Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-04-2014, 11:48   #21
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Tak, branie oleju ustapilo.
Konstrukcyjnie są to faktycznie identyczne silniki, różnią się tylko osprzętem. U mnie ewidentnie były zaplecze pierścienie olejowe. Na pierścieniu olejowym jest taki pierścień i on ulega zapieczeniu, stad olej przedostaje się do komory spalania. Najciekawsze było to ze grama dymu nie puszczał, jeździł normalnie, miał moc (nawet do 200km/h się nim rozpedzilemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
Tak jak wcześniej wspomniałem najlepiej zweryfikowac spalanie oleju po świecach - jak są czarne i okoliczne to wskazuje na spalanie oleju.
Tam w temacie juz chyba nie dodałem, że później jeszcze był demontowany cały układ wydechowy w celu płukania go z nagaru, który powstawał w związku ze spalaniem oleju. Do tego robienie prób olejowych, czy nawę samo sprawdzanie kompresji nie daje oznak uszkodzenia pierścieni tłokowe gdyż górne pierścienie utrzymują kompresję w normie.
Głowica w sumie to przy okazji demontażu została sprawdzona pod kątem szczelności, delikatnie przeszlifowana, wymienione uszczelniacze zaworów, dotarte gniazda zaworów bez ich szlifu. Tak czy inaczej głowica była ruszana asekuracyjnie i przy okazji bo koszt niewielki a przynajmniej mam pewność co zalozylem
Cytat:
Napisał picio_18 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czytałem twój temat powiedz mi jak wygląda po naprawie w twoim MK4 z tego co pisałeś to konstrukcyjne z MK3 to są prawie że identyczne silniki. Czy branie oleju ustąpiło?
Robiłeś regeneracje głowicy?


Ostatnio edytowane przez bolek-tarnow ; 12-04-2014 o 11:51
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 12:52   #22
albi1400
ford::amateur
 
Avatar albi1400
 
Imię: Albert
Zarejestrowany: 01-05-2013
Skąd: Duisburg
Model: Galaxy
Silnik: Diesel 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Kolego jak ja miałem różne ciśnienie na tłokach to miałem żle ustawione zawory zrobiłem regulację i auto jak nowe a mam przebieg 240 tys.A jak masz zalane świece olejem to wymień uszczelkę pod klawiaturąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albi1400 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2014, 13:05   #23
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał albi1400 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak masz zalane świece olejem to wymień uszczelkę pod klawiaturąGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał bolek-tarnow
Tak jak wcześniej wspomniałem najlepiej zweryfikowac spalanie oleju po świecach - jak są czarne i okoliczne to wskazuje na spalanie oleju
gwinty są mokre mokre, same świece też są mokre od oleju, świece wyglądają jak na foto (sory za jakość ale nie miałem aparatu tylko komórkę)

http://zapodaj.net/dbeada04e9d07.jpg.html

najgorzej wygląda pierwsza z lewej ... świece są nowe wymieniane jakiś miesiąc temu...
__________________
MKP, FCP

Ostatnio edytowane przez picio_18 ; 13-04-2014 o 19:08
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2014, 21:52   #24
picio_18
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-08-2005
Skąd: Poznań
Model: Ford Mondeo MK3 kombi
Silnik: 1,8 benzyna
Rocznik: 2004
Postów: 196
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Dzisiaj dostałem kolejne dwie wyceny remontu silnika ceny po prostu mnie zbijają z nóg:

1. Witam taki remont to około 1500zł nasza ronbocizna do tego szlifiernia
owalizacja cylindrów szlif wału korbowego to około 1000zł głowica 300zł
części bez rozrządu 1100zł +olej +płyn+Vat

2. Witam. Jesli chodzi o remont to w koszt remontu wchodzą następujące części i czynności:
- wymiana panewek wału i korbowodów
- pierścienie tłokowe
- zestaw uszczelek dołu silnika wraz z simeringami jak jest taka potrzeba
- olej i filtry
- głowica zostaje splanowana,gniazda zaworowe dotarte,oraz wymiana gumek uszczelniających
- mycie wszystkich wymontowanych części
- zestaw uszczelek góry silnika
- rozrząd ( pytanie w jakim jest stanie?)

Cena w granicy 3000-4000 tyś !


Ludzie piszą że mieszczą się w 2-3 tysiącach a tutaj mam już kilka wycen i żadna nie jest niższa niż 3000zł ... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
MKP, FCP
picio_18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 00:08   #25
Poziomka978
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-08-2010
Skąd: Knurów/Irlandia
Model: mondeo mk3 kombi
Silnik: 1.8
Rocznik: 2001
Postów: 65
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

picio_18; napisał. Dzisiaj dostałem kolejne dwie wyceny remontu silnika ceny po prostu mnie zbijają z nóg:


