Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2017, 19:54   #1
jasko333
 
Postów: n/a
Smile jaki fotelik dziecięcy ??

Witam.Mam pytanie jako że niedługo zostane szczęśliwym ojcem mam pytanie..jakie mocowanie itd.pasuje do c-maxa z 2005 r.jestem zielony w temacie samochodowych fotelików dzięcięcych (jakiś dodatkowy pas wystaje z podsufitki,do czego on służy)czy są jakieś dedykowane rozwiązania do tego modelu??Będe bardzo wdzięczny za jakieś podpowiedzi..pozdrawiam!!

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-11-2017, 20:13   #2
maaster
ford::average
 
Avatar maaster
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 28-08-2017
Skąd: Płock
Model: Fokus C-Max Trend
Silnik: 1.8 120 KM
Rocznik: 2004 Grafiotwy
Postów: 166
Domyślnie Odp: jaki fotelik dziecięcy ??

Ten dodatkowy (pod sufitem) pas opina osobę siedzącą w środku kanapy.
W sprawie fotelika nie pomogę. Moje są "za stare" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pzdr
maaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 10:17   #3
klodis
ford::advanced
 
Avatar klodis
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 19-03-2014
Skąd: Warszawa - Białołęka
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1.8 benzyna 125KM
Rocznik: 2005
Postów: 365
Domyślnie Odp: jaki fotelik dziecięcy ??

Opcje w fotelikach masz dwie, pierwsza to fotelik uniwersalny czyli zapinany po prostu pasem, według zaleceń producenta, druga opcja trochę droższa to kupienie bazy ISOFIX, takie uchwyty masz w tylnych fotelach, mogą być ukryte za tapicerką. Bazę montujesz za pomocą tych uchwytów na fotelu potem tylko wpinasz lub wypinasz fotelik jednym kliknięciem, baza zostaje cały czas, ta opcja jest wygodniejsza bo nie męczysz się za każdym razem w zapinanie i odpinanie pasów jak w przypadku fotelika uniwersalnego. Ja osobiście używałem fotelik uniwersalny i wszystko było ok.
__________________
Pozdrawiam

Tomek/ FORD Focus C-MAX 1,8b 125KM
klodis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-11-2017, 10:45   #4
Łukasz Okularczyk
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 12-11-2017
Skąd: Sosnowiec
Model: focus
Silnik: 1.6 100km
Rocznik: 2008
Postów: 38
Domyślnie Odp: jaki fotelik dziecięcy ??

Kolego polecam fotelik montowany tyłem do kierunku jazdy. I nie tylko ten pierwszy tzw nosidełko ale i następne. My mieliśmy maxi cosi mobi i mała jeździła chyba jakoś do czterech lat. Mogę go śmiało polecić pod warunkiem że będziesz go woził tylko w jednym aucie bo montowany jest pancernie i trochę zajmuje przekładka do innego. No i najlepiej przymierzyć przed kupnem bo nie do wszystkich samochodów pasuje. Poza tym plecam stronę fotelik.info . Ja dowiedziałem się tam wielu ciekawych rzeczy. Pozdrawiam.

Wysłane z mojego SM-J320FN przy użyciu Tapatalka
Łukasz Okularczyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2017, 18:30   #5
Gregi86
ford::professional
 
Avatar Gregi86
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Holandia
Model: focus C-max/ mondeo mk4
Silnik: 1.8 PB/ 2.0 TDCI
Rocznik: 2005/2008
Postów: 1,564
Domyślnie Odp: jaki fotelik dziecięcy ??

opcji jest wiele,
wszystko zalezy czy bedziesz przekladal je z jednego auta do drugiego czy beda tylko w jednym.
na poczatek i tak musisz kupic fotelik w ksztalcie "kolyski"
co do fotelika dla starszych dzieci to wez pod uwage wygode siedziska (istotne w dalszych trasach) oraz czy pozniej mozesz uzyc jedynie siedziska jako podkladki
Gregi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2017, 21:30   #6
Paweł1
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 30-01-2012
Model: c-max
Silnik: 1,6 benz 115km + lpg
Rocznik: 2005
Postów: 161
Domyślnie Odp: jaki fotelik dziecięcy ??

