Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-12-2017, 20:25   #31
akrom89
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-09-2017
Skąd: Opole
Model: Focus Mk3
Silnik: 1.6 105
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze. Benzyna

Witam. Pytanie do jadla lub innych borykających się z problemem błędu katalizatora. Ktoś próbował tulejki lub emulatora z pozytywnym skutkiem? Czy tylko kasujecie.

akrom89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2017, 20:44   #32
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze. Benzyna

Próbowałem patentu z tulejką. Ale w warsztacie spasowali z odkręcaniem, bali się urwać zapieczone. Nie byli to jednak specjaliści tłumikowcy. Na razie się poddałem. Kasuję smartfonem co ok 140 km.
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 05:44   #33
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze. Benzyna

Czołem,
Trafiłem tutaj, nie będę więc zakładał nowego tematu. Problem dotyczy konkretnie C-maxa MK2, silnik 1.6, 105KM, 130.000km przebiegu.
Mam problem z poszarpywaniem samochodu i wypadaniem zapłonów na 2 i 3 cylindrze, ale tylko podczas jednostajnej jazdy, na obrotach jałowych się nie zdarza, z pedałem gazu w podłodze też jak ręką odjął, przy jednostajnej jeździe jest katastrofa.
Wymieniłem cewkę i kable WN, nowe świece, sprawdzona kostka i wiązka do cewki, wszystko ok. Wymieniłem też sondę lambda, bo pojawiał się błąd P0420, katalizator fizycznie cały, sprawdzany endoskopem.
Wczoraj odłączyłem przepływomierz i...jak ręką odjął, może nie eliminuje problemu całkowicie, ale wypadanie zapłonów jest na poziomie 1-2, nie 20-50, jak z podłączonym MAF-em.

Dużo czytałem na ten temat i nie wiem, czy ryzykować, wyrzucić kasę na przepływomierz, czy szukać od razu speca od przeprogramowania PCM?
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 08:42   #34
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze. Benzyna

Przerabiałem przy 100k przebiegu w tym samym silniku (105 km, dwie sondy lambda, jedna przed i jedna za katalizatorem), ale w FF MK3 2014. Nie wiem czy w C-Maxie się czymś różni ten silnik... U mnie konieczna była aktualizacja całego softu wraz z korekcją wtrysków i zmiana jednej sondy przed katalizatorem (nie na zamiennik). Tyle. Nic więcej nie trzeba robić.

To znany problem silników TiVCT w FF MK3. Internet twierdzi często, szczególnie portale motoryzacyjne, że to problem z wadliwymi sterownikami silnika, które kosztują majątek - to nie jest prawdą, bo ten problem o którym piszą, występuje owszem, ale dotyczy tylko mapy w tym sterowniku, a nie całego sterownika. Ja też tak myślałem, a w ASO mi powiedzieli przez telefon, że z pana sterownikiem wszystko dobrze i do wymiany jest tylko to, co podałem wyżej. ASO ma na to procedurę pod konkretnym numerem. Nie pamiętam jakim. Zrobili mi to w godzinę czy dwie.. 3/4 ceny było niestety za oryginalny "czujnik hego", czyli tą lambdę. Fordy nie trawią zamienników tego, ale to wiedziałem już wcześniej z nieautoryzowanych warsztatów.
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2024, 05:26   #35
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze. Benzyna

Problem rozwiązany. Oprogramowanie PCM zostało zaktualizowane do najnowszej wersji, jak kolega wyżej napisał, problem jest z mapą zapłonu, podobno wtryskiwacze gubią kalibrację i zaczyna się jazda. Po aktualizacji PCM czuć, że zmodyfikowana w jakimś stopniu została mapą zapłonu, da się odczuć, że zmieniła się trochę charakterystyka silnika i reakcja na gaz.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2024, 09:01   #36
AdoKrycha007
ford::professional
 
Avatar AdoKrycha007
 
Imię: AdoKrycha007
Zarejestrowany: 07-04-2014
Skąd: Kraków
Model: Focus MK3 Kombi i Focus MK4 Kombi
Silnik: 1,6 Duratec 105 KM Euro 5 (MK3) i 1,5 EcoBoost 150 KM Euro 6 (MK4)
Rocznik: 05.2014 (MK3) i 09.2019 (MK4)
Postów: 1,517
Domyślnie Odp: Wypadanie zapłonu na 2 i 3 cylindrze. Benzyna

mówiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a ludzie wymieniają pół auta, albo za tysiące cały sterownik fizycznie...
AdoKrycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.