Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-01-2021, 12:56   #1
kk98
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Poddębice
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 ECOBLUE 130KM
Rocznik: 2020
Postów: 17
Domyślnie Temperatura silnika

Witam
Posiadam prawie nowego Customa 9-osób 2.0 130km ecoblue, auto ma przejechane 3 tyś km.
Jak u was wygląda temperatura silnika? U mnie do puki było ciepło wskazówka ładnie stała przed samym 90 stopni, gdy się ochłodziło(temperatur ok 2 stopni) jadąc równo 90-100km na godzinę mam 75 stopni, ale wystarczy że stanę na chwilę na światłach od razu spada, jak ostro przyspieszę rośnie. Czy takie wahania są normalne? Nie wspomnę już o mrozie -15 wtedy auto ma ciężko 60 stopni osiągnąć przy spokojnej jeździe, nawet po przejechaniu 50 kilometrów. Proszę o poradę i pozdrawiam.

kk98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 14:47   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Przy mrozach takich jak obecnie - sporo poniżej -10 stopni, nie ma szans dogrzać diesla o pojemności 2l w samochodzie typu duży van - podczas jazdy miejskiej. W trasie jazda rzędu 120 km/h pozwoli po 15-20 minutach na dogrzanie auta. Ale jak jeszcze masz tylną drugą nagrzewnicę, to problem się powiększa podczas mrozów.
Rozwiązaniem najlepszym jest instalacja wodnego webasto, w niektórych autach Ford montuje elektryczne grzałki dogrzewające płyn. Problem z późniejszym, dodatkowym montażem takiego ogrzewania we współczesnych autach jest jednak spory, trzeba naprawdę dobrego fachowca, bu ogarnął elektrykę, tak by po montażu moduł BCM nadal prawidłowo współpracował z PCM.
Mniej inwazyjnym rozwiązaniem jest dodanie webasto suchego, ale wtedy nadal silnik będzie niedogrzany, jedynie w aucie będzie ciepło...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 18-01-2021 o 15:05
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 15:31   #3
kk98
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Poddębice
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 ECOBLUE 130KM
Rocznik: 2020
Postów: 17
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Nie jestem fachowcem ale dziwi mnie fakt że Ford nie zadbał o taki dogrzewacz w standarcie, tym bardziej że jest to auto 9 osobowe z dodatkową nagrzewnicą z tylu i wiadomo że będzie woziło ludzi którym musi być ciepło. Dziwi mnie fakt skakania temperatury , kolega ma Transita blaszaka z takim samym silnikiem i tam jak już się rozgrzeje to temperatura stoi w miejscu, a u mnie raz w górę raz w dół..
kk98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 17:22   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

W blaszaku który ma przegrodę, trzeba ogrzać trzy razy mniejszą kubaturę, więc prawdopodobnie skręca pokrętło na słabsze ogrzewanie.
Zobacz, jak reaguje wskaźnik temperatury, gdy wyłączysz ogrzewanie - silnik się dogrzeje i powinien trzymać temperaturę.
Nie można wykluczyć awarii termostatu, tak że nie domyka się całkowicie. Sprawdź po porannym rozruchu i kilkunastu minutach jazdy - kiedy jeszcze silnik nie ma nominalnej temperatury, ale już jest trochę ciepły - czy górna rura wchodząca do chłodnicy jest całkiem zimna (dobrze), czy jednak jest letnia/ciepła (źle).

Zresztą niech sie wypowiedzą inny właściciele Customów jeżdżący teraz w te mrozy...
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2021, 20:22   #5
kk98
ford::beginner
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Poddębice
Model: Transit Custom
Silnik: 2.0 ECOBLUE 130KM
Rocznik: 2020
Postów: 17
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

Właśnie najlepiej byłoby usłyszeć opinie innego użytkownika Customa w takiej konfiguracji. Jeszcze pokąbinuję ale raczej wykluczał bym awarię termostatu auto jest praktycznie nowe, chyba że wada fabryczna.
kk98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 21:38   #6
tracer.on
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-11-2009
Model: Custom
Silnik: 2,0 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 28
Domyślnie Odp: Temperatura silnika

No słabo z tym dogrzaniem, u mnie na autostradzie przy prędkości ok 140km/h jest 90st. i w miarę ciepło, ale jadąc drogami lokalnymi przy 90km/h już jest problem 70-75st. a przy 70km/h już 60 st. i ja jako kierowca czułem też chłód za kierownicą.
Słabo z tym grzaniem w Customie wygląda.
Trzeba to chyba reklamować.
tracer.on jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
temperatura silnika


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.