Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2018, 21:04   #11
zmtlck
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 200 KM SZARPIE

Panowie
Samochód odstawiłem do nie autoryzowanego serwisu forda w Warszawie.
1. Przeplywkę sprawdzili
2. Eger zaślepiony i programowo wyłączony
3.Turbo sprawdzone.
4. Czujnik pompy paliwa wymieniony
5 Przepustnica wyczyszczona
6.Wymienili mi czujnik różnicy DPF bo zasygnalizowałem że często mi się
wypala co 60, 80 km

brak błędów w komputerze

i nic szarpie .... W końcu zakupiłem sobie kabelek i podpiłem do mojego smaxa
i zauważyłem że wypala się mi co 60 80 czyli to samo co było wcześniej i zauważyłem dwa parametry DPF Load ładuje mi się do 89 i DPF soot 98 i zaczyna się wypalanie . Spada ten pierwszy do 28 % a drugi do 38% i dzisiaj po przejechaniu ok 25 km ten pierwszy nabił się do 59 a drugi do 79%.Objaw zapełnienia .................Panowie czy zapchany filtr DPF może być winowajcą szarpania podczas stałej jazdy...

wykresy z kangurzenia

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

opis parametrów

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

zmtlck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 11:57   #12
fredi
ford::average
 
Avatar fredi
 
Imię: Alfred
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Komorniki woj.Opolskie
Model: Ford S-Max Titanium S
Silnik: 2.2 tdci 200km
Rocznik: 2011
Postów: 53
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 200 KM SZARPIE

Sprawdź czy DPF jest zapchany, w ilu procentach.
__________________
fredi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 15:21   #13
zmtlck
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 200 KM SZARPIE

W środę następną sprawdzam DPF-a
Na pewno zapchany . Wypala mi się co 45 km lub co 80 km
Ostatnio jechałem z Grodziska do Warszawy filtr zaczął mi się wypalać tak jak wjechałem na autostradę.( komputer był podłączony i zasygnalizował mi start wypalania) stan wskaźników w FORSCANIE DPF_SOOT 79% a DPF_LOAD 89%.
Prędkość stała 120 tempomat temperatura 628 stopni i zanim dojechałem do Warszawy wypalanie się skończyło temperatura spadła DPF_SOOT 26% a DPF_LOAD 34% zanim dojechałem do Marek 20 km od końca wypalania DPF_SOOT 69% a DPF_LOAD 76% i zaraz znowu. Na jeden zbiornik to chyba 14 razy lub więcej się wypaleń.
Do pracy mam 42km autostradą - 8 km miasto.
zmtlck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 19:57   #14
latar
FCP member
 
Avatar latar
 
Zarejestrowany: 29-04-2009
Skąd: jeleniogórskie
Model: S-Max TitS
Silnik: 2.2 230KM by heko
Rocznik: 2011
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 200 KM SZARPIE

Odetkaj tego EGRa. W 2.2 się go nie zaślepia jeżeli chcesz żeby DPF został przy życiu.
Mało prawdopodobne żeby filtr był zatkany przy tym przebiegu i takiej eksploatacji (42+8 ). W 2.2 wypala się częściej niż w 2.0 ale poniżej 100km to przesada i obstawiam zaślepionego EGRa. Zanim zaczniesz coś grzebać z DPFem to zrób Forscanem wypalanie serwisowe. Trzeba je zrobić bezpośrednio (dosłownie, na podjeździe w warsztacie) przed wymianą oleju.

Że się tak zapytam bo nie wspominałeś: a filtr paliwa wymieniał?
__________________
Było Mondeo MK3, był Focus MK2, jest pekaes - pierwszy po wizycie u Heko reszta się nie doczekała
latar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2018, 21:15   #15
zmtlck
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 200 KM SZARPIE

