Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2013, 20:18   #1
adiksik
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Świebodzice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 223
Domyślnie Wskazanie rezerwy przekłamuje dlaczego ?

Witam.
Mam takie pytanie. Od niedawna jestem posiadaczem TDCI i przy tankowaniu od rezerwy wchodzi mi do baku 42l. Próbowałem kilka razy dolać powyżej ale pistolet zaraz odbija. Po przejechaniu 520km znów rezerwa. Wg. kompa pozostało 50km do przejechania więc zrobiłem test wskaźników a komp pokazał F 062, to jakby 1/4 baku. Skąd takie przekłamanie?? ktoś ma podobnie?? to dziwne bo zrobienie na pełnym baku 550km dieslem to żenada. Który wskaźnik pokazuje prawdę??

Foto:

http://img812.imageshack.us/img812/6531/cu2g.jpg


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 06-08-2014 o 08:17
adiksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 06:49   #2
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,704
Domyślnie Odp: Wskazanie paliwa

bak w mk3 ma pojemność 59,5 litrów. Skoro rezerwa zapala Ci się przy poziomie 17 litrów (ok 1/3 baku) i komp pokazuje 50 km do końca baku (prosta matma ... auto spala Ci 34 l/100km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) poszukałbym problemu w elementach odpowiedzialnych za taki stan rzeczy (pompa wtryskowa, wtryskiwacze itd.)

520 km na 42 litrach ON to wynik 8 litrów/100 km - z tego co wiem tak bajurę spalają TDCI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 07:06   #3
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Wskazanie paliwa

Rezerwa powinna zapalić i zapiszczeć jak pozostaje 80km później jeszcze raz zapika jak pozostało 40. Tylko w Fordzie to różne dziwne rzeczy się dzieją z tymi wskazaniami. Raz tak miałem, że po odpaleniu wskazywał dystans do przejechania 180 km przejechałem 21 i w trakcie jazdy dystans nagle zrobił się 70km. Innym razem dodawał innym odejmował. Jeśli samochód będzie stał na górce też już będzie inaczej. Co do spalania wg tego co podajesz to dużo za dużo wychodzi po zatankowaniu do pełna dystans do przejechania powinien być ponad 700-750Km.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 14:16   #4
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: Wskazanie paliwa

Albo sam pływak w baku (dokładnie to potencjometr) szwankuje - co było bardzo częste w mk1 i mk2 albo problem z wyliczaniem spalania przez zegary/kompa. Może przekłamywać, któryś z czujników pod maską i komp myśli, że pali więcej zaświecając rezerwę - podobno rezerwa zapala się na podstawie wyliczenia ze spalania dystansu do zera.
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 20:13   #5
adiksik
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Świebodzice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 223
Domyślnie Odp: Wskazanie paliwa

Auto nie spala mi za dużo. Nie w tym problem. Rezerwa zapala się na 80km do końca. Chodzi o to, mało paliwa wchodzi do baku. Skoro od rezerwy zalewam zaledwie 42l a powinno wejść 58l. Albo w baku zostaje 16l i jest źle wskazanie rezerwy albo mam mniejszy bak. To mnie dziwi. kupując diesla liczyłem za na baku zrobię przynajmniej 800km i będę rzadziej zatankować niż auto na gaz a jest podobnie
adiksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 20:36   #6
Juzek
ford::expert
 
Avatar Juzek
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 31-10-2007
Skąd: Legnica
Model: Mondeo Mk4 Kombi Tit S, Fiesta Mk7
Silnik: 2.5T, 1.4
Rocznik: 2009, 2009
Postów: 3,704
Domyślnie Odp: Wskazanie paliwa

to wyjedź całe paliwo do zera i wtedy zobaczysz o co kaman
Juzek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 20:59   #7
adiksik
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Świebodzice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 223
Domyślnie Odp: Wskazanie paliwa

Spoko, też o tym myślałem ale obawiam się konsekwencji zaciągnięcia syfu z baku
adiksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2013, 21:11   #8
PaBlLoO90
ford::advanced
 
Avatar PaBlLoO90
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 09-10-2009
Skąd: Gdynia
Model: MONDEO MK4 GHIA
Silnik: 1,8 TDCI 125 PS
Rocznik: 2009
Postów: 481
Domyślnie Odp: Wskazanie paliwa

Cytat:
Napisał adiksik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Auto nie spala mi za dużo. Nie w tym problem. Rezerwa zapala się na 80km do końca. Chodzi o to, mało paliwa wchodzi do baku. Skoro od rezerwy zalewam zaledwie 42l a powinno wejść 58l. Albo w baku zostaje 16l i jest źle wskazanie rezerwy albo mam mniejszy bak. To mnie dziwi. kupując diesla liczyłem za na baku zrobię przynajmniej 800km i będę rzadziej zatankować niż auto na gaz a jest podobnie
Pkt 1. Nie kierujemy się wskazaniami kumputera , ma swój świat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może układ odpowietrzenia baku działa niewłaściwie , lub zalewasz bak na max-a ( w pełnym zakresie ) do pierwszego odbicia pistoletu ?
__________________
Warto odwiedzici :
sierra : http://www.sierra.internetdsl.pl
Sierra MK2 92 r. 1,8 TD -> Mondeo MK4 2008 r. 1,8 TDCI 125PS GHIA

Ostatnio edytowane przez PaBlLoO90 ; 06-11-2013 o 21:22
PaBlLoO90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 12:09   #9
Pasqd
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2009
Skąd: Szczerców
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0B 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Wskazanie paliwa

Różnica między odczytem poziomu z potencjometru, który pobiera wartości od 0 do 255, a tym co pokazuje wskazówka jest widoczna, ale nigdy wcześniej się z tym nie spotkałem u siebie... może dlatego, że bardzo rzadko włączam test zegarów, żeby sprawdzić wartości jakie pokazuje.
Nie jesteś pierwszy, który ma podobny problem. Na pełnym baku jeżdżąc w większości na trasach można zrobić nawet tysiąc kilometrów. Wskaźnik poziomu w baku działa bardzo różnie, kiedyś po zatankowaniu do pełna wskaźnik spadł mi do zera i zapaliła się rezerwa i dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów wskazówka podniosła się do właściwego poziomu.
Lepiej nie ryzykować jeżdżąc na rezerwie dłużej niż wskazuje komputer, bo konsekwencje zapowietrzenia pompy wtryskowej mogą być różne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pasqd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2013, 18:39   #10
adiksik
ford::advanced
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-12-2008
Skąd: Świebodzice
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2014
Postów: 223
Domyślnie Odp: Wskazanie paliwa

Cytat:
Napisał PaBlLoO90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pkt 1. Nie kierujemy się wskazaniami kumputera , ma swój świat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może układ odpowietrzenia baku działa niewłaściwie , lub zalewasz bak na max-a ( w pełnym zakresie ) do pierwszego odbicia pistoletu ?
Nie bardzo rozumiem.
Auto zalewam zawsze do pełna, do odbicia pistoletu ale kilka razy próbowałem dolać jak pistolet odbił i jak tylko chciałem dolać to znów odbijał
adiksik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.