Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2014, 16:18   #1
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Jak sprawdzić ładowność mojego modelu?

Witam Panów.
Nic konkretnego nie znalazłem, oprócz opisów rzeczywistych możliwości Transitów czy ogólnych informacji na temat ładowności jakichś modeli...
Ja natomiast musiałbym wiedzieć, jaką dokładnie ma ładowność samochód, którym jeżdżę? I tak:
- w dowodzie rejestracyjnym ładowności nie podano, natomiast maksymalna masa całkowita to 3000kg, dopuszczalna masa całkowita to również 3000kg, a masa własna to 1828kg. Czy mam rozumieć, że wg dowodu rejestracyjnego, ładowność tego auta to 3000kg - 1828kg = 1172kg ?
- dużo bardziej jednak, interesują mnie dane z tabliczki przy drzwiach pasażera. Doświadczyłem już bowiem na własnej skórze, że w Anglii pana inspektora z Vosa, nic nie obchodziły wpisy w dowodzie rejestracyjnym a jedynie ładowność określona właśnie na tej tabliczce. Poniżej zamieszczam zdjęcie, czy ktoś może mi ją rozszyfrować i napisać, co jest co?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 16:28   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ładowność mojego modelu?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

W punkatach 5 i 5 powinno być raczej: dopuszczalny nacisk na przednią lub tylną oś.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-04-2014 o 16:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 17:02   #3
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ładowność mojego modelu?

To ciekawe... gdy nas zatrzymano do kontroli, inspektor kazał wjechać na wagę, która pokazywała łączną masę pojazdu. Następnie na podstawie tabliczek stwierdził przeładowanie jednego z pojazdów (VW T5 - nie wiem jakie tam były dane na tabliczce) a w drugim stwierdził, że obciążenie jest dopuszczalne (Transit - ważył 2600 kg). Więc jak...?
A czy chociaż dobrze rozumiem, że wg informacji w dowodzie, ładowność to wspomniane 1172kg?

Ostatnio edytowane przez Ursus_81 ; 23-04-2014 o 17:38
Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 17:54   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ładowność mojego modelu?

Cytat:
Napisał Ursus_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Więc jak...?
W czym problem? Jeżeli masa rzeczywista przekroczyła DMC, to T5 był przeładowany... Natomiast jeżeli DMC Transita było 3000 kg, a zważony miał masę rzeczywistą 2600 kg - to nie był przecież przeładowany.
Cytat:
Napisał Ursus_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy chociaż dobrze rozumiem, że wg informacji w dowodzie, ładowność to wspomniane 1172kg?
Tak.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-04-2014 o 17:57
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 19:36   #5
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ładowność mojego modelu?

OK, zamotałem się we wcześniejszym poście - za szybko... Więc uzupełniając informacje: wg wpisów w dowodzie rejestracyjnym, T5 nie był przeładowany, ale wg tabliczki znamionowej, byłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Pan inspektor wziął pod uwagę oczywiście informacje z tabliczki i nie dyskutowałem nawet na ten temat. Z własnego doświadczenia wiem, że w dowodach rejestracyjnych często wpisywane są wyssane z palca bzdury...
Dlatego też, chciałem się dowiedzieć, co oznaczają wpisy na tabliczce znamionowej, aby kierować się nimi, a nie dowodem rejestracyjnym.

Ostatnio edytowane przez Ursus_81 ; 23-04-2014 o 19:39
Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 08:44   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ładowność mojego modelu?

Ani w dowodzie, ani na tabliczce nie podaje się ładowności. Czyli po prostu nie wolno przekraczać DMC.
Ale generalnie wszystko nie jest takie proste jak by chcieli inspektorzy na drodze. Ani dowód, ani tabliczka znamionowa nie uwzględniają szeregu odstępstw, jakie dopuszcza fabryka. Są one zawarte w dwóch dokumentach, które właściciel w zasadzie powinien mieć: Fahrzeugebrief (tzw zielony brief) oraz EG-Ubereinstimmungsbescheinigung (co za straszna nazwa... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.). Przy zakupie auta produkcji spoza Niemiec, te dwa dokumenty też występują, ale na szczęście pod inną nazwą.

Np w zielonym briefie podana jest masa holowanej przyczepy oraz DMC całego zestawu, ale w uwagach tego dokumentu dopuszcza się 8% wzrostu. Powstaje pytanie: czy trzeba było się wykłócać w Urzędzie przy rejestracji aby wpisali masę przyczepy nie 1800kg, ale 2000kg. A może jednak lepiej jest pokazywać na trasie inspektorowi tłumaczenie briefu z niemieckiego ze stemplem tłumacza przysięgłego? Naprawdę nie mam pojęcia...

Podobnie jest z wieloma innymi danymi, jak np rozmiar kół (dopuszcza się czasem kilka różnych rozmiarów), masą własną (dopuszcza się dużo większą w zależności od zamontowanego wyposażenia), itd, itd. Tych informacji nie uwzględnia ani dowód, ani tabliczka znamionowa.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-04-2014 o 09:01
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 11:14   #7
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ładowność mojego modelu?

Czyli rozumiem, że takie dokumenty powinna otrzymać osoba, która zakupiła samochód jako nowy z salonu? Czy mają one jakieś polskie odpowiedniki/nazwy? Oba samochody Transit, jakimi dysponuję, zostały zakupione w kraju w salonie, ale moja firma jest ich drugim użytkownikiem i ww. dokumentów nie posiadamy. Tak z czystej ciekawości zainteresowałbym się tematem, niezmiennie bowiem właścicielem pojazdów jest ten sam bank (leasing), mogę spróbować skierować zapytanie o te dokumenty...
Auta jeżdżą po Europie, do tej pory mieliśmy dwie przygody z kontrolą, z czego raz był problem z przeładowaniem, może warto mieć coś więcej, bo się słyszy tu i ówdzie, że różne czasem zwyczaje mają panowie inspektorzy...
Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 11:35   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,980
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ładowność mojego modelu?

Cytat:
Napisał Ursus_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli rozumiem, że takie dokumenty powinna otrzymać osoba, która zakupiła samochód jako nowy z salonu?
Moim zdaniem tak - ale niestety jeszcze nigdy nie kupowałem nowego auta w salonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , więc na 100% nie wiem.
W każdym razie bez niemieckiego briefu i jego tłumaczenia przez przysięgłego tłumacza Urząd Komunikacji nie kiwnie palcem.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 24-04-2014 o 11:38
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 07:23   #9
Ursus_81
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: Transit 300L Trend
Silnik: 2.2 DURATORQ-TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 36
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ładowność mojego modelu?

Ok, dzięki za wszystkie informacje. W wolnej chwili spróbuję ustalić, czy takie dokumenty do naszego pojazdu zostały wydane i czy są do odzyskania. Jak mi się coś uda ustalić, napiszę, może komuś się to przyda.
Ursus_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-04-2014, 08:05   #10
bksfuo
ford::advanced
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Białystok
Model: mk5, mk6, master,LT46,canter
Silnik: 2.5d;2.0;1.9 ;2,2; 2,8; 2,8
Rocznik: 1997, 2003, 2005, 2005, 1997,2003
Postów: 307
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić ładowność mojego modelu?

Cytat:
Napisał Ursus_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z własnego doświadczenia wiem, że w dowodach rejestracyjnych często wpisywane są wyssane z palca bzdury...
.
Biorąc nowego forda w 2003r. wpisali mi vat 4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bksfuo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.