Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2017, 20:19   #1
canmanski
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Krakow
Model: Nie mam
Silnik: Nie mam
Rocznik: Nie mam
Postów: 0
Domyślnie Nugget - silnik 2.0 i brak mocy

Hej,

Kupiłem kampera. Jest to Ford Transit Nugget z 1986 roku, z twardym, wysokim dachem Reimo i wnętrzem zabudowanym przez Westfalię.

Kamper od kilkunastu lat w Polsce, poprzedni właściciel zafundował mu pełny remont nadwozia. Kilka elementów z przodu jest z nowszej wersji (maska), więc podejrzewam że mógł mieć lekką szkodę... ale mi to nie przeszkadza, bo rama prosta.

Zabudowa w całkiem niezłym stanie - fotele, kanapa, stolik, szafki. Brakuje lodówki i kuchenki (w nich chyba była spirytusowa na wyposażeniu), ale w sumie mam obie rzeczy w wersjach przenośnych z czasów podróżowania Sharanem z namiotem.

Największy problem to silnik - benzyna 2,0 (OHC NAT 57kW) z gazem. Zapala, ale słabo wchodzi na obroty (naciskam gaz, licze do 3 i dopiero cos sie dzieje). Przejechał 300km ostatnio, z prędkością 60-80km/h, spalając ok 12l/100km. Nie oczekuję cudów po tym silniku, ale chyba można go jeszcze wyregulować. W czasie jazdy czasem 'telepie' - ciężko utrzymać stałą prędkość - trzeba albo rozpędzać, albo hamować, inaczej występuje owo 'telepanie'. Podejrzewam wał.

Ma też instalację LPG, ale na gazie pracował jeszcze gorzej. W sumie jest podejrzenie, że słaba instalacja LPG może zaburzać pracę silnika.

Czy zna ktoś warsztat w okolicach Krakowa w którym mogą zrobić serwis?
Chciałbym zrobić kompletny przegląd/serwis silnika i przeniesienia napędu (wał, most). Nie bardzo widzi mi się przekładanie silników, no chyba że jest coś plug & play.

Zdjęcia są na mojej stronie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Bartek


Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-04-2017 o 22:41
canmanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 20:42   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,979
Domyślnie Odp: 1986 Ford Transit Nugget - silnik 2.0 i brak mocy

Niestety - w dziale Transita o benzynowych silnikach w zasadzie mało kto cokolwiek wie.
Spróbuj napisać na PRIV-a do kolegi Rafał A.(antek), on ma dużą wiedzę jeżeli chodzi o silniki Pinto. Tu potrzebny jest człowiek znający Forda Granada, Capri, Sierra i Scorpio, bo tam były montowane te silniki w dużych ilościach. W Transitach to rodzynki...

Ale wydaje mi się, że warto rozważyć opcję zamiany twojego silnika na jakieś silniejsze Pinto z późniejszego Transita Mk4 (114HP - NCA), stosowanego także w Granadzie, Sierra i Scorpio. Do takiego auta obecnie powinieneś mieć trochę więcej zapasu pod pedałem, by bezpiecznie jechać w trasie.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-04-2017 o 21:08
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2017, 21:38   #3
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: 1986 Ford Transit Nugget - silnik 2.0 i brak mocy

Fajna maszyna.
W krakowie mam dobrego mechanika, który ogarnia fordy, a te zabytkowe też zna. Pogadam
Co do speca od tych silnikow, mam w Płocku.
Ja sie średnio podejmuje - brak czasu i zasobu części, remont można by i zrobić, ale pytanie co dalej. Obawiam sie że lepszym wyjsciem wsadzenie czegoś nowszego na wtrysku.
Trzymaj do mnie kontakt i męcz mnie. Ja pogadam z chłopakami co z tego zrobić fajnego silnikowo.

U Ciebie podejżewam że jest piękny gaźnik który dokonał żywota, bo to było probelem tych silnikow szczegolnie majacych LPG
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 09:16   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,979
Domyślnie Odp: 1986 Ford Transit Nugget - silnik 2.0 i brak mocy

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U Ciebie podejrzewam że jest piękny gaźnik który dokonał żywota, bo to było probelem tych silnikow szczegolnie majacych LPG
Silnik NAT to gaźnikowy silnik z lat 1978-1994, czyli aż 16 lat w produkcji (modele Mk2, Mk3 i Mk4), ale równolegle w Mk2 montowany był silnik "ekonomiczny" o obniżonej do 58 bhp mocy, a w modelu Mk3 silnik z jednopunktowym wtryskiem 75 bhp.
Kolegę natomiast chyba najbardziej by ucieszył Pinto z wielopunktowym wtryskiem, montowany był w Transitach Mk4 równolegle z silnikiem jaki ma w swoim aucie, miał moc 114 bhp i był też w Granadzie, Scorpio i w Sierra (w różnych odmianach).
Zajrzałem z rozpędu na Allegro i są tam takie rodzynki:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-04-2017 o 09:59
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 09:43   #5
canmanski
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 03-04-2017
Skąd: Krakow
Model: Nie mam
Silnik: Nie mam
Rocznik: Nie mam
Postów: 0
Domyślnie Odp: 1986 Nugget - silnik 2.0 i brak mocy

Hej,

A po czym poznać?

