Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-03-2018, 21:31   #1
necak19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2018
Model: Transit III
Silnik: 2,5
Rocznik: 1989
Postów: 42
Domyślnie Czujnik temperatury cieczy gdzie jest ?

Witam,
Jestem tu nowy i słabo znam się na mechanice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałbym abyście pomogli zlokalizować mi w moim kamperze czujnik temperatury cieczy. W tej chwili nie działa i pomyślałem, że spróbuje sam go wymienić.
I to moje pytania, gdzie on się znajduje? i Czy ciężko go wymienić? Co trzeba zrobić aby go wymienić.
Stoi w mojej miejscowości na złomie kilka transitów i chcę spróbować wymienic sam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

necak19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-03-2018, 23:27   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury cieczy

Masz starszy model Mk3, w którym był albo system wtryskowy CAV Lucas, albo Bosch.
Silniki w tych systemach miały różne obudowy termostatów, w które wkręcony jest czujnik temperatury silnika.
CAV Lucas miały aluminiowa obudowę, a Bosch ebonitową (z tworzywa).
W linku masz rysunek obudowy termostatu do Boscha, ale trzeba wiedzieć, że była ona stosowana także do jeszcze późniejszego systemu Lucas Epic. Epic miał dwa czujniki temperatury - i obydwa pokazane są na rysunku. Jeden do wskaźnika temperatury na desce - to jest nr 16 na rysunku i o ten tobie chodzi. Drugi czujnik nr 32 pracował na potrzeby PCM, czyli elektroniki sterującej pompą Lucas Epic. Ty tego czujnika nie masz i nie masz otworu pod ten czujnik w obudowie termostatu.

W załączniku na zdjęciu masz pokazaną lokalizację czujnika.

Czyli: zdejmujesz wtyk elektryczny z czujnika (jest za obudową termostatu, od strony pierwszego wtryskiwacza) i bardzo ostrożnie wykręcasz czujnik z obudowy. Ostrożnie, bo ma on gwint stożkowy, bardzo ciasno spasowany podczas montażu, a po tylu latach na pewno zapieczony. Także wkręcanie nowego czujnika musi być robione z dużym wyczuciem - jeżeli za mocno wkręcisz, stożkowy gwint rozsadzi obudowę. Lepiej poprawiać za słabo dokręcony i cieknący czujnik, niż przesadzić i rozwalić obudowę.
Można ewentualnie przełożyć z innego Transita całą obudowę z termostatem, ale konieczny jest przy montażu nowy oring między obudowę i głowicę.

Ale jeszcze proponuję, abyś po zdjęciu wtyku z czujnika sprawdził działanie wskaźnika - zwierając i rozwierając piny wtyczki przy włączonej stacyjce i sprawdzając, czy wskaźnik reaguje. Bo wcale nie jest powiedziane, że padł czujnik, mógł paść wskaźnik lub wiązka.
Zauważ też, że czujnik nr 16 ma kilka wykonań i nie wiadomo, czy wszystkie są zamienne.


[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Mk3 czujnik temperatury.jpg (93.1 KB, 106 wyświetleń)
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-03-2018 o 00:12
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 15:46   #3
necak19
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-02-2018
Model: Transit III
Silnik: 2,5
Rocznik: 1989
Postów: 42
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury cieczy

Dzięki za podpowiedzi,
Poszukałem przed chwilą czujnika sam i znalazłem to co na zdjęciu moim. Kabel do niego przypięty był bardzo luźny, jakby nie za dobrze stykał. Wyczyściłem złącze, ścisnąłem kombinerkami i weszło bardzo ciasno.
odpaliłem samochód, pochodził, trochę i wskazówka na zegarach zaczęła chodzić.
Czy naprawiłem to czy to po prostu był cud?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
http://i65.tinypic.com/4tu5qh.jpg
necak19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2018, 17:03   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Czujnik temperatury cieczy gdzie jest ?

Cytat:
Napisał necak19 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy naprawiłem to czy to po prostu był cud?
Kolego, pisałeś o niedziałającym wskaźniku temperatury silnika i pytałeś gdzie szukać czujnika temperatury. Starałem się tobie absolutnie wyczerpująco wytłumaczyć, gdzie zlokalizowany jest ten czujnik - bo napisałeś, że słabo znasz się na mechanice...
Ale ty złapałeś się za czujnik ciśnienia oleju i twierdzisz, że wskaźnik temperatury zadziałał.
Pytasz, czy naprawiłeś i czy to był cud.
Odpowiadam: tak, to był cud.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 14-03-2018 o 17:17
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.