Szmira ten dpf... zanim odstawiłam samochód do warsztatu dpf już się często wypalal dlatego mi wymienili czujnik od różnicy ciśnień..na nic dalej się wypala z dużą częstotliwością Po zatkanym egerze to samo co przed. . Na początku raz może 2 na zbiornik....coś jest nie tak bo przed postawieniem samochodu do serwisu wyciągnąłem turbo do sprawdzenia.mala dzwigienka sterująca chyba kierownica była okopcona poza tym byla sprawna. Gość od turbo powiedział że na wyjściu turbo ma duże opory dlatego podejrzewa że dpf może być przytkany. Ostatnio jeżdżę z forscanem i cykl wyglądał w tym tygodniu tak 43,45,80,39 km. Zakład który stara się wychwycić kangurzenie pokoleji wszystko sprawdza. Wszystko teoretycznie działa ok. Tylko zostal jeszcze dpf..podejrzewam jeszcze czujniki temperatury powietrza wlotowego zobaczymy w środę. Jestem przygotowany mam pełny odczyt z pidow podczas kangurzenie. Filtry wymieniam raz na rok ostatnio w kwietniu wszystkie orginalne

Ostatnio edytowane przez zmtlck ; 12-09-2018 o 21:18
zmtlck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2018, 08:32   #16
Dolar84
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-06-2015
Model: S-MAX
Silnik: 2.2
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 200 KM SZARPIE

Zauważałem podobne szarpanie w swoim egzemplarzu - niestety weryfikacja podzespołów nie wykazywała żadnej usterki.
Zastosowałem u siebie dodatek Diesel Power ECOMAX - Millers Oils i mniej więcej po miesiącu jazdy szarpanie ustąpiło. Jeżdżę już od kilku miesięcy na tym i jak dotąd jest ok.
Może warto spróbować - koszt niewielki, a może coś pomoże.
Dolar84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 10:37   #17
zmtlck
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 200 KM SZARPIE

Panowie
Problem po 2,5 roku rozwiązany. Zrobię trochę reklamy dla nieautoryzowany serwisu forda który mi wykrył usterkę. ABSCAR ul.Powałów 17, 03-182 Warszawa. NIE POLECAM SERWISÓW AUTORYZOWANYCH które jak błąd w komputerze nie występuje to nie potrafią naprawić ..
Sprawdziłem wszystko okazało się że w moim aucie padły 4 cewki od wtryskiwaczy .. Wymiana 4 wtryskiwaczy to koszt 4500 zł. Rezultat po wymianie: zero szarpania , silnik dostał wigoru, a najciekawsze spalanie przed wymianą między 8,3-10 litrów a po wymianie 5,6-6,8 no jeszcze nie jechałem z prędkością powyżej 140.

Jestem szczęśliwy ze mam w końcu mam sprawne auto. Jeszcze raz dziękuje zespołowi firmy ABSCAR za naprawę

Bump: sprostowanie moje auto smax 2.2 200KM
zmtlck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 11:01   #18
Dolar84
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-06-2015
Model: S-MAX
Silnik: 2.2
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 200 KM SZARPIE

4 cewki padły - to jakim cudem 2,5 roku auto jeździło, hmm...
Robiłeś może w tym czasie test wtryskiwaczy przed wymianą?
Dolar84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 11:35   #19
zmtlck
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 19-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: mondeo
Silnik: tdci
Rocznik: 2012
Postów: 17
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 200 KM SZARPIE

Nie nic nie robiłem przy silniku

Samochód mam od nowości pół roku po gwarancji zaczął przerywać. Na początku delikatnie i przy obrotach 2000-2300 i stalej prędkości... Wtryski sprawdziłem w dwóch firmach w tym jedna autoryzowany serwis Boscha. Z tą wadą samochód jeździ aczkolwiek parametry nie mieściły się w granicach normy. W tym roku szarpanie było już bardzo mocne oczywiście bez błędu w komputerze + DPF wypalał mi się co 40-60 km . Po wymianie wtrysków wszystko wróciło do normy.. Wtryski były walnięte od nowości ponieważ nigdy nie miałem tak niskiego spalania . Nigdy nie zeszłem poniżej 7,5 litra
zmtlck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2018, 12:02   #20
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: 2.2 tdci 200 KM SZARPIE

Jak 4 cewki od wtryskiwaczy Ci padły to chyba musisz w totka zagrać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem z nadpalonymi cewkami auto by długo nie pojeździło, prędzej czy później z przebiciem musi się spalić do końca. Chyba, że to jakaś wadliwa seria o skrajnych parametrach, jak wtryski się trochę zużyły to np. nie miały już siły otwierać wtrysku prawidłowo.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.