Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2010, 15:41   #1
Zbyscheck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Model: Ford Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1992
Postów: 39
Domyślnie zaciski przód uszczelnienie, odpowietrznik

Cześć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
przeszedłem z naprawą (w końcu) do zacisków ham. (przód - pływające, dwutłokowe).
1-y problem: odpowietrznik za żadne skarby nie chciał się wykręcić. Tak na marginesie: odpowietrznik jest fi 10 a klucz zakładamy 11 (jakby nie można tego było zrobić solidniej, a na dodatek ma przewężenie), jak łatwo się domyśleć... - ukręcił się (pomimo różnych wcześniej stosowanych środ. chem.) .Wykrętakami tego też nie idzie wykręcić.. - i co dalej?
2-a sprawa: uszczelnienie..- czy są w sprzedaży (jeżeli tak to gdzie?) komplety naprawcze do zacisków (gumki: osłonki, oringi na tłoczki, śruby dolne i górne łączące zacisk z jarzmem).
Prośba: jak postępować (szczególnie chodzi o ten odpowietrznik) w przypadku j/w (mam w perspektywie naprawę drugiego zacisku (z lewej strony) i widzę, że historia się powtórzy...
W tym prawym: rozwierciłem na Fi 10M i chyba wkręcę zwykłą śrubę z miedzianą podkładka (wcześniej zeszlifowując płaszczyznę po podkładkę)... - tylko jak to będzie odpowietrzać (?) (najwyżej, trochę płynu poleci do kanału Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )

Zbyscheck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 18:17   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: zaciski przód uszczelnienie, odpowietrznik

Od wieki wieków najlepsza na zapieczone śruby jest nafta (może być paliwo diesla, bo ma ok 30% nafty). Owiń odpowietrznik szmatką i nawilż ją naftą... Wystarczy 1 godzina...
Ja bym nie robił druciarstwa, tylko podzwonił po szrotach z Allegro rozbierających Transity - starałbym się kupić używkę zacisku na wymianę. (modele przed 1992 r mają inne zaciski, no i rozmiar felgi też jest ważny...).
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 19:20   #3
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: zaciski przód uszczelnienie, odpowietrznik

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] robocie z hamulcami to Ci na pewno pomoże. Co do odpowietrznika, to chyba każdy z nas miał niemiłe doświadczenia z tym ustrojstwem, przynajmniej ja miałem wielokrotnie. Ale z lepszym lub gorszym skutkiem przeważnie wygrywałem. Jeżeli masz dostęp do migomata, spróbuj przyspawać jakąś nakrętkę, albo choć napawać na tyle, żeby dało się to ścisnąć na przykład w imadle, wcześniej zalej naftą, jak radził Wojtek. U mnie już za drugim podejściem pomogło (za pierwszym nakrętka się urwała). Drugi sposób: nawiercić cienkim wiertłem, wbić mocno torxa (najlepiej bita) i powinno puścić. Jeżeli te sposoby zawiodą, pozostaje rozwiercić do granicy gwintu i nagwintować, tylko uważaj, żebyś nie przesadził z głębokością wiercenia i nie uszkodził stożkowatego gniazda, bo ono odpowiada za szczelność. Ostatnia możliwość, to zakup używanych zacisków, najlepiej z wykręconymi odpowietrznikami.
Powodzenia.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 19:35   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: zaciski przód uszczelnienie, odpowietrznik

Bardzo cenny link, dużo ciekawych informacji zwłaszcza jak czyścić cylinderki. Z tym, że Transit na McPhersonach ma zacisk - owszem z dwoma tłoczkami - ale nie przeciwbieżnymi, tylko pływający ze współbieżnymi...
Taki zacisk jak w linku miały - i to nie wszystkie - Transity ze sztywną przednią osią na resorach (produkowane do 1992r).
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-07-2010 o 19:37
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 08:25   #5
Szeryf455
ford::professional
 
Zarejestrowany: 14-03-2010
Skąd: Chrzanów
Model: transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1996 max
Postów: 1,035
Domyślnie Odp: zaciski przód uszczelnienie, odpowietrznik

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dużo ciekawych informacji zwłaszcza jak czyścić cylinderki.
I o to tu chodziGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zapomniałem napisać, że to nie jest transitowski zacisk i proszę się nie sugerować szczególnie wymiarami reperaturek. Sposób postępowania w większości taki sam jak w transicie.
Szeryf455 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 18:37   #6
Zbyscheck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Model: Ford Transit
Silnik: 2.5D
Rocznik: 1992
Postów: 39
Domyślnie Odp: zaciski przód uszczelnienie, odpowietrznik

Wojtek... , Szeryf...
dziękuję za cenne uwagi (w tym za inf. o linku). Co do kupna innego zacisku: jest to dla mnie rozwiązanie zbyt proste... - ten zacisk musi <chodzić>... Kupiłem nowe śruby (dolna i górna - 49zl), zamówiłem zestaw naprawczy (gumek)... Co do tego odpowietrznika: myślę o wyk. redukcji, w którą będzie wkręcany odpowietrznik. Zobaczę jak będzie z drugą stroną.... :nafta i delikatnie.... - zobaczymy.. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najbardziej jest denerwująca czyjaś radosna twórczość przy tych
zaciskach (śruby od korbowodów (jednostronnie zeszlifowane łby), a powinny być na imbusy, pokaleczone cylinderki (prawdopodobnie od imadła) lub innego narzędzia, którym próbowano je wyciągnąć - na szczęście od góry tak, że oring ich nie sięgnie, zapieczone a wręcz całkowicie skorodowane odpowietrzniki - a wystarczy zabezpieczyć je smarem, lub poruszyć co jakiś czas, etc, etc...)
Miłego popołudnia...
zbyszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zbyscheck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 18:45   #7
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: zaciski przód uszczelnienie, odpowietrznik

Cytat:
Napisał Zbyscheck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczę jak będzie z drugą stroną.... :nafta i delikatnie.... - zobaczymy..
Najbardziej jest denerwująca czyjaś radosna twórczość przy tych
zaciskach (śruby od korbowodów (jednostronnie zeszlifowane łby), a powinny być na imbusy,
Dobra sześciokątna nasadka plus takie odkręcanie, aby występował tylko moment skręcający - bez wyginania odpowietrznika. Da radę...

Jeżeli już robisz jak sztuka nakazuje, to zaciski mocowane są nie na imbusy, tam są Torxy (Ford generalnie nie stosuje imbusów).

Problemy z odkręceniem są, jeżeli poprzednio ktoś na chama dokręcił odpowietrznik. Nie trzeba tego robić bardzo mocno.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-07-2010 o 18:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2010, 00:10   #8
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: zaciski przód uszczelnienie, odpowietrznik

I jeszcze mały filmik dla Kol. Zbyscheck na zachętę zacisku.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lub sam filmik bez opisu
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D

Ostatnio edytowane przez ziemek56 ; 24-07-2010 o 00:22
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.