Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-07-2010, 19:01   #11
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: konserwacja mechanizmu opuszczania koła zapasowego

Ja mam metodę, że po trochu ciągnę koło po ziemi do siebie, potem trochę luzuje linkę i tak w kółko.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Te niewygody z nawiązką rekompensuje widok koła wciąganego przez windę - wpierw samo wędruje posłusznie pod samochód, a później unosi się do góry i w końcu przytula się do konstrukcji podłogi. Techniczna poezja! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 19:40   #12
rostek
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-04-2005
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: Transit x 3, Mondeo MKII, Galaxy MKIII
Silnik: 2.0 TDDi, 2.0 TDCi, 2.2 TDCi, 1.8TD, 2.0TDCi
Rocznik: 2001, 2003, 2008, 1997, 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: konserwacja mechanizmu opuszczania koła zapasowego

Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A teraz prawdziwa bajka z września ub. r.:
Jak przed każdą zimą opuszczam (nie sam by naprężać linkę) koło, smaruję gdzie popadnie, sprawdzam ciśnienie...
KAPEĆ !!! felga tak zardzewiała na krawędzi "górnej", że bezdętkowa opona nie miała prawa trzymać. Z braku w mojej wsi dobrej w dobrej cenie >>> wpakowałem dętkę na zgrubnie oczyszczoną i pomalowaną obręcz i mam szczelne.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Właśnie właśnie, u mnie było tak że nowy nigdy nieużywany zapas był tak "rudym" zaatakowany że to po prostu niemożliwe. 4 szt. które cały czas jeździły były w o wiele lepszym stanie niż zapas - dziwne coooo???
__________________
[you] widzę Cię
rostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 19:51   #13
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: konserwacja mechanizmu opuszczania koła zapasowego

Tak jak Ziemek zauważył korozja jest na "górnej" krawędzi felgi (od strony podłogi), bo koło jest w poziomie, i w zagłębieniu pomiędzy oponą i wywinięciem krawędzi felgi długo utrzymuje się wilgotny, słony syf... Nic tylko korodować...

Ja jak kiedyś opuściłem zapas (złapałem gumę), to ciśnienie owszem było - ale za cholerę nie mogłem odkręcić nakrętki mocującej uchwyt linki do felgi.... Skorodowała na amen (nie ruszane ze 4 lata było). Poszukałem w okolicy człowieka i podjechał z butlami i palnikiem i podgrzał nakrętkę...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 22-07-2010 o 19:55
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-07-2010, 21:38   #14
ziemek56
ford::expert
 
Avatar ziemek56
 
Zarejestrowany: 30-12-2006
Skąd: Szczecin
Model: Ś. P. Transit 100
Silnik: 2,5 D
Rocznik: *1992 / +2011
Postów: 2,272
Domyślnie Odp: konserwacja mechanizmu opuszczania koła zapasowego

Wojtku - dokładnie tak samo robię jak potrzebuję zapasu (śr.1 na 3 lata).
Podstawą jednak jest smarowanie. Ja wykonuję to pędzlem krzywikiem (jak do malowania kaloryferów) lekko rozcieńczonym smarem grafitowym bardzo rozrzutnie. Mego zapasu bez rękawic nie uwolnisz ale nawet szczypiec nie trzeba.
To opuszczenie i podniesienie we dwuch na zimę daje dodatkową pewność pięknie ułożonych zwojów linki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
A prywatnie ... Toyotka D4D
ziemek56 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 08:28   #15
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: konserwacja mechanizmu opuszczania koła zapasowego

Cytat:
Napisał ziemek56 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To opuszczenie i podniesienie we dwuch na zimę daje dodatkową pewność pięknie ułożonych zwojów linki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przeczytałem wszystkie Wasze Koledzy wypowiedzi i zastanawiam się, czy JA miałem nietypową windę, którą opisałem wcześniej, czy też Wy znacie ją tylko z teorii a nie praktyki ( po jej rozebraniu ). W windzie NIE MA klasycznego bębna, gdzie linka układała by się w zwoje jeden obok drugiego. Tam jest koło na którego obwodzie jest wyfrezowany rowek na grubość linki i linka układa się WARSTWAMI jeden zwój na drugim!!! (opisałem to wcześniej) .O splątaniu więc nie ma mowy! W uszkodzonej windzie linka spada z tego koła i wpada pomiędzy nie a obudowę, skutecznie się blokując. Jeśli spadnie po odwinięciu jej znacznej części, można ją wyciągnąć na siłę. Jeśli nie - klops! Tak była skonstruowana moja winda - oryginał z Transita 2,5D 93r.
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 12:27   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: konserwacja mechanizmu opuszczania koła zapasowego

Cytat:
Napisał jgrz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i linka układa się WARSTWAMI jeden zwój na drugim!!!
Jeżeli ma się układać warstwami, to chyba przy lince NAPRĘŻONEJ... Przy lince luźnej, która wtedy ma tendencję zamieniania się w sprężynującą spiralę, może nie zechcieć ułożyć się WARSTWAMI, tylko ułoży się PRZYPADKOWO, a nawet właśnie wtedy może się wciąć w szczelinę między obudową... Chyba o to chodziło Ziemkowi...

