Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-11-2007, 22:49   #1
redman_jakub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MK1, ASB
Silnik: 1,8 zetec
Rocznik: 1995
Postów: 5
Domyślnie MkI '95 automat- na "D" nie jedzie, reszta OK

witam. Pomocy!!! Mój świerzo zakupiony mondziak po tyg. eksploatacji zwariował, a konkretnie zwariowała ASB. Gdzieś na forum przemknął mi podobny problem, ale ni czorta nie moge go odnaleźć. opcja "szukaj" nie sprawdziła się w tym temacie.

Po uruchomieniu silnika i wrzuceniu na"D" nic się nie dzieje, dopiero jak przycisnę gazu i dojdzie do 4000obr. to wyrywa jak F1- wiem że to groźne dla skrzyni, więc ruszam z 1 potem przerzucam na 2, potem jak auto jedzie ok 50-60km/h wrzucam "D", bo tylko wtedy łapie i tylko z O/D off...- inaczej nie reaguje na "D"
Pomyślałem sobie, że należy wymienić olej i filtr. Kupiłem olej dextronII oraz filtr. Po zdemontowaniu miski olejowej i kawałka skrzyni, fitra nie znalazłem. Szukałem godzinę i nic - nie ma? a może ukradli?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Koniec końców wymieniłem olej (dynamicznie), jednak zabieg ten niczego nie zmienił w działaniu ASB, poza płynniejszym przejściem z "1" na "2" i potem na "D" - dalej z driv'a nie idzie ruszyć!!!

Poza tym, na niskich obrotach, na postoju błyskawicznie spadają i powracają do poprzedniego stanu obroty...tzn. jest ok 1000 nagle w pół sekundy spadają do 500 i tak samo z 500 w pół sekundy skacze na ok. 1000, czasem po prostu gaśnie. Jak mu przygazuje np: do 4000 i przytrzymam, wskazówka obrotomierza tańczy tzn. wykonuje gwałtowne ruchy na odcinku ok 0,5cm - czyli ta sama sytuacja co na niskich obrotach.
Nie wiem czy jeden problem z drugim ma związek....
W każdym razie proszę o pomoc

[ Dodano: 03-11-2007, 00:00 ]
w/w wymieniony olej nie był w najlepszym stanie-miał kolor brązowawy i posiadał kilka glutów :fcp5 , poza tym był nieco jakby spieniony.

Przy okazji pytanie - gdzie jest filtr oleju ASB???

redman_jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2007, 10:13   #2
yoorki
FCP member
 
Zarejestrowany: 12-08-2007
Model: MkI
Silnik: 2,0l
Rocznik: 1996
Postów: 68
Domyślnie Re: MkI '95 automat- na "D" nie jedzie, reszta OK

Pomyślałem sobie, że należy wymienić olej i filtr. Kupiłem olej dextronII oraz filtr. Po zdemontowaniu miski olejowej i kawałka skrzyni, fitra nie znalazłem. Szukałem godzinę i nic - nie ma? a może ukradli?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Poza tym, na niskich obrotach, na postoju błyskawicznie spadają i powracają do poprzedniego stanu obroty...tzn. jest ok 1000 nagle w pół sekundy spadają do 500 i tak samo z 500 w pół sekundy skacze na ok. 1000, czasem po prostu gaśnie. Jak mu przygazuje np: do 4000 i przytrzymam, wskazówka obrotomierza tańczy tzn. wykonuje gwałtowne ruchy na odcinku ok 0,5cm - czyli ta sama sytuacja co na niskich obrotach.
Nie wiem czy jeden problem z drugim ma związek....
W każdym razie proszę o pomoc

[ Dodano: 03-11-2007, 00:00 ]
w/w wymieniony olej nie był w najlepszym stanie-miał kolor brązowawy i posiadał kilka glutów :fcp5 , poza tym był nieco jakby spieniony.

Przy okazji pytanie - gdzie jest filtr oleju ASB???[/quote]


witaj!
co do czesci o braku reakcji na "D" to nie bardzo wiem dlaczego ale wydaje mi sie ze to blad elektr. filt musi byc widoczny po zdjeciu miski olejowej a dokladnie to zobacz w "sklepiku" jak to ustrojstwo wyglada i wtedy bedzie latwiej bo z wygladu nie przypomina sitka czy czegos w tym rodzaju.
co do obrotow......Jak mu przygazuje np: do 4000 i przytrzymam, wskazówka obrotomierza tańczy tzn. wykonuje gwałtowne ruchy na odcinku ok 0,5cm - czyli ta sama sytuacja co na niskich obrotach..... to nie jest tak jak uwazasz.
na czterech tysiacach nastepuje odciecie i dlatego tak skacze ci wskazowka. komp nie pozwala na przekroczenie tej granicy a poniewaz ty dalej cisniesz wiec skacze i to nie jest ta sama sytuacja. a na niskie obroty moze pomoc a nawet powinno czyszczenie krokowca, ja zrobilem to wlasnioe wczoraj po dlugich walkach i teraz mam idealnie tak jak powinno byc. niedawno wymienilem tez olej w skrzyni i wierz mi u mnie to bylo dopiero bloto.... acha teraz doczytalem ze kupiles tez filtr wiec wiesz jak wygladaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec moze juz ktos zagladal do skrzyni przed toba i... ale zastanawia mnie olej jaki kupiles bo ja w serwisie kupowale i dali mi D III. sumujac: czysc jak najszybciej krokowca i zobaczymy co z obrotami - powodzenia
__________________
mam nadzieje ze moja morda pasuje do forda
yoorki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-11-2007, 11:15   #3
redman_jakub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MK1, ASB
Silnik: 1,8 zetec
Rocznik: 1995
Postów: 5
Domyślnie