Cena 3000-4000 tyś

- zestaw uszczelek dołu silnika wraz z simeringami jak jest taka potrzeba

Za tą cenę to można dobry silnik kupić. Zapytaj się twojego mechanika co znaczy zestaw uszczelek dołu silnika, bo z tego co się orientuje w silnikach benzynowych na połączeniu bloku silnika z miską olejową nie ma uszczelki. Na połączeniu jest czarny silikon.
Poziomka978 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 07:27   #26
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał Poziomka978 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Za tą cenę to można dobry silnik
równie dobrze za niecałe 10000zl aso wymienia cały dół silnika.... A za 14000zl z hakiem cały nowy silnik... Nie popadają w paranoję!
Picie_18 Czytaj co oni oferują w swoich wycena bo to nie jest bez znaczenia aczkolwiek przesadzają. Przy braniu oleju nie trzeba aż tak ingerować jak podają, wystarczy:
- Wymiana uszczelniaczy zaworów
- Plan lub lekkie przeszlifowanie głowicy
- Docieranie gniazd zaworów bez szlifu
- Sprawdzenie gładzi cylindrów
- Sprawdzenie tłokowe
- Wymiana pierścieni
- Wymiana panewki korbodowych
- Uszczelki: pokrywa zaworów, kolektory ssący i wydechowy, głowicy, jeśli nie.było wycieków z innych miejsc to tyle
- Olej
- Filtr oleju
- Płyn chłodzący
Na tym koniec (chyba nic nie pominąłem) i zamieścisz się w 2000zl a jak w ciemno chcą wymieniać inne rzeczy lub robić szlify cylindrów to Cie naciagaja. Korby po co szlifowac? Po co szlif cylindrów? Chyba nawet nie ma dostępnych tulei...
Zrozumcie ze przy lykaniu oleju w mondeo MK3 i MK4 przyczyną są tylko i wyłącznie zapieczone pierścienie olejowe. Oczywiście chodzi mi o drastyczne zniknie oleju bez wycieków z silnika.
Co do świec to faktycznie jedna jest przywrócona i wskazuje na spalanie oleju w tym cylindrze. To że od góry świece i ich gwinty pływają w oleju to wina padnięty szczęki pokrywy zaworów.

Ostatnio edytowane przez FrogsterPL ; 15-04-2014 o 14:18
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 08:08   #27
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Bolek, masz dużo racji, bo wiem że udało się tobie usunąć branie oleju w twoim silniku.
Pierścienie olejowe nie tak często się zapiekają na tłokach, przyczyną jest kilkukrotne bardzo mocne przegrzanie silnika, no i jego wiek.
Najważniejszą przyczyną brania oleju przez silnik, z mojego długoletniego doswiadczenia jest luz pomiędzy gładziącylindra a tłokiem, luz pierścieni w rowkach tłoków pionowy, czyli jak tłok pracuje góra dół, to pierścienie pod wpływem ruchu działają jak tłok pompy ssąco tłoczącej, i zamiast olej zgarniać do miski olejowej, wydostaje sie nad denko tłoka i jest spalany, o czym świadczy nagar na denku tłoka i w komorze głowicy. Dzieje się to wtedy jak są duże luzy pomiędzy tłokiem a gładzią cylindra. Gumki zaworowe mają niewielkie znaczenie przy braniu oleju, choć muszą być. Ci którzy z oszczędności wymienia tylko same gumki, straca kasę, a efektu żadnego. Tylko prawidłowa weryfikacja rozebranego silnika i wymiana potrzebnych części usunie przyczynę brania oleju.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 10:11   #28
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przyczyną jest kilkukrotne bardzo mocne przegrzanie silnika, no i jego wiek.
nie do końca popieram tezę o przegrzaniu silnika jako przyczynę zapieczenia pierścienia olejowego co prowadzi do spalania oleju. Oczywiście nie mówię że tak nie jest i że to nie może być przyczyną ale są również inne istotne fakty tj. słabej jakości pierścienie, przeciąganie wymiany oleju etc. wiek nie koniecznie ma znaczenie - powołam się na mk3 mojego brata ktore w tym momencie zbliza sie do przebiegu 300 000 km w czym przelot na lpg 170kkm, i ma juz 12 lat a oleju nie bierze od wymiany do wymiany, wymiana oleju co 10kkm a zdarzyło się go również przegrzać jak pompa odmowiła posługi... choc jeszcze tu trzeba rozgraniczyc co oznacza przegrzac silnik - mam tu na mysli dojscie wskazowki do konca skali.
nawiazujac do mojej przygody z braniem oleju w mk4 to widzialem na wlasne oczy wyciagniete pierscienie, ktore byly jeszcze na tlokach. Tu przyznaje koledze salom rację, o dzialaniu tloka jak pompa ssaca ale ze wzgledu na jego zapieczenie (nie dalo sie poruszyc tą wkładką o wygladzie przypominajacym spręzynke). Podkreslam tu sie odwoluje do problematyki z mk3 i mk4.
oczywiscie jest mozliwosc o jakiej pisze salom odnosnie luzu pomiedzy gladzia a tlokiem ale to raczej nie w tych autach i nie przy takich przebiegach jakie wykazuja MDO majace problem z lykaniem oleju.
jak w poscie wyzej zaznaczylem przy rozbiorce silnika nalezy sprawdzic gladzie cylindrow aby wykluczyc problem na ktory wskazuje salom.

mam nadzieje ze za bardzo nie zagmatwalem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 12:10   #29
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

Nie, nie za bardzo, dla mnie przegrzanie silnika to zgubienie płynu chłodzącego, mocne zagotowanie i jazda bez płynu kilka kilometrów, gdy układ zachowuje sie jak czajnik. Samo dojście wskazówki do czerwonego pola, to nie przegrzanie. A co do wieku, to od reguły są wyjątki.Jak ktoś przegrzeje, to i w trzylatku zapiecze pierścienie, a inni jeżdżą przy dobrej eksploatacji tyle co na Kubie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 14:10   #30
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Kto robił remont silnika 1.8 lub 2.0 duratec HE

zatem mamy ustaloną definicję przegrzania i jej się trzymajmy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:35.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.