Przez pierwszy rok dziecko musi jeździć w foteliku nosidełku oczywiście tyłem do kierunku jazdy. My mieliśmy Maxi Cosi Citi , bo taki był w komplecie z wózkiem. Sprawował się bardzo dobrze. Po roku przyszedł czas na większy i wybór padł na Espiro Delta ze względu na możliwość montażu przodem i tyłem do kierunku jazdy. Przez prawie rok mała jeździła jeszcze tyłem. Ważne , że fotelik dość dużo się odchyla. Dziecko może w nim spać i nie leci mu główka do przodu. Obecnie mała ma 3,5 roku i dalej z niego korzystamy. Mieści się bez problemu , choć nie jest mała jak na swój wiek. Oba foteliki montowałem z tyłu na środkowym siedzeniu pasem wychodzącym z podsufitki. Espiro ustawiony przodem do kierunku jazdy jest dość dobrze spasowany z pochyłością fotela i przy dobrze napietym pasie trzyma się wcale nie gorzej niż na isofixie.
Paweł1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2017, 22:02   #7
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: jaki fotelik dziecięcy ??

Tak jak koledzy pisza, na poczatek tzw. nosidelko czyli od 0 do ok 1 roku ale to zalezy od nosidelka i przedewszystkim od wzrostu i wagi dziecka - nie powinne dziecku wystawac nozki ani glowka poza nosidelko, no i wiadomo tylem do kierunku jazdy (z przodu TYLKO z wylaczonym AirBagiem!). Natomiast jak wyrosnie z nosidelka to jest kilka wersji fotelikow zaleznych od wieku/wagi dziecka a wybor zalezy m.in. od budzetu. A przy wyborze warto tez sprawdzic jak dany fotelik wypadl w testach zderzeniowych np. w ADAC. Ja uzywam (tzn corka ) fotelik szwedzkiej marki BeSafe z ISOfix, nie pamietam jaki model ale w testach mial wysokie noty i byl ogolnie polecany. Pozatym przy zakupie zostalem poinformowany ze w razie wypadku BeSafe wymieni fotelik na nowy aczkolwiek nie licze na skorzystanie z oferty.

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 14:23   #8
Karolbaranski
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: jaki fotelik dziecięcy ??

Na co dzień pracuję w sklepie z fotelikami, codziennie zdarzają się rodzice, którzy najchętniej wzięliby pierwszy lepszy fotelik lub ten, który wpadnie im w oko - Przez myśl im nie przejdzie, że foteliki mają swoje certyfikaty, wyniki w testach zderzeniowych oraz kilka innych istotnych kwestii. Wybór fotelika powinno się rozpocząć od określenia 3 kluczowych kwestii: Wiek dziecka, waga dziecka oraz model samochodu.

Jeśli mielibyście Panowie jakieś konkretne pytania o dany fotelik to zapraszam do naszej specjalnej grupy na FB " Foteliki obrotowe Pytania / Opinie " na której wraz z innymi specjalistami z branży odpowiadamy na wszystkie pytanie dot. fotelików samochodowych.

Link do grupy: https://www.facebook.com/groups/1416202398445437
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2018, 15:40   #9
Lewsey89
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-12-2017
Skąd: Polska
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 137
Domyślnie Odp: jaki fotelik dziecięcy ??

Cytat:
Napisał Karolbaranski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli mielibyście Panowie jakieś konkretne pytania o dany fotelik to zapraszam do naszej specjalnej grupy na FB " Foteliki obrotowe Pytania / Opinie " na której wraz z innymi specjalistami z branży odpowiadamy na wszystkie pytanie dot. fotelików samochodowych.

Link do grupy: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Polecam kontakt ze sklepem, szczególnie takim, który może pochwalić się wykwalifikowaną kadrą. Wszystkim będę polecał i każdego nakłaniał na fotelik tyłem do kierunku jazdy.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

polecam lekturę. Pamiętajcie dziecko to Wasz największy skarb. Nie pozwólmy aby przez naszą niewiedzę, wygodę czy pozorne oszczędności stała się jakakolwiek krzywda. Każdy niech podejmuje decyzje samodzielnie lecz byłem, jestem i będę orędownikiem fotelików tyłem do kierunku jazdy.

Pierwszy fotelik najlepiej kupić osobno nie z wózkiem, chyba że oferują bazę isofix lub bazę na pas. Nie wierzę, że za każdym razem idealnie przełoży się pas wokół fotelika. Gdy pozapinałem swoją bazę od "kołyski" pasami bezpieczeństwa(miała też isofix) to tak mocno się trzymała, że jak za nią szarpałem to ani nie drgnęła a samochód bujał się na lewo i prawo.

Najważniejsza sprawa! Nawet fotelik za 5000zł nie uchroni naszej pociechy jeśli będzie źle zamontowany lub dziecko będzie źle zapięte.
Lewsey89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.