Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-03-2015, 12:55   #1
sabcio
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Oława
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Spalony przewód świec żarowych

Wczoraj przejechałem kilka kilometrów, w tym robiłem dwa postoje na których gasiłem silnik. Gdy wsiadłem do samochodu, uruchomiłem silnik i ruszyłem z pół metra z maski poszedł dym, a chwile potem z dmuchaw w samochodzie. Od razu go zgasiłem, otworzyłem maskę i zobaczyłem to:

https://dl.dropboxusercontent.com/u/...9/mondeo/1.jpg
https://dl.dropboxusercontent.com/u/...9/mondeo/2.jpg

Spalony przewód od świec żarowych (nówka wygląda tak [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

Po jakimś czasie przekręciłem na chwile klucz na samą elektrykę, wszystko wyglądało OK, kontrolki, wyświetlacz, radio się włączyło, no ale dym znowu poszedł z tego kabla. To mnie utwierdza w przekonaniu że nie wszystko stracone. Spięcie/przebicie jest na świecach i pali ten kabel. Sprawdzałem bezpieczniki, wszystkie są ok. Może to któryś przekaźnik? Czy w domowych warunkach z miernikiem jestem w stanie to sprawdzić

Problem mam taki że w Oławie nie ma dobrego elektryka, który spojrzy, pomyśli i wymyśli. W rodzinie jest serwis, tylko że od samochodów ciężarowych i nie chcą mnie wprowadzić na kogoś kto usmaży całą elektronikę. Czy ktoś posiada może mapy do 1.8 TDCI?

Jest jeszcze opcja żeby zaholować do Wrocka, tylko gdzie?


Ostatnio edytowane przez sabcio ; 30-03-2015 o 12:58
sabcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 12:59   #2
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Spalony przewód świec żarowych

Ale przecież tu nie ma wielkiej filozofii - po prostu masz zwarcie w obwodzie świec żarowych. Sprawdź ten czerwony kabel który idzie do świec, czy nie ma żadnego zwarcie z silnikiem. Sprawdź po kolei wszystkie świece... Na koniec rozkręć to spalone mocowanie, wyczyść, skręć, i tyle.
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 14:59   #3
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Spalony przewód świec żarowych

Cytat:
Napisał ministerq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale przecież tu nie ma wielkiej filozofii - po prostu masz zwarcie w obwodzie świec żarowych. Sprawdź ten czerwony kabel który idzie do świec, czy nie ma żadnego zwarcie z silnikiem. Sprawdź po kolei wszystkie świece... Na koniec rozkręć to spalone mocowanie, wyczyść, skręć, i tyle.
Jestes pewien?
Na ta chwile odlacz akumulator bo zaraz bedziesz szukal calej instalacji.
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 15:56   #4
Maniack___1211
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2010
Model: MOndeo
Silnik: TDDi 115
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie Odp: Spalony przewód świec żarowych

Na połączeniu widocznie jest za słaby styk, i przy prądzie 40A , połaczenie się grzeje. A druga sprawa ciepły silnik, i aby świece żarowe sie załączały.
Maniack___1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 16:32   #5
sabcio
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Oława
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Spalony przewód świec żarowych

Na razie samochód stoi z odpiętym akumulatorem. Dzisiaj postaram się sprawdzić świece.

Gdyby było słaby styk i przez to się grzało i topiło to chyba byłoby więcej takich przypadków. Z tego co szukałem na forum to nikt na szczęście się spotkał.
sabcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 16:39   #6
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Spalony przewód świec żarowych

Cytat:
Napisał sabcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na razie samochód stoi z odpiętym akumulatorem. Dzisiaj postaram się sprawdzić świece.

Gdyby było słaby styk i przez to się grzało i topiło to chyba byłoby więcej takich przypadków. Z tego co szukałem na forum to nikt na szczęście się spotkał.
Zadzwon 511 644 445
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 17:45   #7
Maniack___1211
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-12-2010
Model: MOndeo
Silnik: TDDi 115
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie Odp: Spalony przewód świec żarowych

Cytat:
Napisał sabcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na razie samochód stoi z odpiętym akumulatorem. Dzisiaj postaram się sprawdzić świece.

Gdyby było słaby styk i przez to się grzało i topiło to chyba byłoby więcej takich przypadków. Z tego co szukałem na forum to nikt na szczęście się spotkał.
Jak by było zwarcie do masy( obudowy silnika) to by poleciał bezpiecznik ( nawet 60A) jesli bezpiecznik jest cały to przewód się grzeje w tym miejscu podczas grzania świec.
Maniack___1211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 19:07   #8
sabcio
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Oława
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 9
Domyślnie Odp: Spalony przewód świec żarowych

Cytat:
Napisał Maniack___1211 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak by było zwarcie do masy( obudowy silnika) to by poleciał bezpiecznik ( nawet 60A) jesli bezpiecznik jest cały to przewód się grzeje w tym miejscu podczas grzania świec.
No musi być cały bo było napięcie przy grzaniu świec, nie wiem jak się dostać do tego bezpiecznika. Na razie wyciągnąłem przewód do świec. W miejscu spalenia oderwał się ten cały plastik od kabla przy odkręcaniu, co dziwne był zaśniedziały. Świece metodą na żarówkę wszystkie sprawne, miernikiem każda ma po 7.8 oma.

Czyli jest możliwość że to kabel nie wytrzymał? Nie chce mi się w to wierzyć.

EDIT Jutro jakiś elektryk ma spojrzeć na sytuację.
sabcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 21:09   #9
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 03-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Spalony przewód świec żarowych

A jednak . To wina tego kabla , a dokładnie stopki , która łączy go z drugim kablem .
Przerabiałem ten temat .
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2015, 21:24   #10
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Spalony przewód świec żarowych

Cytat:
Napisał Maniack___1211 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na połączeniu widocznie jest za słaby styk, i przy prądzie 40A , połaczenie się grzeje.

Cytat:
Napisał Maniack___1211 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak by było zwarcie do masy( obudowy silnika) to by poleciał bezpiecznik ( nawet 60A) jesli bezpiecznik jest cały to przewód się grzeje w tym miejscu podczas grzania świec.
Jak najbardziej, podzielam wypowiedź kolegi. Wystarczy dokładnie oczyścić kabel idący do świec, pobielić go cyną, zaprasować nową końcówkę kabla na nim i połączyć dokładnie śrubą z kablem na którym jest napięcie do grzania świec żarowych. Połączenie takie dokładnie zaizolować, lub jeszcze lepiej zastosować grubą koszulkę termokurczliwą.

Identyczny przypadek miałem u siebie i tak to właśnie sam zrobiłem, jak piszę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 4.JPG (5.6 KB, 105 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 5.JPG (30.1 KB, 104 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 30-03-2015 o 21:31
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
elektryka , przewód , świece żarowe


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.