Czy źle kumam? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-07-2010 o 12:30
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 13:29   #17
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: konserwacja mechanizmu opuszczania koła zapasowego

WOJTEKJANUS - opisując mechanizm windy wskazałem na element "delikatny". Jest to ta sprężysta blaszka, dociskająca linkę do rowka na obwodzie koła. To ona ma blokować wyskoczenie linki z rowka, szczególnie gdy jest luzna. Osobiście uważam, że ta cała winda to wyjątkowo nieudany mechanizm. Wynalazca wziął kasę za rzecz - w mojej ocenie - jednorazowego użytku. Na poparcie tej tezy jest rzesza użytkowników wożących koła " na pace" Transita.
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 14:13   #18
zzzbyś
ford::average
 
Avatar zzzbyś
 
Zarejestrowany: 05-03-2010
Skąd: Lublin
Model: Transit
Silnik: 2.5 D
Rocznik: 1996
Postów: 79
Domyślnie Odp: konserwacja mechanizmu opuszczania koła zapasowego

jgrz i wojtekjanus nie mogę się z wami zgodzić w mojej ocenie jest to super mechanizm jeśli jest odpowiednio traktowany miałem już żuka meśia 208 .310 i osiołka z91r to co w osiołku to bajer w porównaniu z tamtymi nie ma żadnych śrub które trzeba godzinami kręcić i nie do końca się to uda jeśli ktoś nie potrafi odpowiednio tego używać w mojej ocenie niech jeździ maluszkiem tam zapas pod ręką
zzzbyś jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 14:36   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: konserwacja mechanizmu opuszczania koła zapasowego

Cytat:
Napisał zzzbyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jgrz i wojtekjanus nie mogę się z wami zgodzić w mojej ocenie jest to super mechanizm
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nigdy nie miałem z windami w moich Transitach ŻADNYCH kłopotów i nigdy nie wypowiadałem się źle o tym mechanizmie.
Mój 17-to letni Osioł ma sprawną windę, nigdy jej nie smarowałem i nic nie kombinowałem, tylko prawidłowo opuszczałem i podnosiłem koło.
Raz zapiekła się śruba na mocowaniu koła - nieruszana przez 4 lata.
Chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem moich postów...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał zzzbyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeśli ktoś nie potrafi odpowiednio tego używać w mojej ocenie niech jeździ maluszkiem
Miałem w życiu tyle Maluszków, że jak bym powiedział - to nikt by nie uwierzył. Pierwszego w 1974 roku, ostatniego oddałem koledze w w 2008 roku. Przejechaliśmy nimi ponad 900 kkm i się nie wstydzę...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 23-07-2010 o 14:47
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-07-2010, 17:31   #20
jgrz
ford::average
 
Avatar jgrz
 
Zarejestrowany: 18-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: Transit Westfalia
Silnik: 2,2 Duratorq TDCi 100 KM
Rocznik: 2012
Postów: 159
Domyślnie Odp: konserwacja mechanizmu opuszczania koła zapasowego

Zzzbyś - swoją ocenę konstrukcji windy oparłem na jej " sekcji", czyli rozebraniu na czynniki pierwsze oraz obserwacji ilu kierowców wozi zapas na pace. W innych moich postach windy dotyczących ( obszerny, opisujący jak jest skonstruowana zamieszczonym w innym temacie) wyjaśniałem, że swego Transita kupiłem już z nie działającą windą. Twe uszczypliwości są nie na miejscu bo niczego nowego nie wnoszą ani nie pomagają w rozwiązywaniu problemów. Idąc tokiem Twego myślenia, wszyscy, którzy mieli problem ze swoim Transitem, a którego to problemu Ty nie doświadczyłeś, winni przesiąść się na furmanki najlepiej, bo pewnie zle użytkowali swoje auta. Życzę Tobie dalszej bezawaryjnej jazdy! Pozdrawiam!
jgrz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.