Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2010, 16:59   #1
andrzejandrzej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Lublin
Model: mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Nie działa podgrzewana przednia szyba

Witam,

Przestała mi działać podgrzewana przednia szyba (nie załącza się przekaźnik ani dioda na przycisku), czy może być to spowodowane wysoką temp. na zewnątrz?
dodam że jest prąd na przekaźniku, a sam przekaźnik jest na 100% sprawny.

szukałem na forum ale na to pytanie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.


Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 18-12-2013 o 17:11 Powód: literówka ;)
andrzejandrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 18:42   #2
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

z tego co pamiętam powyżej 4 stopni C nie działa podgrzewanie szyby
po za tym po co chcesz teraz włączać to podgrzewanie? przecież mrozów nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 19:54   #3
pupek86
ford::advanced
 
Avatar pupek86
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: Ostróda
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2013
Postów: 343
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał andrzejandrzej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Przestała mi działać podgrzewana przednia szyba (nie załącza się przekaźnik ani dioda na przycisku), czy może być to spowodowane wysoką temp. na zewnątrz?
dodam że jest prąd na przekaźniku, a sam przekaźnik jest na 100% sprawny.

szukałem na forum ale na to pytanie nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi.
grzanie powinno sie zalczyc bez wzgledu na temp. jezeli szyba jest ciepla, to poprostu szybciej wylaczy sie grzanie, bynajmniej jest tak u mnie.
pupek86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2010, 20:35   #4
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Tak samo jest u mnie. Jeżeli temp. zewn. spada poniżej iluś tam stopni, grzanie szyby załącza się automatycznie, jeżeli zaś włączam ogrzewanie świadomie, niezależnie od temp. zewn. to grzeje. A jeśli chodzi o czas grzania, nie wiem. Może 2, 3, 4 min.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 11:12   #5
andrzejandrzej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Lublin
Model: mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po co chcesz teraz włączać to podgrzewanie? przecież mrozów nie maGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Faktycznie nie ma mrozów ale ostatnio prałem tapicerkę i miałem zaparowaną szybę, naciskam przycisk i nic... z reszta nie lubie jak mi coś w aucie nie działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z tego co pamiętam powyżej 4 stopni C nie działa podgrzewanie szyby
no właśnie tak też myślałem... dodam, że mam climatronic i jest taki przycisk z rysunkiem szyby przedniej i napisem MAX. pomyślałem, że to jest po to właśnie, jak jest powyżej 4*C, ale jak koledzy twierdzą, że powinno hulać mimo wszystko to trzeba będzie problem rozwiązać...

Dzieki za wypowiedzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrzejandrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 12:23   #6
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

no właśnie tak też myślałem... dodam, że mam climatronic i jest taki przycisk z rysunkiem szyby przedniej i napisem MAX. pomyślałem, że to jest po to właśnie, jak jest powyżej 4*C, ale jak koledzy twierdzą, że powinno hulać mimo wszystko to trzeba będzie problem rozwiązać...

to co jest na panelu climatronica (duży przycisk) służy właśnie do szybkiego odparowania szyb i nie ma nic wspólnego z podgrzewaniem szyby
szczerze mówiąc to podgrzewanie nie działa jak suszarka i wykorzystanie tego do zaparowanej szyby (mowa o obecnych plusowych temp.) jest raczej wątpliwe (bardzo mała skuteczność)Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
włącz klimę, skutecznie osusza powietrze, najlepiej na obiegu wewnętrznymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 12:37   #7
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Witam
Istotne pytanie - jak włączacie ogrzewanie przedniej szyby????!!
- czy tylko przekręcacie kluczyk i naciskacie przełacznik
- czy uruchamiacie silnik i wtedy naciskacie przełacznik
Aby właczyło się ogrzewanie przedniej szyby (właczane przyciskiem) to musi byc uruchomiony silnik - taka ochrona akumulatora przed rozładowaniem.

Arturek
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 11-05-2010 o 12:48
arturek jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 13:15   #8
andrzejandrzej
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-09-2008
Skąd: Lublin
Model: mk3
Silnik: tdci
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał arturek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
Istotne pytanie - jak włączacie ogrzewanie przedniej szyby????!!
- czy tylko przekręcacie kluczyk i naciskacie przełacznik
- czy uruchamiacie silnik i wtedy naciskacie przełacznik
Aby właczyło się ogrzewanie przedniej szyby (właczane przyciskiem) to musi byc uruchomiony silnik - taka ochrona akumulatora przed rozładowaniem.

Arturek
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oczywiścnie że na włączonym silniku

co do zdjęcia to chcę zaznaczyć że mam mondeo przed liftem ale ogólnie ikonki na guzikach są te same Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
włącz klimę, skutecznie osusza powietrze, najlepiej na obiegu wewnętrznymGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, tak też zrobiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale nie zmienia to faktu, że padło mi podgrzewanie przedniej szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
andrzejandrzej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 22:53   #9
rabbit_tomek
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-09-2010
Skąd: Bielsk Podlaski
Model: Mondeo MK3
Silnik: TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 80
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

witam
mam problem z przednia szyba. po włączeniu jej działa tylko lewa cześć a prawa nie grzeje :/ koledzy czego to może być przyczyna? może szyba jest do wymiany, coś pękło wewnątrz??
rabbit_tomek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2010, 23:29   #10
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: nie działa podgrzewana przednia szyba

Cytat:
Napisał rabbit_tomek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
mam problem z przednia szyba. po włączeniu jej działa tylko lewa cześć a prawa nie grzeje :/ koledzy czego to może być przyczyna? może szyba jest do wymiany, coś pękło wewnątrz??
Niekoniecznie.
Brak styku na złączce gniazdo/wtyczka na podszybiu, spalony bezpiecznik (dwa osobne lewa/prawa strona), no chyba, że w ostateczności szyba (sprawdź rezystancję obydwu połówek szyb).
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.