Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-06-2019, 11:31   #1
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Tajemnicza awaria skrzyni biegów

Witam wszystkich! Potrzebuję porady Dr.House'a od Fusionów. 2008 rok, 1,4 benzyna 80 KM, 110000 tys przebiegu. Posiadam go od 2010 pierwszy właściciel ( kobieta ), kupiony w salonie w Warszawie. Po kupnie zauważyłem że słychać zgrzyt tylko przy zmianie z 3->4. Oddałem na przedłużonej gwarancji do serwisu ( AutoNobile ). Wymienili 12 elementów ( synchronizatory i łożyska ). Wszystko było ok aż do około 3 lat wstecz. Podczas odpalania na zimnym silniku słychać było wycie spod maski, które znikało po wciśnięciu sprzęgła ( nie łożysko oporowe bo hałas jest na wciśniętym sprzęgle ). Do tego pojawiało się regularne, mocne szarpnięcie na drugim biegu oraz słabsze lecz wyczuwalne podczas przyspieszania na wyższych biegach. Po około 3-4 minutach cichło i podczas jazdy było praktycznie niesłyszalne. Tak sobie huczało i gasło aż do maja tego roku. Trasa: Warszawa - Łeba - Łeba - początek obwodnicy Trójmiasta: pojawił się bardzo głośny hałas ( słyszalny przez kolegę podczas rozmowy telefonicznej który jest mechanikiem ) przypominający odgłos awionetki. Nasilał się przy spadku prędkości i w miarę ustawał przy 70km/h. Zjechałem na MOP żeby zobaczyć co to i usłyszałem że tuż przed całkowitym zatrzymaniem auta, dosłownie w ostatniej fazie ( wciśnięte sprzęgło, na biegu, hamulec ) pojawia się jakby chrupanie spod maski. Nic nie zauważyłem. Wróciłem bezpiecznie do Wawy chociaż była teoria o uszkodzonym łożysku koła. Następnego dnia pojechałem do warsztatu do kolegi. Stwierdził że to przegub. Zamówił przegub jednak stwierdził że to nie to tylko hałas ze skrzyni. Przed tym chrupaniem, skrzynia była zdjęta i pojechała do warsztatu od skrzyń na sprawdzenie na jakiejś maszynie. Wyszło że wszystko jest ok. Teraz widzę: identyczny odgłos chrupania ( bardziej taki metaliczny ) pojawia się przy energicznej zmianie z 1->2. Wyraźnie dobiega ze skrzyni. Słychać go też podczas jazdy nierówną drogą gruntową oraz tuż po zmianie biegu i puszczeniu sprzęgła. Natomiast hałas ten jakby awionetki zaczynam słychać po kilku kilometrach jazdy z prędkością od około 70-80 km/h ale już nie tak głośno jak za pierwszym razem. Do tego chrupanie przed zatrzymaniem. Już miałem dostać drugą skrzynię używaną z allegro zgodną z naklejką na mojej: 2N1R7002nd. Niestety okazało się że sprzedawca jednak nie posiada jej i zwrócił pieniądze a drugiej już na allegro nie ma. Naprawa w salonie może być kosztowna? Zamawiana skrzynia to 400 zł natomiast w salonie w Fordzie ewentualna wymiana ( tylko czego ) będzie chyba nieopłacalna. Szczerze boję się gdzieś dalej tym autem jechać bo nie wiem co się dzieje. Powoli opada mi wszystko co może...ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić? Pozdrawiam!


Ostatnio edytowane przez ujbel ; 16-06-2019 o 11:35
ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2019, 17:27   #2
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Tajemnicza awaria skrzyni biegów

Witam

Usterki występowały w skrzyniach, których zakładem montażowym było Bordeaux.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2019, 23:34   #3
ujbel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2010
Skąd: Warszawa
Model: FORD FUSION
Silnik: 1.4 Duratec (80KM)
Rocznik: 2008
Postów: 35
Domyślnie Odp: Tajemnicza awaria skrzyni biegów

Cytat:
Napisał Basra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam

Usterki występowały w skrzyniach, których zakładem montażowym było Bordeaux.

pozdrawiam
Dzięki za odpowiedź. Jak sprawdzić skąd pochodzi moja skrzynia?
ujbel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2019, 10:59   #4
Basra
ford::professional
 
Imię: Stan
Zarejestrowany: 29-12-2013
Skąd: Johannesburg/RPA
Model: Ford E-150 Conversion
Silnik: 4.6
Rocznik: 2006
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: Tajemnicza awaria skrzyni biegów

Witam

Na skrz.biegów naklejona jest etykieta z kodem kreskowym.
TTF - oznacza zakład montażowy Halewood
T6T - zakład Bordeaux.

pozdrawiam
Basra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.