Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-11-2019, 17:34   #1
John04
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fiesta, Kuga
Silnik: 1.4 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2013
Postów: 84
Domyślnie Strzelanie z przedniego napędu, zawieszenia

Witam. Pacjent Ford Kuga 2013 PowerShift 4x4 2.0 163 km. Wjeżdżając pod wzniesienie coś strzeliło tak jak by w napędzie lub zawieszeniu. Co ciekawe jadąc do tyłu lub stojąc i kręcąc kołami nic nie słychać tylko jadąc do przodu. Strzały są mocne aż wibruje autem i słychać ich bardziej przy lewym, prawym kole. Byłem pewny że to wewnętrzny przegub, więc chciałem go zakupić i co się okazało nigdzie nie mogłem dostać nawet w salonie Forda i zamówiłem używaną półoś lewą, zamontowałem i dalej jest to samo. Pany pomóżcie może miał ktoś z was taki problem. Z góry dzięki.

John04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2019, 14:56   #2
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Strzelanie z przedniego napędu, zawieszenia

Najlepiej jechać na diagnostykę albo sprawdzić na podnośniku kolumnowym. Która oś? Przy 4x4 mogła pójść podpora wału, może łożysko...
Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 10:57   #3
John04
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fiesta, Kuga
Silnik: 1.4 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2013
Postów: 84
Domyślnie Odp: Strzelanie z przedniego napędu, zawieszenia

Wiem coś więcej na ten temat i za ciekawie to nie wygląda. Najbliższy mechanik stwierdził że robiona była skrzynia biegów ( co posiadam książkę serwisową niemiecką pierwszego właściciela tego auta i tam nic nie pisze o takowej naprawie. Dziwne. ) i przy remoncie tej skrzyni był rozbierany także tylny most. W tym moście brakowało kilka śrub a reszta się poluzowała przez to coś się tam wydarzyło. Mechanik powkręcał brakujące śruby co pozwoliło mi wrócić do domu, ale bicie choć dużo mniej odczuwalne nadal jest, najbardziej objawia się przy szybkim ruszaniu i kick downie. Stwierdził on że mogła ulec uszkodzeniu podpora wału i przegub wału. Na piątek jestem umówiony z Bosch service na diagnozę, choć nie ukrywają że boją się podejść do tematu. Teraz pytanie dlaczego tych śrub tam nie było i jak był serwisowany w ASO czy mechanicy mogły dopuścić się takiej pomyłki i nie złożyć tak jak należy tego mostu? Dodam że wymieniając wkład filtra oleju, cała ta plastikowa nakrętka od filtra była strasznie zmolestowana a od filtra kabinowego ta klapka miała urwany uchwyt mocujący. Jak tak wygląda serwisowanie w niemczech aut przez ASO to ja dziękuję. Będę was informował co dalej.
John04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 11:22   #4
Rafik75
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 02-08-2019
Skąd: nd
Model: Kuga II
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 36
Domyślnie Odp: Strzelanie z przedniego napędu, zawieszenia

Fajnie, że już coś wiesz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W ASO nie pracują przecież nadludzie. Tylko tyle lepsi od nas, że mają dostęp do dokumentacji i technologii. A na zachodzie pełno tzw. ubogacaczy kulturowych. Pracują w fabrykach i w ASO. Także nie dziw się, że marna robota i brak wpisów.
Daj znać jak poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafik75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2019, 18:10   #5
John04
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fiesta, Kuga
Silnik: 1.4 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2013
Postów: 84
Domyślnie Odp: Strzelanie z przedniego napędu, zawieszenia

Sam ze szkoły miałem praktyki w serwisie Forda i wiem co się od kuchni tam dzieje, ale takich machlojek tam nie było. Trudno w piątek wam napisze jaka diagnoza
John04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2019, 15:21   #6
lewy87r
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-08-2017
Model: kuga mk2
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2013
Postów: 35
Domyślnie Odp: Strzelanie z przedniego napędu, zawieszenia

piątek minął a my czekamy na info.

btw. książka z niemieckiego ASO nie zawsze jest gwarantem serwisowania w ASO.
Trochę się nasłuchałem na temat ASO różnych firm. (informacje sprawdzone)
I są*przekręty typu wymiana oleju w co drugim aucie.
Albo wymiana filtra kabinowego w aucie które nie ma filtra kabinowego.
lewy87r jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2019, 16:21   #7
John04
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 04-04-2018
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Fiesta, Kuga
Silnik: 1.4 TDCI, 2.0 TDCI
Rocznik: 2010, 2013
Postów: 84
Domyślnie Odp: Strzelanie z przedniego napędu, zawieszenia

Witam wybaczcie mi ale na prawdę nie miałem kiedy odpisać a chce skończyć temat bo na pewno będzie przydatny i pozwoli wiele kasy zaoszczędzić. Zanim miałem jechać do Boscha poprosiłem o pomoc znajomego który też ma kuge. Sprawdził mi podpory wału i przeguby wału. Okazało się że przedni przegub się rozsypał. Dlaczego się rozsypał? A to dlatego że pękło mocowanie obudowy skrzyni rozdzielczej z przodu. Czytałem na Internecie o tym i przypadek opisany jest w artykule ( jak to ponownie znajdę to wyśle link ) i co ciekawe Ford wie o takim pekaniu mocowań . W skrzyni uzupełnilismy śruby dając większe podkładki aby się lepiej trzymało. Przez właśnie duże wibracje wytworzone przez skrzynię, przegub uległ uszkodzeniu i po prostu się rozsypał. No i pojawił się problem z zakupem tego przegubu bo w najbliższych sklepach z częściami nie był dostępny , tak samo jak w ASO , ale znajomy załatwił mi właśnie ten przegub z Volvo XC 90 . Jak wspomniałem sam ma kuge i ratuje się właśnie częściami z Volvo bo dostęp z Forda jest mizerny. Koszt przegubu 250 zł robocizna 0 zl bo sami zrobiliśmy nie jadąc do Boscha. Tym sposobem samochód przywrocilismy do jazdy.

Bump: https://www.auto-swiat.pl/uzywane/testy-dlugodystansowe/ford-kuga-20-tdci-4x4-test-dlugodystansowy-100-tys-km/n8cs4mh
John04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.