Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2014, 21:20   #1
rurku
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Kraków
Model: focus mk2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 6
Unhappy auto nie odpala, zablokowany układ kierowniczy

witam, czy mógłby mi ktoś pomóc w zdiagnozowaniu problemu - mianowicie po odbiorze samochodu od mechanika (wymiana węża od turbo, natomiast miesiąc wczesniej regeneracja wtryskiwaczy) przejechaniu ok 40/50 km odpalam autko, ujechałem moze 20/30 metrów po czym zaświeciły się wszystkie mozliwe kontrolki oraz zablokowała sie kierownica, zgasiłem auto w nadziei że ponowne odpalenie rozwiaze problem, ale auto ani drgnie! nawet nie kręci, totalnie nic sie nie dzieje! dodam jeszcze że przy hamowaniu słychać jakby obcieranie klocków (możliwe ze zużyte ale mimo tych czujników przy klockach auto powinno chociaż zapalic a tu nic). czy przyczyną moze być immobilizer lub abs? proszę bardzo o rade co robić bo już nie mam siły do tego auta..z góry bardzo dziekuję.

rurku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2014, 21:32   #2
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: auto nie odpala, zablokowany układ kierowniczy

Cytat:
Napisał rurku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ujechałem moze 20/30 metrów po czym zaświeciły się wszystkie mozliwe kontrolki oraz zablokowała sie kierownica, zgasiłem auto w nadziei że ponowne odpalenie rozwiaze problem, ale auto ani drgnie! nawet nie kręci, totalnie nic sie nie dzieje!
Konrad, jeśli to możliwe, na początek zamontuj inny akumulator. Z Twojego opisu, to objawy urwanej celi, akumulator umarł.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2014, 21:36   #3
rurku
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Kraków
Model: focus mk2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: auto nie odpala, zablokowany układ kierowniczy

akumulator? palił zawsze od razu, nigdy nie było z tym problemu, poza tym przed odpaleniem silnika zgasiłem go dosłownie na 10 minut a wczesniej przejechałem 15 km..
rurku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2014, 21:41   #4
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: auto nie odpala, zablokowany układ kierowniczy

Cytat:
Napisał rurku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oraz zablokowała sie kierownica
raczej jest to niemożliwe
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2014, 21:45   #5
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: auto nie odpala, zablokowany układ kierowniczy

Cytat:
Napisał rurku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
auto ani drgnie! nawet nie kręci, totalnie nic sie nie dzieje!
Tak napisałeś. Uwalona cela nie daje objawów wcześniej, po prostu przestaje płynąc prąd i może to się stac w każdej chwili.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2014, 22:41   #6
rurku
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Kraków
Model: focus mk2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: auto nie odpala, zablokowany układ kierowniczy

podjechałem z kolegą wyciagnelismy akumulator, włożyliśmy z powrotem, wszystko działa, radio, szyby, światła. no kierownica moze nie zablokowana ale straciła wspomaganie. świeci sie tylko (a w zasadnie mruga pulsacyjnie) dioda od alarmu? ta między wskaźnikiem temp. a ilościa paliwa. kolejny kumpel twierdzi ze padł alternator
rurku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2014, 23:51   #7
rurku
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 16-07-2014
Skąd: Kraków
Model: focus mk2
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 6
Domyślnie Odp: auto nie odpala, zablokowany układ kierowniczy

dobra, poczytałem na chłodno przy piwku, wywnioskowałem ze to immobiliser jest winowajcą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kreski na wyświetlaczu i mrugajaca kontrolka, jutro znajomy ma go podpiąć pod kompa wykasować błędy i cofnąć zegary ale teraz pytanie czy na długo to pomoże czy nie przytrafi mi sie ta usterka gdzieś w trasie czy lepiej od razu wymienić zegary, a jeżeli tak to lepiej na te starsze przed liftem czy juz te nowsze?
rurku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2014, 08:01   #8
RedFord
ford::advanced
 
Avatar RedFord
 
Imię: Redzia
Zarejestrowany: 11-05-2011
Skąd: Radom
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 341
Domyślnie Odp: auto nie odpala, zablokowany układ kierowniczy

Fajnie że użytkownicy rozwiązują sami swoje problemy, dzieląc się z innymi wiedzą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
__________________
_______________________________________

http://i33.tinypic.com/2qxnfwk.jpg


RedFord jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2014, 09:51   #9
pro-choice
ford::average
 
Avatar pro-choice
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 06-10-2014
Skąd: Szczecin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: auto nie odpala, zablokowany układ kierowniczy

Cytat:
Napisał rurku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobra, poczytałem na chłodno przy piwku
Oooo i to jest sposób ... przy piwku zawsze się ma więcej pomysłów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pro-choice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2014, 11:46   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: auto nie odpala, zablokowany układ kierowniczy

Cytat:
Napisał rurku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dobra, poczytałem na chłodno przy piwku, wywnioskowałem ze to immobiliser jest winowajcą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kreski na wyświetlaczu i mrugajaca kontrolka, jutro znajomy ma go podpiąć pod kompa wykasować błędy i cofnąć zegary ale teraz pytanie czy na długo to pomoże ....?
A co ma cofnięcie zegarów do rozwiązania problemu? I czy przyzwoicie jest tym się chwalić?
Zegary mają zimne luty na 90% i albo trzeba zegary rozebrać i porządnie przelutować piny złącza oraz wszystko co jest podejrzane albo wymienić je na poliftowe.
Kasowanie błędów nic w tej sytuacji nie zmieni - to już prościej od razu zaklinać "abra kadabra"...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blokada , focus mk2 , nie odpala



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.