Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-02-2012, 16:29   #21
mati_mat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Link u mnie nie działa.

Chyba chodziło o [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ja właśnie przy rozbiórce doszedłem do wyciągnięcie bolca i tu poległem. Mimo innej instrukcji nie wiedziałem, że to trzeba tak rozebrać. Jak się ociepli to spróbuję jeszcze raz się za to wziąć.


Ostatnio edytowane przez mati_mat ; 17-02-2012 o 16:41
mati_mat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 05:00   #22
2KORONA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-01-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 235
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Z tym zamkiem centralnym to u mnie np. co zimę problem jak temperatura spada poniżej zera.zawsze do wiosny odkładam i zapominam potem, bo jak ciepło to wszystko ok u mnie.
__________________
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
---------------------------------------------------
-FORD MONDEO MK3 2,0TDDi
-SUBARU LEGACY 2,5-Bokser
2KORONA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 22:00   #23
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Dzis postanowilem rozebrac caly centralny "kierownika" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Rozmontowalem wszystko na czynniki pierwsze.Gdy dobralem sie do micrusow najpierw tych wewnetrznych poddalem je kapieli w WD40 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Potem przyszla kolej na te na zewnatrz-tutaj bylo troszke dlubania poniewaz oryginalnie sa one zalana jakas powiedzmy zywica.I one tez do kapieli w WD40 ;P.
Gdy sie juz troszke pomoczyly-wzialem i poodginalem troszke gumowe kapturki i tam tez psiknalem WD-kiem.Potem przyszla kolej na zmontowanie calosci-ale zanim to nastapilo uszczelnilem je sylikonem na wszelki wypadek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..Nastepnie obudowa mechanizmu elektr.tez zostala poddana dzialaniu sylikonu.Mysle,ze to raczej pomoze i woda nie bedzie sie lala z podszybia na obudowe zamka.I w koncu przyszla kolej na zamontowanie zamka w drzwiach.
Zaczalem wiec sprawdzac co dziala a co dalej nie mianowicie :
- nie dzialalo otwieranie klapy z panelu - taraz dziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- nie dzialalo zamykanie drzwi kierowcy 1 piknieciem z klucza -teraz dziala normalnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- nie zamykaly sie ani nie otwieraly lewe tylne drzwi- dalej nie dziala Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- nie dziala zamykanie drzwi przednich pasazera 1 piknieciem-dopiero ryglowanie je zamyka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Reasumujac,mysle ze kapiel micrusow pomogla-kwestia tylko na jak dlugo wystarczy.....
Problem w tylnych lewych drzwiach pozostal wiec na pewno i te microstyki zostana poddane kapieli w WD40-tym samym mysle ,ze odrzucilem wine za nie dzialanie tego zamka centralka u kierowcy.Nie mam pojecia dlaczego nage przestalo dzialac zamykanie od strony pasazera z przodu ......:<

Na MKP znalazlem taki opis micrusow

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem tylko w sumie ktore z nich za co odpowiadaja,tzn ktore sa odpowiedzialne za zamykanie drzwi.

PS:zdjecia nie sa mojego autorstwa,pochodza z MKP i pozwolilem je tutaj sobie zamiescic w celach wylacznie informacyjnych.
__________________
pozdrawiam Radek

Ostatnio edytowane przez radekg32 ; 25-02-2012 o 09:09
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2012, 23:10   #24
GRAFTECH
ford::beginner
 
Avatar GRAFTECH
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-03-2011
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: MONDEO MKIII GHIA
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2001
Postów: 12
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Witam
i ja też skorzystam (klapa tylko z pilota lub czasami ze środka i czasami z zapasowego jak mam, bo jak nie to muszę żonie otworzyć wyłączając silnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - dzięki i pozdrawiam.


Dodam jednak, że raczej działa, jest "myk" że po otwarciu chce zamknąć, ale tego nie robi to raz, a dwa, że jednak zamyka na raz po naciśnięciu raz (wszystko) i na dwa domyka - u mnie nie rodziela, że tylko jedne drzwi albo tylko troje, kufer jednak działa z kabiny i myślę czy przypadkiem nie było jakiegoś sposobu na zaprogramowanie (tak jak szyby programowanie- uchylania szyb) z kluczyka zamyka na raz po przekręceniu i ponownie domyka po dociśnięciu kluczyka - otwiera też normalnie i otwarcie ponowne typu tylko "pyk-pyk", ale czy jednak nie było jakiegoś sposobu 3x zamknąć potem uchylić drzwi potem jeszcze raz 3x zamknąć i otworzyć i potem od środka, kombinacja raczej inna, ale chyba coś było (nie mylić z wyłączaniem "bzyczka" od pasów lub zamykanie po przekroczeniu jakiejś prędkości) wydaje mi się, że coś w tym może być.