dzieki za odpowiedź...
Po zdjęciu miski olejowej, nie widziałem filra ani miejsca na niego. Filtr który kupiłem ma dwa otwory (na oko fi 25mm) oraz jeden wylotowy(prostokątny). W żaden sposób nie było możliwości zamontowania jego...dzwoniłem do jakiegoś magika od automatów i powiedział mi, że filtr jest gdzies wewnątrz skrzyni i że się nie wymienia.
Wydaje mi sie to troche głupie i bez sensu.
U mnie miska jest pionowo i znajduje się pod płytą na której siedzi akumulator.
Zgłupiałem już do reszty.
redman_jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2007, 08:27   #4
robert 1976
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-11-2007
Postów: 5
Domyślnie

Kolego,filtra w skrzyni CD4E-a takową posiadasz,nie wymienisz bez wyciągnięcia i rozpołowienia skrzyni.Filtr wymienia siś tylko przy remoncie,a ciebie chyba to czeka w niedalekiej przyszłości
robert 1976 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2007, 18:39   #5
ezy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Góra Kalwaria
Postów: 3
Domyślnie

Witam,
a takie szybkie pytanko mam - co jaki czas należy wymieniać olej w skrzyni?
__________________
Mondolot Automatikus Kombius
ezy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2007, 22:35   #6
redman_jakub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MK1, ASB
Silnik: 1,8 zetec
Rocznik: 1995
Postów: 5
Domyślnie

wedle mojej wiedzy w takich starych trupach jak nasze powinno się wymienić olej co 30-40 tys lub co trzy lata. Ford nie przewiduje wymiany oleju, bo przewiduje wymiany zarżniętych skrzyń biegów :fcp2
redman_jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2007, 09:11   #7
ezy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 06-11-2007
Skąd: Góra Kalwaria
Postów: 3
Domyślnie

jak to nie przewiduje wymiany?! Serio trzeba robić alpejskie kombinacje żeby zlać olej? Jeszcze nie zaglądałem.
__________________
Mondolot Automatikus Kombius
ezy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2007, 11:17   #8
redman_jakub
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2007
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Mondeo MK1, ASB
Silnik: 1,8 zetec
Rocznik: 1995
Postów: 5
Domyślnie

najlepiej wymienić olej w 100% - zwalić miskę olejową (wyleci około 40% oleju)potem złożyć spowrotem do kupy. Następnie trzeba przewód powrotu z chłodnicy oleju odkęcić, a w miejsce bagnetu wstawić lejek z regulowaną przepustowością. Tyle samo przepustowości winno być na wcześniej odkręconym przewodzie. Oleju należy mieć 2,5 raza więcej niż wchodzi do skrzyni (u mnie wchodzi około 6 litrów). Lejemy od raz 2 litry oleju...
Potem odpalamy silnik i przerzucamy wajchą 1, 2, D, R, P i spowrotem...i tak w kółko macieju. Noga oczywiście na hamulcu + ręczny. Jednocześnie druga osoba leje olej do lejka, bez przerwy. Pod autem oczywiście wiadro. Przy powiedzmy 11-tym wlanym litrze wyłączamy silnik, przykręcamy przewód...i wsio. Tylko tak jest 100% pewność, że cały olej został wymieniony, a skrzynia pożądnie przepłukana. Następnie rozgrzewamy silnik i sprawdzamy poziom oleju. Uzupełniamy poziom i w drogę. W moim przypadku odczułem diametralną różnicę - przerzuca bardzo płynnie, prawie nie wyczuwalnie.

Niestety mogłem tylko to zaobserwować przerzucając z 1 na 2 i potem w trakcie jazdy na D........Z drive'a nadal nie mogę ruszać - zero reakcji :fcp25 :fcp25 :fcp25
Proszę Was forumowicze o więcej rad w tej kwestii. Dziękuję
redman_jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2007, 20:32   #9
1Bodzio
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 11-09-2006
Skąd: Sobótka
Model: Ford Scorpio kombi
Silnik: 2.3 16V + LPG
Rocznik: 1997
Postów: 300
Domyślnie

Podjedź do serwisu i zczytaj błędy z kompa (błędy skrzyni i silnika). Może się coś rozjaśni.
__________________
Pozdrawiam. 1Bodzio.
1Bodzio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2007, 14:57   #10
Szym0n
ford::advanced
 
Avatar Szym0n
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-04-2007
Skąd: Gorzów
Model: MK4 kombi TitaniumX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 460
Domyślnie

Cytat:
Napisał robert 1976
Kolego,filtra w skrzyni CD4E-a takową posiadasz,nie wymienisz bez wyciągnięcia i rozpołowienia skrzyni.Filtr wymienia siś tylko przy remoncie,a ciebie chyba to czeka w niedalekiej przyszłości


kolego chyba nie masz racji, polecam Tobie i innym którzy zaczynają dyskusję w tym wątku temat rzekę :fcp2 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Pozdrawiam
__________________
Było Mondeo MK 1 , MK2 i MK3
Jest: MK4 2.0 TDCi TitaniumX / Hyundai I30 1,6 CRDi
i będzie MONDEO
Szym0n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.