeby koszt był mniejszy to ja bym tylko zmieniał opony. Przecież nie jeździsz chyba sporo więc po co wydawać kaskę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Lepiej zainwestuj w dobre opony, bo wtedy będziesz miał lepsze hamowanie i wolniej się zetrą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
slick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2014, 18:53   #5
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

A ja polecam wielosezonowe jeśli letnie nadają się już powoli do wymiany bądź je opchnąć i kupić wielosezonówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lepiej , taniej , 'komfortowiej'

Bump: Choć jak się upierasz to stalówki 14 na zimę bo tańsze bo lepiej mieć mniejszą powierzchnię i miałyby wyższy profil jak koledzy wyżej pisali. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 10:21   #6
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Cytat:
Napisał GracKa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ja polecam wielosezonowe jeśli letnie nadają się już powoli do wymiany bądź je opchnąć i kupić wielosezonówki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lepiej , taniej , 'komfortowiej'
NIEPRAWDA, NIEPRAWDA, NIEPRAWDA


@geralt18:jeżeli koszty są ważne, to kup komplet porządnych zimówek na fabryczne felgi i po kłopocie. O wiele lepiej będzie jak kupisz porządne zimówki na te felgi, niż komplet kół z tanimi oponami
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 17:54   #7
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

YatzeK zamiast krzyczeć poprzyj swoją tezę jakimkolwiek argumentem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Bump: gerat , tak btw możesz dorwać stalówki 4 nie pokrzywione za 50 dych ja z tablica.pl kupiłem od gościa jeszcze z naklejkami z dojczalandu z eskorta :
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2014, 20:42   #8
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

zależy jaki rozmiar dobrych wielosezonówek, ja akurat kupowałem 13stki więc było tanio, 2 szt. goodyear vector 4seasons dorwałem za 150zetków dwulatki, poszły na tyl i ładnie sie trzymają, ale większe o szerszym rozstawie potrafią sporo kosztować, wtedy chyba faktycznie kupić zimówki
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2014, 19:32   #9
GracKa
ford::advanced
 
Avatar GracKa
 
Imię: Gracjan
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: Gliwice
Model: Ford KA/W210
Silnik: 1.3 Endura-E
Rocznik: 1997
Postów: 444
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

TSRules , ale w ocenie na ilość lat i przejeżdżanych kilometrów dla niektórych wielo-sezonówki to czysty zysk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
GracKa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2014, 10:21   #10
YatzeK
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-11-2007
Skąd: Lublin
Model: MkIII
Silnik: 2.2TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 223
Domyślnie Odp: Dobór kół i opon na zimę

Cytat:
Napisał GracKa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
YatzeK zamiast krzyczeć poprzyj swoją tezę jakimkolwiek argumentem
Proszę bardzo:

Cytat:
Napisał GracKa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Lepiej
Naprawdę? WIelosezonowe są latem gorsze od letnich, a zimą gorsze od zimowych. Fakt, czasami te różnice są niewielkie, ale nawet niewielka różnica może decydować o tym, czy wyhamujesz czy nie.

Cytat:
Napisał GracKa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
taniej
Wielosezonowe opony są droższe (często znacznie) i od od letnich i od zimowych. W dodatku szybciej się zużywają.

Cytat:
Napisał GracKa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
komfortowiej
Nie jestem pewien co dokładnie masz na myśli, wielkosezonowe są rzeczywiście miększe niz letnie, więc mogą stwaerzać wrażenie lepszego amortyzowania. Ale kosztem trwałości i mniej stabilnego prowadzenia
__________________
Mój Mondi :-) Podoba się?
YatzeK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , koła , opony , rozmiar felg


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.