Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2018, 20:12   #1
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie moduł nagrzewnicy - malutki trybik który ulega uszkodzeni w tym module

witam

czy ktoś orientuje się gdzie w PL można dostać ten sławny malutki trybik który ulega uszkodzeni w tym module.

niestety dopadła mnie ta usterka , póki co zrobiłem patent z możliwością regulacji ciepło zimno z pominięciem pokrętła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

znalazłem dostawcę z PL ale obecnie nie mają na stanie

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

wiem , że są dostępne za granicami kraju....ale póki co szukam w PL

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]



zaczyna już mnie irytować ten transit, zachowuje się jak typowe francuskie auto...co tydzień coś nowego hahah , żebym nie dbał o tego busa to ok ale dmucham chucham naprawiam jak tylko coś się popsuje lub jest do wymiany a ten mi takie fochy robi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 2018-03-03 11.22.46.jpg (92.8 KB, 22 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2018-03-03 11.30.15.jpg (81.8 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2018-03-03 11.30.36.jpg (74.5 KB, 17 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2018-03-03 13.50.00.jpg (91.5 KB, 16 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2018-03-03 13.52.17.jpg (59.6 KB, 14 wyświetleń)

__________________
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 21:18   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: moduł nagrzewnicy ford transit

Jest możliwość wykorzystania starego uszkodzonego trybika - opisywałem to już ze dwa trzy razy na Forum.
Pomysł zasadza się na tym, że wyciera się małe uzębienia trybika, ale jest ono z zapasem bardzo długie, natomiast wyciera się w jednym wąskim miejscu. Jeżeli przesuniemy nieco osiowo trybik, zacznie pracować prawidłowo na zdrowej części uzębienia.
W tym celu wystarczy spiłować trybik po stronie małego uzębienia o 2 mm. Po przeciwnej stronie pod duże kółko (czyli pod ślimacznicę) dobieramy podkładeczki o grubości 2 mm. Tak spreparowane kółko, zamontowane z podkładkami przesunie się osiowo o 2 mm, nadal jeszcze będzie pracować prawidłowo na przekładni ślimakowej, a jednocześnie przynajmniej część zdrowego małego trybika pozwoli na prawidłowe działanie całego siłownika.

Przy przedniej nagrzewnicy elektrosiłownik ustawia sie w położeniach pośrednich, dlatego staraj się jak najmniej kręcić ustawieniami temperatury (tu jest inny system regulacji temperatury niż w tylnej nagrzewnicy).

Jeżeli jest to elektrosiłownik tylnej nagrzewnicy: elektrosiłownik przestawia klapy nagrzewnicy z nawiewu zimnego z sufitu na nawiew ciepły z boczków nad podłogą. Ale ten układ nie ma położeń pośrednich - nawet minimalne dodanie gałką temperatury, powoduje całkowite przestawienie nawiewu z górnego na boczny i ciężką pracę elektrosiłownika w pełnym zakresie. Dlatego - aby przedłużyć maksymalnie żywot trybika - nie powinno się zimą skręcać gałki temperatury na minimum. Elektrosiłownik będzie cały czas w w położeniu nawiewu bocznego.
Wystarczy wyłączyć nawiew, ustawiając wentylator na 0. Regulacja temperatury w tylnej nagrzewnicy dokonuje się na sterowanym sygnałem PWM zaworze wodnym nagrzewnicy. Włącza on i wyłącza przepływ ciepłego płynu ze zmiennym natężeniem. Elektrosiłownik nie ma z tym nic wspólnego.
A pasażerom, którzy chcą gałkami kręcić, zagrozić, że połamiesz im ręce. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ja już jeżdżę z tak spreparowanym trybikiem ze trzy lata i oszczędzając układ wg opisu wyżej - nadal działa.
Albo też zrób jak opisałem i spokojnie szukaj zamiennika...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-03-2018 o 21:57
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2018, 21:55   #3
mariusz1978
ford::average
 
Avatar mariusz1978
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-08-2015
Skąd: PIEKARY ŚLĄSKIE
Model: TRANSIT. 110T260
Silnik: 2,2 tdci 81Kw 110PS
Rocznik: 2007.
Postów: 119
Domyślnie Odp: moduł nagrzewnicy ford transit

Prawdopodobnie jutro będę miał części zamienne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzieki Wojtek za info Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



A WIĘC dostałem dzisiaj już naprawiony moduł , jutro montaż , koszt 150 zł + zwrot uszkodzonego modułu

dla zainteresowanych [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Screenshot_20180304-225326.jpg (9.7 KB, 15 wyświetleń)
__________________

Ostatnio edytowane przez mariusz1978 ; 05-03-2018 o 21:12
mariusz1978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.