Bo tabliczka znamionowa mówi: NAT
Dodałem na ostatnim zdjęciu na mojej stronie...
tabliczka.jpg

A jeśli chodzi o moje oczekiwania, to:

- Niezawodność - żebym mógł spokojnie pojechać w trasę ok 7000 km w Czerwcu/Lipcu
- prędkość podróżna ok 90km/h, przy rozsądnym spalaniu (ca.10l/100km).
- Jeżeli spalanie byłoby na tym poziomie, to mogę wywalić LPG. Wkurza mnie brak miejsca na koło zapasowe. Ale równie dobrze mogę kupić lepszą/nowszą instalację...

Dzięki za linki do aukcji. Teraz pytanie, czy znajdę kogoś, kto zrobi taką przekładkę od początku do końca. No i czy silnik rzeczywiście pasuje, czy trzeba będzie rzeźbić - czego wolałbym uniknąć...
Będę męczyć kolegę Rafała A.


Bartek

Ostatnio edytowane przez canmanski ; 24-04-2017 o 10:07
canmanski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 10:17   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,979
Domyślnie Odp: 1986 Nugget - silnik 2.0 i brak mocy

Cytat:
Napisał canmanski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A po czym poznać?
No... Jeżeli masz gaźnik, to masz pewnie NAT. Dodatkowo w Transicie dieslu końcówka numeru VIN była taka sama jak nr silnika, może w benzynie jest tak samo? Sprawdź nr silnika i porównaj z VIN, może jest tak jak w dieslu...
Jeżeli masz wtrysk EFI, to masz nadal tylko 75 koni, chyba że to późniejszy wielowtrysk - ale to 114 koni i byś czuł, że jest szał i ktoś by już przekładał silnik.
Przy silniku Pinto pasuje zapewne on do skrzyni, także łapy pasują, nie musisz jeździć silnikiem po komorze - generalnie jest najmniej roboty ze wszystkich opcji. Rzeźba zawsze jest z instalacjami.
Pytanie co ze skrzynią - czy zmieniać, czy nie, bo od razu powstaje problem wału - więc koszty idą w górę...
Te aukcje są o tyle atrakcyjne, że silniki siedzą w komorze i można rwać wszystkie instalacje potrzebne do przekładki. Kupując sam silnik robi się masakra z szukaniem części.
Masz problem...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-04-2017 o 10:25
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 12:38   #7
D F
ford::advanced
 
Avatar D F
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Transit T260, T300, Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI, 2.3 lpg, 2.3 lpg
Rocznik: 2005, 2006, 2001
Postów: 245
Domyślnie Odp: Nugget - silnik 2.0 i brak mocy

Można też wziąć silnik od sierry/scorpio i nie montować wtrysku tylko pozostać przy gaźniku. Oczywiście nie tym transitowym "szufladzie" tylko od osobowych. Będzie potrzebny inny kolektor ssący pod taki gaźnik. Dzięki temu nie będzie dużej ingerencji w elektrykę (właściwie żadna). A ta niewielka różnica mocy między wtryskiem a gaźnikiem w kamperze myślę, że nie będzie znacząca. Zasilanie gazem gaźnika też jest tańsze i proste w obsłudze. Nie trzeba żadnych komputerów, sond lambda, czujników itp...
D F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 12:50   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,979
Domyślnie Odp: Nugget - silnik 2.0 i brak mocy

Cytat:
Można też wziąć silnik od sierry/scorpio i nie montować wtrysku tylko pozostać przy gaźniku. Oczywiście nie tym transitowym "szufladzie" tylko od osobowych.
To ma ok. 100 koni z gaźnikiem Webera. Jeżeli - jak piszesz - to jest tak mała ingerencja w silnik, to warto poszukać tych bebechów, bo przyrost mocy nadal zachęcający jest. Ja myślałem, że tam wałek jest inny, a może i głowice trochę się różnią - ale nie znam tych silników ani w ząb.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-04-2017 o 12:55
wojtekjanus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 16:34   #9
D F
ford::advanced
 
Avatar D F
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 16-01-2015
Skąd: Wrocław
Model: Transit T260, T300, Galaxy
Silnik: 2.0 TDCI, 2.3 lpg, 2.3 lpg
Rocznik: 2005, 2006, 2001
Postów: 245
Domyślnie Odp: Nugget - silnik 2.0 i brak mocy

W sprawie takich silników najlepiej pytać na capri.pl
D F jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2017, 19:17   #10
Kalamitek
ford::average
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 05-05-2011
Skąd: Przemyśl
Model: Transit Euroline
Silnik: 2.5TD
Rocznik: 1996
Postów: 108
Domyślnie Odp: Nugget - silnik 2.0 i brak mocy

Miałem Pinto 2.0 NET w Polonezie.
Na początek zaczął bym od wymiany kabli WN, świec, i kopułki z palcem na aparaie zapłonowym ( szarpanie podczas jazdy). Potem ustawienie zapłonu (nie wkręcanie się na obroty to za wcześnie ustawiony zapłon). Do pełni szczęścia kupił bym jeszcze zestaw naprawczy do gaźnika ( tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) i auto powinno odżyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kalamitek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.