Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2010, 09:34   #21
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: dobór materiałów eskploatacyjnych

Olej jest w pełni ok nie ma co lac "lepszego" bo i tak praktycznie nic nie zauwazysz.
Do wpomagania wchdozi płyn czerwony i z grubsza niewazne jaki, te co podałes maja identyczna specyfikacje wiec bierz tanszy.
Kabinowe pasuja oba, dopłac te pare zł na filtr weglowy bo jednak za 5miechów mozesz poczuc roznice.
Filtr oleju sam sobie odpowiedziałes.
Filtry paliwa roznia sie tym ze jeden i 2gi pasują do mondeo, a tylko jeden ma homologacje forda.

Zobacz na allegro, olej napewno bedzie tanszy ale nie wiem jak reszta, czasami są zestawy i opłaca sie kupic.
Wymiany ogolnie wiekszosc robi co 15tys ale mozna spokojnie przeciagnąc do 25 tys i nic złego sie nie stanie, nowy olej ma gorsze własciwosci od przepracowanego tylko jest czysty.

__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 12:05   #22
Bajek
ford::average
 
Avatar Bajek
 
Zarejestrowany: 21-01-2009
Skąd: Genewa
Model: LII
Silnik: V6
Rocznik: 02
Postów: 132
Domyślnie Odp: dobór materiałów eskploatacyjnych

Ten droższy o ile się nie mylę wsadzany jest też na pierwszy montaż.
__________________
Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.
Bajek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 16:40   #23
raTek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2010
Model: Ford Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI 130km
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: dobór materiałów eskploatacyjnych

olej do wspomagania juz wiem
olej silnikowy mowisz ze moze byc i ze nie bedzie roznicy.
moze i faktycznie jej nie zauwaze ale chce jak najlepiej dla samego silnika wiec skoro lepszym rozwiazaniem bedzie cos innego prosze o podanie.
jesli taki ma byc to wlasnie ten zakupie.
filtr powietrza i oleju wiadomo.
kabinowy jeden i drugi jest weglowy tyle ze wezme oryginal.
filtr paliwa wezme drozszy.

teraz mam jeszcze jedno pytanie dot wymian termostatow.
wskazowka mi plywa od 1/4 do 1/2.
jak jade w trasie i obrotow jest kolo 2tys i wiecej bez roznicy jaki bieg jaka predkosc wskaznik stoi w polowie ale wystarczy ze wjade w teren zabudowany badz tez slimacze sie na 5/6 biegu (od 80km/h do 100km/h) nagle zaczyna spadac.
jesli musze stanac na swiatlach czy przejezdzie kolejowym wskaznik werduje do poziomu 1/4 zakresu.
niby to jest w normie bo ta 2 i 3 kreska sa polaczone i wnioskuje ze to normalny zakres pracy ale jakos nie daje mi to spokoju.
naczytalem sie juz ze to wina termostatow ale nadal nie wiem od czego zaczac - czy maly olejowy czy duzy od wody?

chce zamawiac teraz wszystko w sklepie ford.esklep.pl i dolozylbym to do zamowienia ale nie bardzo wiem czy to robic i ktory zamowic.
waham sie dlatego iz wyczytalem ze wymiana nie wszystkim pomogla i ze taki zakres wskaznika jest normalny.
innym uzytkownikom zas wymiany pomogly.
co radzicie?
dodam ze dalej jak za polowe nie wyszla nigdy (wiec to dobrze) ale spada gwaltownie w momencie opisanym jak wyzej.
jeszcze cos... zauwazylem ze gdy odpalam go i jest na dworzu np 3-7 stopni i grzeje sobie w srodku zeby byl cieplo to chyba wolno sie nagrzewa i wolno wedruje do poziomu 1/2 - ale nie wiem - moze ten typ tak ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z goru dziekuje ze wszelkie sugestie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam
raTek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 00:25   #24
Karlito
ford::advanced
 
Avatar Karlito
 
Zarejestrowany: 01-07-2008
Skąd: Lublin
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 461
Domyślnie Odp: dobór materiałów eskploatacyjnych

Kazdy nowszy diesel jest wydajny energetycznie wiec mało energi idzie w ciepło a duzo w prace wiec wolno sie nagrzewa z zasady, a jak jeszcze "kradniesz" mu ciepełko ogrzewajac kabine bedzie to oczywiscie trwało dluzej.
Termostaty kup sobie 2 koszt nie powala, a w sumie nie da sie jasno ustalic ktory winny, czujnik jest umiejscowiony tak ze łapie nawet małe odchyły takze wskazówka moze pływac ale przy jakis -10C czy -15C teraz jak juz jest na + nie powinna.
Nie przepłacaj za olej bo nie ma takiej potrzeby formula f i tak ma lepsze normy niz były zalecane do mondeo, i gwarantuje ci ze jezeli chodzi o silnik (nie osprzet) to jest w stanie wytrzymac baaaardzo dluga eksploatacje.
__________________
Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi.
Karlito jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2020, 20:46   #25
archi4lo
ford::average
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 22-02-2013
Skąd: Wlkp
Model: Fiesta mk6 / Mondeo mk3
Silnik: 1,4 TDCI / 2,0 Pb + LPG
Rocznik: 2002 / 2006
Postów: 139
Domyślnie Mondeo Mk3 2,0 duratec 2006r. - jaki filtr oleju?

Witam wszystkich, będę wkrótce zmieniał olej i mam pytanie- z pewnością banalne dla większości z was. Szukając na znanym portalu aukcyjnym filtra oleju jedni sprzedawcy oferują mi filtr oleju z Filtrona o numerze OP 629/2 a inni oferują Filtrona o numerze OP 532/3 ... Jak sprawdzam w internecie te symbole to niby i jeden i drugi jest do Mondeo mk3... no ale z tego co widzę różnią się wysokością puszki. Wiec, który tak na prawdę jest odpowiedni? Aktualnie mam Hengst H90w23

Przy okazji proszę o potwierdzenie czy prawidłowo dobrałem filtr powietrze - Filtron AP 074/3 oraz paliwa PP 865/3

Z góry dzieki za pomoc
archi4lo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2020, 18:49   #26
PiotrDM
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 15-03-2017
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2005
Postów: 12
Domyślnie Odp: dobór materiałów eskploatacyjnych

Hej, też zauważyłem rozbieżność w modelach filtra oleju Filtron.
Napisałem do sprzedawcy i na podstawie VIN dobrał do mojego 2.0 Duratec OP 629/2.
PiotrDM jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
filtr , olej , przegląd


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.