Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2013, 12:53   #1
betap
ford::average

Model: C-max
Silnik: 2.0 140ps
Rocznik: 2012
Domyślnie Wymiana liczników i programowanie immo

Witam,
własnie stoję przed dylematem wymiany liczników w c-max 1 - od jakiegoś czasu z elektroniką w mim fordzie dzieją się cuda ( problem z odpalaniem, tryb awaryjny itd itd ) padło na liczniki -

1) czy w warunkach "domowych" da się zaprogramować immo do nowych liczników - od czego się zabrać ?

2) a może jest to jakiś fachowiec, który we Wrocławiu lub okolicach jest w stanie zaprogramować immo do nowych liczników ?

z góry dzięki za odpowiedz,

betap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 16:36   #2
tedi_k
FCP member

Imię: Tadeusz
Model: Grand C-max Titanium, C-max Energi (USA)
Silnik: 2.0 TDCi z PowerShift, 2.0 PB wolnossący cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2013, 2016
Domyślnie Odp: Wymiana liczników i programowanie immo

Nie da się sensownie "przełożyć IMMO". Tylko wymiana całych zegarów z ich doprogramowaniem do samochodu. Jak "fachowiec" mówi co innego, to wyjdzie Cię to co najmniej 2x drożej - najpierw "spartolenie" przez "fachowca" a potem właściwa wymiana.
Zapraszam do mnie. I tak włącznie z trasą wyjdzie sporo taniej niż w ASO, które będzie deliberowało 4 godziny jak to się robi, potem stwierdzi, że "licznik jest z Kugi i się nie da"... itp.
U mnie operacja trwa 0,5 godziny, dają się założyć wszelkie liczniki od FF2/C-maxa/Kugi (poliftowe). Jak bardzo będziesz chciał, to przedliftowy także założę - twój gust, Twoje auto.
Oczywiście licznik od diesla do diesla a od benzyny do benzyny (poznać po obrotomierzu). Typ silnika nie ma znaczenia. Licznik może być angielski - prędkość będziesz miał w milach/godz (Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) ale przebieg w kilometrach. Co przywieziesz to się założy i doprogramuje.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 18:40   #3
wrzoch
ford::expert

Imię: Ł
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010

Ja i zapewne każdy inny, który odwiedził tedi_k w tym właśnie celu potwierdzi, że wszystko działa jak trzeba.
Mam założony licznik od Kugi w C-Maxie MK1 i wszystko działa jak trzeba.
Dodatkowo przybyło spalanie chwilowe, Ford Eco Mode i informacje z radia na ekranie licznika.

Jak masz kluczyk dorabiany przez klonowanie przypadkiem, to się postaraj o inną pastylkę immo do niego, bo klonowanych kluczyków niestety nie da się dopisać.

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2013, 21:01   #4
mayak
FCP member

Imię: Marcin
Model: Smax/Mondeo4/Fusion Energy
Silnik: 2.0tdci 140->163 PowerShift, plug-in hybrid
Rocznik: 2012, 2013, 2017

jakbyś miał wątpliwości nt. wymiany zegarów, to tu jest lektura: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - warto! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 09:37   #5
betap
ford::average

Model: C-max
Silnik: 2.0 140ps
Rocznik: 2012

Panowie,
dziękuję za odpowiedz tedi_k do Ciebie mam najbliżej a więc pewnie do Ciebie się wybiorę

- jeszcze jedno czy mogę to mojego c-max MK2 - kupić takie liczniki z forda kuga ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
?
betap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2013, 10:08   #6
wrzoch
ford::expert

Imię: Ł
Model: Ford
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010

Cytat:
Napisał betap Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- jeszcze jedno czy mogę to mojego c-max MK2 - kupić takie liczniki z forda kuga ?
?
No przecież masz napisane, że każdy. Benzin do benzin, a Diesel do Diesel - wot cała filozofia.
Nawet taki możesz sobie kupić:
z dużym wyświetlaczem.

300 za mały to trochę więcej niż średnia. Spokojnie za 250 dało się kupić, a nawet w porywach za 200 taki jak pokazałeś. Te z dużym wyświetlaczem są rzadsze i droższe, ale moim zdaniem warto dołożyć.

Pytaj o przebieg - powinien być mniejszy lub równy Twojemu.

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 17:24   #7
jasiekpol
ford::amateur

Imię: Paweł
Model: Focus C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006

Hej, mam problem z licznikiem w C-max 1,6 TDCI 2006, Zaczęło się o kilku trybów servisowych i szukania usterki, na kompie wyszedł brak komunikacji z magistralą i w konsekwecji po wyjęciu zegarów i lekkim ugięciu lub przywaleniu w zegary na jakiś czas mu przechodzi. Zamontowałem zegary ponownie i czeka mnie wymiana, można teraz jechać ale gdy załaczy się tryb serwisowy musze ucisnąć mocno zegar z jednej lub drugiej strony aby odpuścił. Próbowałem czyścić gniazda montować lżej itp, ale to na nic, co jakiś czas mu odwala. Teraz pytanie, czy to musi być identyczny zegar ? Czy można przeprogramować jakiś lepszy, i czy ktoś z was w okolicy Warszawy może to zrobić czy jedynie serwis FORDA ? mam takie zegary : http://rford.pl/images/842469748423.jpg
jasiekpol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2013, 22:57   #8
mayak
FCP member

tak się składa, że w ostatnim czasie wymieniłem takie same zegary w dwóch autach z takimi samymi objawami - nie zagłębiam się w problemy z takimi zegarami, ale właściciele mówili, że to problem zimnych lutów

można założyć takie same zegary, ale może te najprostsze zegary bez komputera pokładowego tak mają, że takie usterki pojawiają się w nich, więc sugerowałbym kupić i założyć zegary z komputerem pokładowym
Aby on w pełni działał trzeba wymienić manetkę kierunkowskazów na taką z obsługą komputera i dołożyć czujnik temperatury zewnętrznej, najprościej z allegro.
Rozważ czy wolisz przeliftingowe (podświetlenie może być takie jak masz czyli zielone, albo od wiosny 2007 pojawiło się czerwone, np:. http://www.autogaleria.pl/fotografie..._x_2006_19.jpg) czy poliftingowe (droższe, ale o niebo ładniejsze, np.: http://www.autogaleria.pl/fotografie...dx_2009_20.jpg)

bez problemy wymienię Ci jedne, drugie lub trzecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

ps.
do poczytania tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] i [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez mayak ; 02-05-2013 o 23:00
Stary 14-05-2013, 14:11   #9
mayak
FCP member

Kol Jasiekpol już śmiga z wymienionymi zegarami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a zimne luty wyglądają na przykład tak:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(jak widać, fotka z ffclub.ru)
Stary 18-05-2013, 15:04   #10
jasiekpol
ford::amateur

Imię: Paweł
Model: Focus C-max
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kol Jasiekpol już śmiga z wymienionymi zegarami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I bardzo dobrze się śmiga Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , łącznie ze średnim spalaniem i temperaturą.
Cała wymiana, trwałą około godziny czasu, kolega mayak zna się na rzeczy, jesli macie jakieś problemy z licznikiem komputerem czy immobilajzerem polecam zdecydowanie.
jasiekpol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
c-max , licznik

Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania