Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-03-2014, 07:40   #11
MirekDuda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2014
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Swoją drogą, jak widzę, to spotkało mnie "wielkie szczęście" i zdarzyła się usterka która nie występuje zbyt często jak widzę ...

dzisiaj znowu mnie "zaskoczyła" .... znowu przy hamowaniu....
przed świętami (wracam do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) jadę na wymianę oleju w skrzyni i poszukam magika od skrzyń w lublinie ....

może jest ktoś z lublina i może polecić kogoś kto nie będzie się uczył na moim samochodzie ?

MirekDuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2014, 20:28   #12
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Cytat:
Napisał MirekDuda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...poszukam magika od skrzyń w lublinie ....
...
"Magik od skrzyń" wątpię czy zrobi Ci te wymienione procedury serwisowe. Robi się je tylko IDSem (fordowskim programem serwisowym), więc raczej zmuś do ich wykonani kogoś mającego coś takiego. Tyle, że jest pewne, że akurat tego będzie się uczył na twoim aucie...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 13:04   #13
MirekDuda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2014
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Witajcie, jestem właśnie po wizycie w servisie. po podłączeniu komputera okazało się że zapisany jest błąd P0771. Panowie stwierdzili że nieprawidłowo działa elektrozawór biegu 5.
krótki przegląd internetu pozwolił mi na znalezienie wpisów które mnie cieszą....a mianowicie informacja o tym że częstym powodem tego błędu jest zbyt niski poziom lub zanieczyszczenie oleju w skrzyni. na początku kwietnia jadę na wymianę (servis ...okazalo się że mała popularność marki przekłada się na atrakcyjność cenową).
opowiem jak było i czy pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
MirekDuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 06:05   #14
Michaleek87
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

hej i co pomogło?
Ile kosztowało wymiana oleju w skrzyni biegów?
Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2014, 22:35   #15
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Cytat:
Napisał Michaleek87 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
..
Ile kosztowało wymiana oleju w skrzyni biegów?
...
Przecież to PowerShit - ze 20 razy na forum było o kosztach wymiany oleju...

T.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2014, 09:30   #16
MirekDuda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2014
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Witajcie, powróciłem dzielnie ... w aucie olej wymieniłem (olej i filtr zakupione w serwisie bo tak zalecał człowiek który dokonał wymiany)......
niestety operacja zakończyła się sukcesem ale pacjent nadal niedomaga.
mam nawet wrażenie że objawy się nasiliły. do czasu nagrzania się oleju wyrzuca mi omawiany komunikat. co gorsze zdarza mu się po włączeniu zapłonu (bez wybierania biegu czyli w pozycji P) zaraz po uruchomieniu szarpnąć i wydać nieludzki dźwięk. po złapaniu temperatury jadę 1000 km bez najmniejszego problemu.

z relacji mechanika olej ze skrzyni nie wykazywał oznak jej zużycia (był czysty i klarowny). zalecił mi w kolejnym kroku, podobnie jak tedi_k, zmianę oprogramowania. Jeżeli to nie pomoże to regeneracja elektrozaworów .......
MirekDuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2014, 11:09   #17
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,015
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Cytat:
Napisał MirekDuda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...z relacji mechanika olej ze skrzyni nie wykazywał oznak jej zużycia (był czysty i klarowny). zalecił mi w kolejnym kroku, podobnie jak tedi_k, zmianę oprogramowania. Jeżeli to nie pomoże to regeneracja elektrozaworów .......
Przy "mokrych" sprzęgłach nie bardzo widzę możliwość aby olej był "czysty i klarowny"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cały czas brak jest informacji, czy ktoś wykonał procedury serwisowe "adaptacja widełek wybieraka" oraz "adaptacja sprzęgieł".
Oczywiście najbardziej sensowna sekwencja to update softu skrzyni, bo obie procedury są obowiązkowe po update softu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2014, 14:24   #18
MirekDuda
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-03-2014
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2010
Postów: 16
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Witaj, żadne operacje z softem ani procedurami serwisowymi nie były wykonywane. człowiek który dokonał wymiany nie posiada odpowiednich narzędzi a ja pojechałem na wymianę dzień przed powrotem do HR.

będę w lipcu na dłużej w PL, poszukam kogoś kto dysponuje wiedzą i narzędziami.

skrzynia zachowuje się jak dawniej .... do chwili nagrzania szarpie ...chyba że (ostatnie odkrycie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) do chwili nagrzania jadę "dynamicznie" (nie pirat ale obroty stale powyżej 2,5 ....). przy takiej eksploatacji (oczywiście przy założeniu że nie napotkam na poważną górę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) nic się nie dzieje .....

tedi_k dzięki za wszystkie info ...chętnie bym do ciebie podjechał ale ja z Lublina jestem i ni jak mi do Twojego miejsca zamieszkania ....
MirekDuda jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-06-2014, 08:30   #19
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

jeśli masz po drodze do Warszawy, to obie adaptacje PowerShifta mogę ja zrobić
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2014, 10:00   #20
eosleo
ford::beginner
 
Avatar eosleo
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 09-06-2011
Skąd: Wrocław
Model: FORD MONDEO MK5 Titanium
Silnik: 2,0 Eco-Boost 203 KM A6
Rocznik: 2015
Postów: 15
Domyślnie Odp: powershift komunikat skrzynia biegów ograniczenie funkc.

Szukam gałki do Mondeo MK4 Automat i informacji jak się ją wymienia delikatnie....
Rozleciał się przycisk do stycznika z przodu gałki.
eosleo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia , c-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.