Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-01-2022, 10:14   #1
ekrecik83
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 18-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transit 2,4 TDDI
Silnik: 2.4 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Końcówki wtrryskiwaczy TDDI

Poproszę Kolegów o pomoc w dobraniu końcówki wtrysku do wtryskiwacza z silnika 2,4 TDDI 2005r o symbolu TJBB02801D . Końcówek jest b.dużo w necie lecz nie mam numeru dla moich wtryskiwaczy Delphi . Chciałbym je zregenerować chociaż smymi końcówkami a może i zaworkami jak by była możliwość ich zakupu. Nie chcę kupować używek wtrysków bo i tak sprzedający nie mają wiedzy o ich pracy a chcą się pozbyć sprzętu ,a stare właśnie mam ze swojego silnika.Dzięki za pomoc i wyrozumiałość kolegów.

ekrecik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2022, 12:14   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Końcówki wtrryskiwaczy TDDI

symbol końcówki wtryskiwacza Delphi TJBB02801D: L077PBD
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Zaworki przelewowe stosowane są i wymieniane we wtryskiwaczach CR, w systemach z pompą rotacyjną nie.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2022, 14:48   #3
ekrecik83
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 18-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transit 2,4 TDDI
Silnik: 2.4 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Końcówki wtrryskiwaczy TDDI

Wojtku,wielkie dzięki idę szukać z tym symbolem.Co te nasze forum bez Ciebie by zrobiło !!!!Tak jak obiecałem aby do wiosny czteropak czeka na hasło. Pozdrawiam Edward.
ekrecik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 11:51   #4
ekrecik83
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 18-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transit 2,4 TDDI
Silnik: 2.4 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Końcówki wtrryskiwaczy TDDI

Wojtku ! Wracam do tematu,poproszę o info z jaką siłą klucza manometrycznego należy przykręcić wtryski do silnika? W necie mam dwa rodzaje podkładek pod wtryski :miedziane i stalowe które są lepsze? i rozumiem że moment może być inny dobrze myślę ? Zalecany też jest smar ceramiczny przy montażu wtrysków ale w TDDI można posmarować samą końcówkę bo wtrysk jest cały w oleju ,co chyba by się mijało z logiką. Czy gniazdo powinno być przeczyszczone frezem czy wystarczy dobrze wyczyścić np.materiał na śrubokręcie? Stare podkładki wyciągnięte z wtryskami nie wyglądają na wypalone co świadczy o dobrej kondycji gniazda ale myślę ,że je wymienię .Pozdr.

Bump: Pozdr.
ekrecik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 16:29   #5
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Końcówki wtrryskiwaczy TDDI

Moment dokręcania wtryskiwaczy dla tddi wynosi 52 Nm.

Podkładek pod wtryskiwacze nie można dowolnie zmieniać ze stalowych na miedziane i odwrotnie. W tdci z systemem CR Delphi są na pewno stalowe, z kolei GazParts dla tddi pod wtryskiwacze 2801D oferuje miedziane podkładki Delphi kod 9001850A. Czy to jest wiarygodne - tego na 100% nie wiem, ale GazParts to doświadczona firma. Ja akurat wtryskiwaczy tddi nie dotykałem. Jeżeli silnik pracował ok, to załóż takie, jakie były...

Pastę ceramiczną nałóż delikatnie na gwint wtryskiwacza i na ściankę rozpylacza. Mechanicznie nie czyściłbym gniazda.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 17:52   #6
VectroV
ford::average
 
Avatar VectroV
 
Zarejestrowany: 02-09-2016
Skąd: Poznań
Model: Transit
Silnik: 2.4 TDDI
Rocznik: 2002
Postów: 51
Domyślnie Odp: Końcówki wtrryskiwaczy TDDI

Ja kilka dni temu w 2.4 TDDI wyciągałem wtryski i miałem płaskie stalowe podkładki. Po przewertowaniu internetu kupiłem Bosch 2430105055 z takim zagłębieniem jak na fotce w spoilerze i póki co działa.

Spoiler:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moment dokręcania wtryskiwaczy dla tddi wynosi 52 Nm.
No i trzeba pamiętać żeby poprawnie umiejscowić otwór od przelewu po dokręceniu. Ja bez specjalnego narzędzia, używając zwykłej nasadki 22 dokręciłem na jakieś 45Nm (moment kiedy wtryskiwacz bez użycia siły dalej się nie dokręci), kluczem obróciłem wtryskiwacz w stronę grodzi o jakieś 3 stopnie i wtedy dokręciłem na 52Nm i siedzi prosto.
__________________
Na stanie: 93' Mercury Sable LS 3.0 V6 | 00' Transit 90/T330 2.4 TDDI L2H2 | 02' Transit 90/T330 2.4 TDDI Izoterma | 02' Ford Focus HB 1.6 16V

Ostatnio edytowane przez VectroV ; 26-01-2022 o 17:59
VectroV jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2022, 18:11   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: Końcówki wtrryskiwaczy TDDI

Cytat:
Napisał VectroV Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja kilka dni temu w 2.4 TDDI wyciągałem wtryski i miałem płaskie stalowe podkładki. Po przewertowaniu internetu kupiłem Bosch 2430105055 z takim zagłębieniem jak na fotce w spoilerze i póki co działa.
Tak, ale modele tddi mają i wtryskiwacze Boscha i Delphi.
Kolega ekrecik83 ma wtryskiwacze Delphi.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2022, 09:56   #8
ekrecik83
ford::beginner
 
Imię: Edward
Zarejestrowany: 18-09-2018
Skąd: Warszawa
Model: Ford Transit 2,4 TDDI
Silnik: 2.4 diesel
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: Końcówki wtrryskiwaczy TDDI

Dziękuję Kolegom za b.ważne dla mnie informacje.Pozd.
ekrecik83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.