Ostatnio edytowane przez GRAFTECH ; 23-02-2012 o 20:33
GRAFTECH jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2012, 11:28   #25
Kosmita
ford::beginner
 
Avatar Kosmita
 
Zarejestrowany: 13-07-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

[QUOTE=m_g;1727732]Zauważyłem jeszcze jeden problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pojedyncze ryglowanie drzwi czyli raz nacisnąć kłódkę powoduje że zamykają się tylko drzwi z prawej strony ,a z lewej nie.......Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak nacisnę kłódkę dwa razy to już wszystkie mi się podwójnie ryglują :/


Cykanie takie jak ty ,też mam(tam pod schowkiem od strony pasażera ) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Ale od środka ,nawet jak nacisnę zamykanie drzwi od strony pasażera to nie działa :/ , działa tylko w ten sposób , że jak siedzę w środku i nacisnę raz kłódkę to mi się zamykają drzwi z prawej strony ??

Co tym robić ?? Rozbierać czy dać do elektro-magika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Przyłączając się do dyskusji jeszcze tej starszej : kolego mg najprawdopodobniej albo centralka albo cały samochód to anglik po przekładce - od pasażera działa a ot kierowcy już nie.. Czy problem się naprawił?
__________________
Ford Mondeo MK3 '04 2.0TDCi 130PS
Kosmita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2012, 19:00   #26
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Dzis rozbiorka tylnego lewego zamka.Tak jak opisalem powyzej,tutaj byla tez dluga kapiel w WD40,potem igla pod gumke tez wpsikalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zlozylem zamek w calosc,ale zanim go zamontowalem w drzwiach pszeszedl kilkadziesiat prob kluczykiem na zamykanie,ryglowanie i otwieranie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Normalnie go zmolestowalem,ale dziala jak nowka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Zobaczymy tylko na jak dlugo ........Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2012, 14:48   #27
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

No i wykrakalem sobie !!! Dzis wsiadam do auta,odpalam silnik a tu wszystkie zamki zamknely sie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Juz wiedzialem,ze cos jest nie tak jak lampki na suficie nie zgasly przy wlaczeniu zaplonu.Dokonalem proby kilka razy i za kazdym razem to samo.Zdarzylo mi sie to pierwszy raz i nie mam pojecia o co chodzi.Macie jakies pomysly ?
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 11:17   #28
kowalinio831
ford::amateur
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 01-03-2012
Skąd: OSTROŁĘKA
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 9
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Cześć a może ktoś coś mi podpowie ja mam z tym zamkiem znów taki problem że jak zamknę od środka przyciskiem od kierowcy to już za cholere nie moge go w ten sposób otworzyć zamek sie blokuje i hej jedyna opcja to wyciągnać kluczyk ze stacyjki i pilotem albo kluczem od zewnątrz ktoś ma pomoysł o co w tym chodzi, co mogło się popsuć i ile może kosztować naprawa ? Pozdrawiam i z góry dzieki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kowalinio831 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 13:10   #29
mikawajos
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-09-2006
Skąd: Wro
Model: Smax
Silnik: 2.0 DW10
Rocznik: 10
Postów: 78
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

czolem!

wydaje mi sie ze to przypadlosc standardowa - mokry zamek kierowcy
recepta:
rozebrac drzwi, wyciagnac zamek, wyczyscic uszczelnic

przy okazji jak masz sparciale parapety to wymienic przy kierowcy
mikawajos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2012, 15:46   #30
radekg32
ford::professional
 
Avatar radekg32
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 17-12-2007
Skąd: Wałbrzych
Model: MK 4
Silnik: 2.0 TDCI AUTOMAT 140 kucy
Rocznik: 2008
Postów: 1,135
Domyślnie Odp: Centralne zamykanie drzwi od środka nie działa ?+ inne cuda wianki z centralnym

Dzis u mnie znowu rozbiorka "kierownika".I tutaj szok-odstatnio jak go zlozylem wszystko niby uszczelnilem sylikonem a tu dzis niespodzianka.W srodku ukazala mi sie woda,wiec znowu micrusy do WD40,potem suszarka i znowu WD40.Zlozylem calosc ,podpiolem,i 1 raz na okolo 10 nie zamyka mi przednich drzwi pasazera.Wiec na pewno dalej gdzies sobie zalega wilgoc,albo juz sa na tyle zasniedziale,ze nie przepuszczaja impulsow.......Szukalem troszke jakis sklepow z tymi micrusami,no i znalazlem.Kwestia tylko ,czy jak sie zalozy czy wszystko bedzie dzialac tak jak powinno.A nie mam pojecia czy one sa w jakis sposob programowane jak np. ten od GEM'u.
__________________
pozdrawiam Radek
radekg32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.